Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki rezystor - podłączanie led do kierunkowskazów

epik 01 Mar 2007 23:31 3915 6
    epik
    Level 10  
    Witam
    upiłem do samochodu komplet zarówek diodowych.
    Pojawil sie problem po ich zalozeniu jako kierunkowskaz, swieca ale bardzo szybko, tak jak by zarowka byla spalona. Wiem ze to dlatego iz diodowka ma duzo mniejsza rezystancje. Prosze o moc, jakiego rezystora mam uzyc w obwodzie. Standardowa zarowka to 21W, a moja sklada sie z 19 diod.
    Kris-591
    Level 16  
    bez sensu a homologacja? pierwszy glina zabierze papiery..
    epik
    Level 10  
    homologacja? zarowka ma swiecic i nic poza tym, a to ze ma krotszy czas reakcji to chyba lepiej.

Dodano po 39 [minuty]:

tak wiem z w razie kontroli moge miec problem, ale jesli ktos moze to niech poda mi jakies rozwiazanie
    pozdrawiam
    mirko66b
    Level 29  
    Pewnie masz stary, bimetaliczny przerywacz. Najprościej kupić elektroniczny przerywacz, w którym przekaźnik jest taktowany niezależnie od obciążenia. Pamiętaj, że kolor świecenia kierunkowskazów powinien być pomarańczowy, inaczej stracisz papiery i zapłacisz mandat. Pozdrawiam.
    Kris-591
    Level 16  
    nie życzę tego nikomu ale w razie wypadku z jakąś ofiarą gdy biegły dokopie się czegoś niezgodnego z homologacją to masz przekopane.Wiem bo przeżyłem coś takiego ,dla tego ostrzegam.

Dodano po 1 [minuty]:

poza tym radzę zaznajomić się z warunkami technicznymi dopuszczenia pojazdu do ruchu.
    klema6
    Level 10  
    Czy to jest elektroda czy forum policyjne? Chlop zadal proste pytanie zwiazane z tematyka forum a tu znazly sie 2 matolki i pouczaja o przepisach.

Moderated By trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.
    Ostrzeżenie.

Zbigniew 400
    Level 38  
    Szanowny kolega zapomina o skutkach porad. Naleźy brać to pod uwagę.