logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pioneer TS-W3004SPL vs JBL POWER 1222 vs LANZAR MAXP154D

Dragon_MK 06 Mar 2007 21:20 3844 29
REKLAMA
  • #1 3651107
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    Witam. zamierzam kupic subwoofer do domu i zastanawiam sie nad tymi trzema. Słucham praktycznie wszystkiego, głównie techno house trance jaki wolny bit tez czasami, wzmacniacz mam narazie technicsa su a700mk2 ale nie długo będe mniał koncówke mocy 400w. Myśle nad tym lanzarem jest tani i chyba dobry, nie słyszałem nigdy żadnych z tych głośników dlatego chciał bym o jakieś opinnie :D:D
  • REKLAMA
  • #2 3651212
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Mowię od razu że pioneer odpada do szyszej muzy więc jego możesz sobie darować, lanazar ma cewke 2x 4 ohm czyli potrzebuje wzmaka stabilnego do 2 ohm a to juz duży wydatek jbl byłby najlepszy osobiście rozważał bym ravemastera bsw 15'' jak na głośnik tych rozmiarów jest bardzo szybki i konkretny cena też przystępna
  • #3 3651225
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  
    Posty: 745
    Pomógł: 49
    Ocena: 10
    Polecam do tak szybkiego bitu Lanzara mam w samochodzie dwa Max12 i spisuje sie swietnie w tkiej muzie

    Dodano po 6 [minuty]:

    niewiem czy cos zdzialasz tym techniksem przy takich dosc duzych przetwornikach :) szukalbym jakiegosc suba pod ten wzmacniacz a nie pod takie ciezkie głosniki samochodowe:)
  • #4 3651326
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    do domu tak jak mowil crazy bsw154 II sprawdzony przez wiele osob opinie mozna poczytac....
  • #5 3651457
    kivlov
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 11
    bsw sprawdzony ale moze cos innego czas sprawdzic w domu ja szczerze zainteresowąłbym sie tym pioneerem naprawde zastanawiam sie jak gra i czy wart swojej ceny? mike21 pisał ze lepszy jest eq dbx12, ale chiałbym sie nim pobawić:)
  • #6 3651525
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  
    Posty: 745
    Pomógł: 49
    Ocena: 10
    ten pioneer jest zdecydowanie zawolny jak do takiej muzy jak słucha kapek
  • #7 3653139
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    Tego bsw 154 II słyszałem tylko pod moim technicsem i nie grało tak rewelacyjnie:( do tego bsw to trzeba potężny wzmacniacz :D bo ten technics nie dawał juz rady:) ciekaw jestem jak by on grał pod czymś mocniejszym :D a słyszał ktoś tego JBLa?
  • #8 3653186
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    dodam że eq nie nadaje się do szybszej muzy. ja jbla słyszałem w kilku autkach i powiem że żadna rewelacja było słychać że w techno się gubi.
  • #9 3654091
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    Moge miec tego bsw 154 II za ok 450-500zł ze skrzynią ok 160l tylko nie wiem czy sie opłaca
  • REKLAMA
  • #10 3654152
    tony_tr
    Poziom 22  
    Posty: 685
    Pomógł: 23
    Ocena: 14
    500 za tego bsw to troche drogo na allegro niedawno były nówki za 400. Bsw zagra fajnie w domu. Lanzara ci odradzam bo słyszałem go jak sobie radzi w domu i nie jest najlepiej. W domu za to najlepiej podobaja mi sie hertze, naprawde pokazują tam swoje prawdziwe oblicze. Porównanie dźwieku jaki robią w aucie a w samochodzie jest diametralnie różne. W domu graja poprostu świetnie. Mówię tu o hertz es250 lub es300.

    a i jeszcze coś na temat szybkiego bitu, cały czas sie tego uczepiliście i w koło macieja, co z tego ze np bsw 12 cali, jest szybki jak ma do bani zejscie i niestety jeżeli chodzi o jakość to zagra gorzej niż "niby" wolniejszy np hertz es300. Nie każdy ma jakieś audiofilskie ucho. Dom to co innego niż auto polecam tam coś co schodzi naprawde nisko. Tego pionera akurat nie polecam ponieważ nie podoba mi się jego dźwiek i wykonanie... Kup coś co schodzi nisko chyba ze chcesz miec jkiś podrzędny sprzęcik na chacie. A u wierz mi w domu głośnik co penetruje bardzo niskie częstotliwości gra przepięknie. Polecam ci hertza...
  • #11 3654681
    cerwin
    Poziom 14  
    Posty: 108
    Pomógł: 5
    Ocena: 7
    mmm...takie moce w domu?? ja mialem raz podlaczonego dbx'a pod jl slash 500/1 i wykorzystywalem to moze z 30% max,bo nie dawalem rady sluchac drzenia wszystkiego w kolo i ogolnie masakra byla. Sasiedzi mieli fajnie;)
  • #12 3654820
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    ten bsw ma moze 1 miesiąc urzywany tylko raz pod moim wzmakiem bo kumpel sobie kupił własnie z allegro zrobił pudło i chce go sprzedac :D :D
  • REKLAMA
  • #13 3654871
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    bardzo dobrym uniwersalnym przetwornikiem będzie tęz infinity kappa 12 dużo lepsza niz jbl
  • #14 3656287
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    co było by lepsze:) infinity kappa 12 czy hertz es300? :D
  • REKLAMA
  • #15 3656381
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    !kapek! napisał:
    Tego bsw 154 II słyszałem tylko pod moim technicsem i nie grało tak rewelacyjnie:( do tego bsw to trzeba potężny wzmacniacz :D bo ten technics nie dawał juz rady:) ciekaw jestem jak by on grał pod czymś mocniejszym :D

    pod twoim technicsem zaden z wymienionych przez ciebie glosnikow nie bedzie gral dobrze...kazdy z wymienionych przez ciebie glosnikow bedzie wymagal minimum 250-300W rms,wiec lepiej zacznij kowlowac porzadna koncowke do suba bo bez tego to wogle niema sensu,do domu wedlug mnie najlepszy bedzie bsw154II np.dlatego ze ma duzy spl co w warunkach HA jest wazne,pioneer do techno odpada bo to zamulacz,lanzar jest wolniejszy od bsw w dodatku ma gorszy naped i gorsza cewke

    !kapek! napisał:
    Moge miec tego bsw 154 II za ok 450-500zł ze skrzynią ok 160l tylko nie wiem czy sie opłaca

    skrzynia 160L to jakies nieporozumienie dla tego glosnika....w takiej obudowie glosnik znacznie traci na szybkosci oraz dysrastycznie spada wytrzymalosc mocowa.mowa oczywiscie o budzie BR,
    najlepsza obudowa dla bsw154II to 100L strojone 30-35Hz.

    bsw posiadam osobiscie w domu pedzonego 400w i jest rewelacyjnie,porownywalem z kilkoma innymi glosnikami i bsw w tej kategori cenowej zostawia w tyle konkurecje mowa oczywiscie o szybkim bicie i warunkach HA
  • #16 3656614
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    napisałem ze na dniach bede mniał koncówke mocy 400w
  • #17 3656939
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    co to za koncowka?
  • #18 3657629
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    tez tak mam chodzi mi o popularnego holtona 400w..radzi sobie calkiem niezle dorzucil bym do tego bsw i bedzie pieknie ;)
  • #19 3658141
    kivlov
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 11
    miałem w domu juz pare subów na głośnikach przeznaczonych, produkowanych głownie z myślą o car audio. Alphard cw 1202c to było nieporozumienie, nastepnie Pioneer 306C bardzo ładnie grał niskim bassem, ale troskze załamywał mnie w techno troskze się gubił, Audiobahn DUB1200 uu grało mocno ale nie miała specjalnie za niskiego zejścia (moze brak dobrego napędu Sharp sx8800), a obecnie mam Rockforda T112d i powiem ze to jets włąsnie to czego suzkałem schodiz niesłychanie pięknie nisko i wali extra bassem, ale niesttey gra na zastepczym wzmaku bo ads poszedł do naprawy.

    Z tego co czytałem to hertz jets naprawde dobry w domciu, a BSW no nie wiem jakos mnie nie przekonuje
  • #20 3659905
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    a czy bsw potrafi zejśc nisko?? czy tylko nadaje sie do szybkiego bitu :D
  • #21 3659943
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Potrafi zejść nisko i to nawet bardzo
  • #22 3663587
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    no to chyba bsw bedzie najlepszy dla mnie ale jeszcze zastanawiam sie nad es300:)
  • #23 3663743
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    es 300 potrzebuje mocnego wzmaka aby mógł dobrze grać.
  • #24 3663950
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    uzyj szukaj a poznasz wiel opini na temat bsw
  • #26 3668290
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    trafo 400-500W 2x55V kondy 4x10000uf/80V zasilacz to prawie 2xrazy tyle kasy co koncowka mowie o nowych elementach oczywiscie
  • #27 3668445
    Dragon_MK
    Uczeń
    Posty: 191
    Pomógł: 1
    Ocena: 49
    IGE, ile zapłaciłeś za tą końcówke i za wszystkie elemety do niej?
  • #28 3668939
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    malo wiekszosc rzeczy robilem samemu,duzo elementow mialem w domu na skladzie...ale jak chesz wszystko skaldac od nowa z nowych elementow to szykuj 140zl na goly konec mocy,200zl na zasilacz,radiatory,obudowa inne duperele 100-120zl....
  • #29 3669488
    lukasz3004
    Poziom 15  
    Posty: 201
    Pomógł: 4
    Ocena: 23
    ja polecam bsw albo hertza jakiegos ale bsw jest najlepsza bo gra strasznie szybko na swoje rozmiary a do tej muzyki ktorej sluchasz jest potrzebny szybki glosnik mysle ze to bedze najlepsza propozycja i naprawde nie potrzebujesz takiej wielkiej bocy zeby go zasilic
    ale jak dysponujesz taka kasa jak 500 to ja bym 2 124-II kupil wstawil je w 100 l dzielona na pol obudowe i mysle ze ta koncowka je pociagnie . a br byszobie programem policzyl
  • #30 3671215
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    a ja bym bral 154II albo 184II :D

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru subwoofera do domu spośród Pioneer TS-W3004SPL, JBL POWER 1222 oraz Lanzar MAXP154D, z uwzględnieniem gatunków muzycznych takich jak techno, house i trance oraz planowanej końcówki mocy 400W. Użytkownicy odradzają Pioneera ze względu na zbyt wolne brzmienie do szybkiej muzyki oraz słabą jakość wykonania. Lanzar jest krytykowany za wolniejszą pracę i wymagania dotyczące wzmacniacza stabilnego na 2 ohmy, co generuje dodatkowe koszty. JBL jest oceniany jako przeciętny, gubiący się w techno. Najczęściej polecanym modelem jest RaveMaster BSW 154 II, który cechuje się szybkim i konkretnym dźwiękiem, dobrym zejściem niskotonowym oraz odpowiednim SPL do warunków domowych. Wymaga jednak mocnego wzmacniacza (min. 250-300W RMS), najlepiej z końcówką mocy 400W, którą użytkownik planuje zakupić. Dyskutowano także o optymalnej obudowie dla BSW 154 II – około 100 litrów, strojenie 30-35 Hz, gdyż zbyt duża (np. 160 l) obniża szybkość i wytrzymałość głośnika. Alternatywnie polecane są subwoofery marki Hertz (np. ES250, ES300) oraz Infinity Kappa 12, które w warunkach domowych oferują lepsze zejście basu i jakość dźwięku niż subwoofery stricte samochodowe. Wskazano, że do szybkiej muzyki ważna jest szybkość i jakość zejścia basu, a nie tylko moc i rozmiar głośnika. Poruszono także kwestie techniczne dotyczące zasilania końcówki mocy, takie jak dobór transformatora i radiatora.
REKLAMA