Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer deh 2100r marwty, lekko grzeje się tuner.

cichy117 04 Mar 2007 22:56 1061 2
  • #1 04 Mar 2007 22:56
    cichy117
    Poziom 12  

Witam! Radio dzialalo bez zarzutu. Nagle po wlaczeniu "zawisl" wyswietlacz i po chwili radio sie wylaczylo. Od tamtej pory nie dalo znaku zycia. Zalozylem nowa koncowke tda 7386 i zadnych zmian. Radio pobiera odrobine pradu i lekko grzeje sie tuner. Bardzo prosze o pomoc. Jestem troche zielony w tym temacie wiec prosze o proste opisy. Prawdopodobnie usterke spowodowalo podlaczenie glosnikow 8 ohmowych

0 2
  • #2 05 Mar 2007 00:26
    SlaweK
    Poziom 43  

Napewno końcówka mocy ma niewiele do włączania się radia, no chyba że robi zwarcie ale wtedy grzeje się. Głośniki 8 omowe nie szkodzą radiu, zapewne winny jest niefachowy montaż i należy się cieszyć że tak się skończyło bo żle poizolowane kable mogą wywołać pożar w aucie. Wypadało by zacząć naprawę od analizy schematu i podstawowych pomiarów w radiu a jeśli się na tym nie znasz to udaj się do fachowca bo więcej szkód narobisz i więcej utopisz w to radio pieniędzy.

SławeK

0
  • #3 05 Mar 2007 13:08
    cichy117
    Poziom 12  

Koncowke i tak musialem zalozyc nowa bo pewien znajomy powiedzial ze to jej wina i wyrwal ja z plyty. W instalacji jedyna mozliwa usterka jaka mogla by sie wydarzyc to zwarcie w tylnych glosnikach. Zastanawia mnie grzanie sie tunera.

Na 100% grzeje się na tunerze układ pml 002a. Czy to może być przyczyna że radio nie chce wstać? gdzie ewentualnie dostać taki układ?

0