logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

wadliwe działanie lampy błyskowej w aparaci Praktica dcz 5.5

floriusz1 08 Mar 2007 08:01 2244 3
REKLAMA
  • #1 3655733
    floriusz1
    Poziom 14  
    Posty: 250
    Ocena: 14
    Witam Kupiłem na allegro aparat Praktica dcz 5.5 i pierwszego dnia lampa błyskowa działała bez problemu i a dziś już nie daje silnego światła tylko błyska w rogu praktycznie poza zwierciadłem. Co to moze byc i czy wymaga oddania do naprawy, co mi sie nie uśmicha bo będe musiał go wysłać
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3655799
    gart62
    Poziom 31  
    Posty: 1435
    Pomógł: 160
    Ocena: 44
    Witaj!
    Możliwe, że uszkodzeniu uległ palnik lampy lub jego zasilacz (daje zbyt niskie zasilanie). W zasilaniu lampy mógł ulec uszkodzeniu kondensator magazynujący ładunek do wykonania błysku. UWAGA: WYSTĘPUJĄ NA NIM WYSOKIE NAPIĘCIA! Jeśli się na tym nie znasz to lampę odnieś do naprawy (może zrobią w serwisie RTV).
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 3656302
    wojtex1111
    Poziom 21  
    Posty: 561
    Pomógł: 39
    Ocena: 69
    witam,co do głównego kondensatora elektrolitycznego to u mnie upaliło scieżke między nim a palnikiem lampy,objawy były identyczne jak u Ciebie,wystarczyło ją zlutować i pogrubić cyną,pozdr.
  • #4 3659550
    floriusz1
    Poziom 14  
    Posty: 250
    Ocena: 14
    Ok więc wysyłam aparat do naprawy gwarancyjnej Dzieki z odpowiedzi
REKLAMA