Witam
Mam następujący problem. Zrobiłem takie małe projekciki do szkoły z przerzutnikami. Jest to licznik 0>2>4>6>8>10>11>12>13>14>6 itd. Od strony teoretycznej wydaje mi sie, że jest wszystko dobrze gorzej z wykonaniem. Licznik na przerzutniku D zrobiłem za pierwszym razem i działa. Pozostałe zrobiłem podobnie do D ale już niestety nie chcą działać prawidłowo. Jeśli ktoś z was sie tym zajmuje i wie co może być nie tak będę wdzięczny za podpowiedz. Zamieściłem schemaciki i dokument z teorią (tablice Karnaug) w pliku TC.rar są symulacje z MS8. W linku poniżej są schematy i symulacje.
Dzięki pozdrawiam. JUŻ ZROBIŁEM.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic944662.html#4815984
Mam następujący problem. Zrobiłem takie małe projekciki do szkoły z przerzutnikami. Jest to licznik 0>2>4>6>8>10>11>12>13>14>6 itd. Od strony teoretycznej wydaje mi sie, że jest wszystko dobrze gorzej z wykonaniem. Licznik na przerzutniku D zrobiłem za pierwszym razem i działa. Pozostałe zrobiłem podobnie do D ale już niestety nie chcą działać prawidłowo. Jeśli ktoś z was sie tym zajmuje i wie co może być nie tak będę wdzięczny za podpowiedz. Zamieściłem schemaciki i dokument z teorią (tablice Karnaug) w pliku TC.rar są symulacje z MS8. W linku poniżej są schematy i symulacje.
Dzięki pozdrawiam. JUŻ ZROBIŁEM.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic944662.html#4815984