logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego licznik JK w Multisim pokazuje same zera na wyjściach?

*michal 08 Mar 2007 11:17 3155 5
REKLAMA
  • #1 3656154
    *michal
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Witam.
    Mam do zbudowania (znowu) licznik synchroniczny na przerzutnikach JK. Obliczyłem z tablic Karnougha co powinienem podać na wejścia J i K, następnie wprowadziłem to wszystko do Multisima i w tym momencie pojawia się problem: po podłączeniu wyjść każdego z przerzutników pod "analizator logiczny" (Logic Analyzer) uzyskuje na każdym z nich '0'. Co robie źle?
    Moje obliczenia i plik z Multisima w załączniku. Będe wdzięczny za każdą pomoc.
    Pozdrawiam.
    Załączniki:
    • JK-synchroniczny.rar (12.61 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • JK-synchroniczny.doc (143.5 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 3656291
    *michal
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Tak jest wytłumaczone, ale link, który podałeś przedstawia działanie licznika asynchronicznego, który zlicza do 16. Ja mam licznik synchroniczny, który nie liczy do jakiejś określonej liczby, a stany na wyjściu każdego z przerzutników są raczej zróżnicowane.
    W Googlach już szukałem i niestety nie znalazłem nic co mogło mi pomóc.
    Ściągnij załączniki, które dodałem, a zobaczysz o co mi chodzi.

    Dodano po 25 [minuty]:

    Jakby ktoś nie miał Multisima to wrzucam obrazek:
    Załączniki:
    • JK.jpg (109.3 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #4 3658109
    jiwaniuk
    Poziom 31  
    Posty: 1393
    Pomógł: 142
    Ocena: 145
    Czy to co podłączyłeś do wejść CLK przerzutników to napewno jest przebieg prostokątny czy też jakiś stały poziom?

    Pozdrawiam wszystkich

    jjanek
  • REKLAMA
  • #5 3661354
    *michal
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Prostokątny.
  • #6 3694179
    *michal
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Próbowałem również zrobić to na układach 7403N i również z tym samym skutkiem. Naprawdę nikt nie ma pomysłów jak to zrobić?
REKLAMA