Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prędkościomierz cyfrowy do malucha i nie tylko :)

11 Mar 2007 19:47 2142 4
Testo
    User removed account
    User removed account  
  • Testo
    DooBLER
    Level 12  
    Witam

Ja też miałem podobny pomysł i od kilku miesięcy przygotowuję się powoli do realizacji.

Lepszym rozwiązaniem niż silniczek będzie transoptor - czujnik szczelinowy, który działa jak ten w myszce kulkowej.

Ja w swoim projekcie wykorzystam uC atmega 16 lub 32 (lub 16 i 32) prędkość także chcę wyświetlacz na trzech wyświetlaczach led.

Mój projekt będzie trochę bardziej rozbudowany bo chcę do tego dodać wyświetlacz alfanumeryczny 4x20znaków i możliwość zapisywania danych na karcie pamięci.

Jak na razie kompletuję części i tworze podstawy oprogramowania.

pozdrawiam
  • Testo
    User removed account
    User removed account  
    woytekp
    Level 26  
    Hmmmm może to i nawet niegłupi pomysł z tym silniczkiem... szczególnie, jeśli chodzi o możliwość wykonania przez laika. Myślę, że do wyjścia silniczka podłączyć wystarczy woltomierz panelowy na ICL7107, wyskalować i powinno w miarę dobrze mierzyć jak na tak proste rozwiązanie. Możesz nawet zrobić prosty test podłączając pod silniczek multimetr uniwersalny...
    jack-s
    Level 12  
    Dość ciekawy pomysł z tym silniczkiem i icl, jedyne co mogę doradzić to na wejściu dodaj kondensator z jakimś układem rozładowania abyś miał stabilne pomiary i zasil ten układ pomiarowy przez diodę o małym spadku napięc np. PIN.