logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Manta DVD-016 Emperor - identyfikacja układu IC101 w zasilaczu

Stasiu 09 Mar 2007 14:51 5667 5
REKLAMA
  • #1 3660123
    Stasiu
    Poziom 13  
    Posty: 66
    Pomógł: 2
    Ocena: 12
    Witam

    Koledze padł odtwarzacz DVD Manta DVD-016 Emperor, a ściślej mówiąc zasilacz - poleciało kilka kondensatorów, diody oraz układ IC101 - niestety rozwaliło go i jedyne, co dało się odczytać z niego to: 5n02659r

    Proszę o pomoc w ustaleniu co to za układ, na płytce zasilacza pisze jeszcze: ODT-02659 ver:11

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 3662781
    leszekserwis
    Poziom 12  
    Posty: 102
    Ocena: 6
    Posiadam w naprawie Mante 011. W tej wersji zasilacza typ ODT-22A 20050324 VER 1.1 , siedzi scalak VIPer 22A w obudowie dip 8. Scalak to produkt firmy STmicro.
  • REKLAMA
  • #4 3667452
    ul1002

    Poziom 35  
    Posty: 2618
    Pomógł: 303
    Ocena: 137
    W dvd manta również wystepują takie 5L0380R zobacz note katalogową http://alfa.iele.polsl.gliwice.pl/elenota/Fairchild/ka5l0380r.pdf mysle że może taki podejść .
    Konto firmowe:
    Almar Serwis Roland Piszczelok
    Gliwicka, Rybnik, 44-200 | Tel.: 506XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: www.almar-serwwis.pl
  • REKLAMA
  • #5 4953884
    oku
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    Jak tam przetwornica - udało się naprawić, kupić części?
    U mnie w Emperor IV jest dokłądnie taki sam typ i padła tak samo :(

    Wymieniłem wystrzelony kondensator i przy okazji dwa elektrolity na wyjściu, ale nadal coś robi zwarcie (może ten IC101? Może jakaś inna podpowiedź padnie od kogoś)
    Przy kolejnych próbach "odstrzelenia" bezpiecznika (2.5A) mocno zagrzała się T101 o symbolu F1001-01...

    Pytanie główne:
    Ponieważ nie mam wystarczającej wiedzy praktycznej, myślę o zastąpieniu modułu jakimś gotowym zewnętrzym zasilaczem +/-12V,+5V ale nie wiem jaki prąd będzie potrzebny na poszczególnych wyjściach. Czy 0,2-0,3A na 12V wystarczy - bo są takie zasilacze za ok. 30zł do kupienia.
  • #6 4959478
    jarroj
    Poziom 14  
    Posty: 64
    Pomógł: 6
    Ocena: 5
    Witam.

    Najpierw odpowiem koledze „Stasiu”. W tej wersji zasilacza stosowany jest układ scalony typu 5M2659R. Przy tak rozległym uszkodzeniu jak opisywał kolega należy wymienić jeszcze C104 – 100nF, transoptor IC102 - PC817 lub PC817B, IC201 – TL431 oraz niekiedy D202 – 1N5822.

    Jeżeli chodzi o post kolegi „oku” to sama wymiana wystrzelonych kondensatorów nic nie pomorze jeżeli uszkodzeniu uległ IC101.J eśli masz jakiś sprawny przyrząd, to należało by sprawdzić czy nie ma zwarć na i wokół IC101 – szczególnie na C104. Dalsza naprawa jak wyżej.
    Natomiast jeżeli chodzi o pytanie odnośnie zamiany na inny zasilacz to 0,2A – 0,3A to jest za mały prąd. Pamiętaj że zasilacz ten musi zasilić silniki i cały dekoder.
REKLAMA