Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana domofonu Proel > Wekta Unifon TK6, problem.

soer 05 Mar 2007 18:05 5415 3
  • #1 05 Mar 2007 18:05
    soer
    Poziom 13  

Miałem domofon proel, nie wiem jaki model nie moge go juz zlokalizowac chyba jest to pc255s ale nic na ten temat znaleźc nie moge. Uległ uszkodzeniu mechanicznemu, ktoś z rodziny zakupił wekte unifon tk6, nie zastanawiając sie czy mamy system cyforwy czy analog. Pod stary domofon podłączone były dwa przewody (niebieski i biały), jednak ze sciany wychodza tez 4 inne zielony, brązowy, zółty i czerwony. W niebieskim mam 8V biały to masa, nastepnie podobne napiecie mam w czerwonym a żółty jest masą. Pozostałe dwa nie daja prądu. Jak to podłaczyc? czy przypadkiem nie mam centrali cyfrowej bo słuchawka proel chodziła na 2 przewodach. podłaczajac niebieski i biały pod 1 i 2 w wekcie domofon dzwoni, podłaczanie reszty niewiele mi daje, raz przy jakimś ustawieniu słyszalem rozmówce.

załączam fotki

wekta

stary domofon

3 3
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 05 Mar 2007 20:37
    IGS

Poziom 21  

wiec system domofonowy, jaki jest zamontowany na twojej "klatce" jest raczej dwu przewodowy, tzn był przekładany kiedyś stad więcej kabli....z opisu, o głosach i zdjęć na 99 % wynika że tak-masz cyfrówkę...ale potwierdź to sprawdzając jak wygląda tablica wywoławcza na dole- to ci napiszę co zrobić, to wydaje sie łatwe-tzn dużo tego montowałem, co prawda laskomexy ale proela też spotykałem ( to samo :) ) i niepamietam analogowych proeli, mi się nie trafiły
    pozdrawiam i czekam
    jeśli dobrze wnioskujemy to ta wekta nie zadziała, albo wymień albo kup aparat LF8, LM8 lub inny laskomexu lub innego producenta albo dokup oddzielny dekoder do analogu-np urmet takie coś miał, choć koszt to tak jak byś kupił nowy unifon pewnie wyjdzie.
    Możesz też pobawić się z tymi szczątkami dekodera ze zniszczonego aparatu i "skleić" dekoder do tej wekty, ale nakładu pracy i skutków nie znam:)
    powodzenia i sprawdź tablice na dole-to podstawa

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 05 Mar 2007 23:55
    kemir
    Poziom 14  

Jeśli drugie i trzecie zdjęcie jest fotografią Twojego domofonu, to napewno posiadasz domofon cyfrowy. Wygląd dekodera wskazuje na to, że był on zamontowany w lokalu nr. 9. Nie ma co kombinować, tylko trzeba zdobyć unifon firmy PROEL, albo LASKOMEX. Obydwa powinny pracować w systemie. Poszukaj dystrybutora w swojej okolicy albo wejdź na stronę firmową i złóż zamówienie na aparat. Przy podłączeniu istotna jest polaryzacja przewodów sygnałowych i ustawienie zworkami numeru lokalu.
    Pozdrawiam Kemir

0
  • #4 06 Mar 2007 18:24
    soer
    Poziom 13  

dziekuje za podpowiedzi, mieliscie racje, 6 zył zostalo po poprzednim systemie analogowym. Zupełnie zapomnialem o tym. Juz kupilem laskomexa.

0