Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czysty dysk, wiele pytań, nagrodze punktami! Programy

16 Mar 2007 23:12 4871 37
  • Poziom 9  
    Witam, sformatowałem dysk i potrzebuje pomocy. Zawsze instalowałem wiele programów i kodeków, które obciążały mój komputer:( więc chciałbym prosić o liste programików najlepszych i najwydajniejszych najlepiej w PL z dziedzin o które proszę. Proszę podawać nazwy i krótka charakteryzację.

Oto co mnie interesuje:

1. Bardzo dobry antywirus. Żeby nie obciążał systemu!
    2. Program do naprawiania błędów systemowych.
    3. Pakiet kodeków. Najlepszy! Żeby miał wszystko i żebym niczego już nie musiał doinstalowywać no bo niestety z tym się problemy później wiążą!
    3. Program do konwertowania, kompresji i przerabiania plików video. Do formatu który będzie najmniej zajmował, bez utraty jakości. Np żeby się nadawało na youtube wrzucić i żeby to szybko robić.
    4. Kilka nazw najlepszych odtwarzaczy do filmów.
    5. Link do zebranych razem pluginów do Mozilli! Bardzo ważne!
    6. Jakiś programik do obrony przed szkodliwym oprogramowaniem.
    7. Jakiś program do maksymalnego wykorzystania swojego łacza internetowego.

W sumie to na razie tyle, jak sobie coś przypomnę to napiszę.

Zająłem się teraz tworzeniem (składaniem, dodawaniem efektów itp.) filmów. Proszę jeżeli ktoś zna jakieś dobre programy związane z kompresją, przerabianiem itp. proszę pisać.

Z góry dziękuję!
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wszystko znajdziesz na forum, wystarczy poczytać kilka-kilkanaście wątków dotyczących poszczególnych kategorii.

Jestem pewny, że za chwilę dostaniesz tak róznorodne odpowiedzi (każdy będzie chwalił swoje), że trzeba będzie szybko zamykać temat ...

No ale dla jasności podam to co używam od zawsze (popraw błąd w Twojej numeracji):
    1. Avira AntiVir PersonalEdition Classic
    2. zbyt ogólne pojęcie (jest rejestr, pliki systemowe itp.) niczego takiego nie używam
    3. K-Lite + Real Alternative + Quick Time Alternative
    4. praktycznie nie używam
    5. Media Player Classic, Video Lan Client
    6. nie używam
    7. Ewido
    8. standardowe ustawienia wystarczą
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Dam coś od siebie:
    1. AntiVir Personal Edition Classic
    2. Nie wiem o co Ci konkretnie chodzi ale jak już to do naprawiania błędów w Rejestrze to CCleaner
    3. ffdshow
    4. Do przerabiania Pinnacle Studio
    5. Sub-edit player
    6. -
    7. -
    8. up

paweliw pisze mądre rzeczy, każdy zacznie cos pisac i zrobi sie bałagan.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    1. PC-cillin Internet Security 14 2007
    2. JV 16 Power Tools - do rejestru
    3. Acemcp 5.01 - trzeba odpowiednio wybrać potrzebne kodeki
    4. Jest wiele programów, podzielone b.łatwe (mało ustawień ręcznych) i zaawansowane - dla tych którzy bawią się w orabianie filmów itp
    5. Allplayer 2.4, SubEdit
    6. Nie używam Mozilli
    7. Ad-Aware
    8. Hmm zależy o jakiełącze chodzi: ADSL, LAN, WLAN czy radiowe.
    ADSL np: Neo nie potrzeba żadnego programu, zresztą do CHELLO też nie trzeba.

Na twoje pytanie jets trudno odpowiedzieć, bo wiele osób ustawia kompa pod siebie i instaluje prog. takie które są dla niego wygodne i najlepsze.
    Wiem napewno: JEŚLI COŚ JEST DO WSZYSTKIEGO TO JEST DO NICZEGO!!! :D
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    1. NOD 32 Antyvirus System.
    2.Zbyt ogólnikowo jak chodzi o rejestr to CCleaner.
    3.ja uzywam ffdshow+Real Alternative + Quick Time Alternative i wszystko działa.
    4.Uwazam te programy za zbędne bo dobieram filmy w takich formatach by bezproblemowo zostały odtworzone.
    5.Jak dla mnie niezawodny SubEdit ze wzgledu na bardzo dobry sposób dopasowania napisów(prędkośc pojawiania sie itp) oraz Media Player Classic.
    6.nie używam.
    7.Ja uzywam SpyBOt search&destroy.
    8.Nie istnieje taki program wszystko zalezy jak masz ustawiony program którym pobierasz pliki, z usług jakiego dostawcy korzystasz jaki masz rodzaj netu czy modem dsl, łącze cyfrowe isdn czy nest radiowy czy z kablówki.A najwazniejsze jest to czy masz zewnetrzne IP czy jestes w sieci LAn.Jak masz zewnętrzne to nie powinno byc problemu z wyciagnieciem max ze swojego łacza .Jeśli jesteś w LAN to wszystko zalezy od twojego admina czy toleruje zasysanie plików i czy nie blokuje portów.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witaj

1 nod32 lub kaspersky
    2 ccleaner (czyści system i naprawia rejestr)
    3 jak w punkcie 4
    3 Pinnacle Studio jest świetny
    4 allplayer (wgrywa kodeki sam potrzebne odbiera wszystko+AC3Filter sciagnij do dvd i wsio nic wiecej nie wgrywaj a i jeszcze freedvd)
    5 https://addons.mozilla.org/firefox/plugins/
    6 Ad-Aware skanery oline raz w tygodniu i wsio reszta opuźnia system mała skuteczność nie warto
    7 xp-AntiSpy_polish (odblokowuje i blokuje ukryte fukcje win xp wystarczy)

wgrywanie zbędnych kodeków powoduje potem zawieszanie k-lite jeszcze
    wgrywałem kiedyś ale jest nie potrzebny jak jest allplayer jest ok no i ma lektora expresivo lub unispeaker jak coś będziesz potrzebował zapraszam kajzer4(malpa)wp.pl no może jest coś ciekawszego zobaczymy na kolegów co proponują ;) programy do ściągnięcia www.dobreprogramy.pl skanery online pod reka wszystkie www.jacekerjot.neostrada.pl
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie sprecyzowałeś na jakim komputerze pracujesz, ale skoro chcesz kompresować filmy podejrzewam iż jest to wydajna maszyna

1. Kaspersky Internet Security http://www.kaspersky.pl/
    2. Czyszczenie i defragmentacja rejestru Registry Defragmentation
    (przyspiesza uruchamienie systemu jak i samą prace)
    - naprawa rejestru (z tej samej stajni) Advanced Registry Doctor http://www.elcor.net/ard.php
    3.http://www.programosy.pl/program,kazaa-lite-codec-pack.html
    4. Konwertowanie miedzy formatowe http://www.germanixsoft.de/
    zgrywanie itp VirtualDub http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=238&t=113
    6. Allplayer http://www.programosy.pl/program,allplayer.html
    6. https://addons.mozilla.org/firefox/extensions/
    7. Np firewall z wbudowana opcja adadware http://www.agnitum.com/products/outpost/download.php
    8. Nie bardzo rozumuem ten pkt - ma pokazywac wykorzystanie łacza czy tez chcesz je po prostu "zapchac" ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    1. Avast
    2. Aktualizacje z Microsoftu , nie wiem o co chodzi ?
    3. K-lite codec mega pack
    3. Winavi video converter
    4. Subedit Player, Bestplayer
    5. Nie używam mozilli polecam Operę
    6. AdAware SE
    7. Może menedżer pobierania Get Right
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    1. Nod32
    2. O rejestr i czyszczenie plików tymczasowych najlepiej zadba darmowy Ccleaner.
    3. K-lite, real alternative, quick time
    3. nie mam doświadczenia
    4. sub edit, all player
    5. nie mam doświadczenia
    6. Ad-aware
    7. cFosSpeed

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    1. NOD32 najlżejszy i bardzo skuteczny, mi nie obciąża nawet starego laptopa PII 350 i 64MB ram
    2.ccleaner
    3. k-lite
    3. One-Click Audio Converter lub Arial Audio Converter musisz sam zdecydować trochę inna obsługa ale w obu banalna
    4. stary Vplayer
    5. juz masz podane
    6. Outpost Firewall
    7.nie trzeba
    Do obróbki video gorąco polecam Ulead Media Studio Pro lub Edius. Edius jest szalenie szybki. Żaden z tych programów nie ma chyba wersji polskiej ale polecam. Sam od lat używam produktów firmy Ulead, może to przyzwyczajenie i jestem tym w stanie zrobić chyba wszystko. Jeżeli chcesz koniecznie wersję polską to zdecydowanie Adobe Premiere. Do kompletu przydałby Ci się Ulead Cool 3D do robienia animowanych czołówek najwyższej klasy. Wszystkie te programy są jednak dość skomplikowane jeżeli chodzi o wykorzystanie pełni możliwości. Najprostszy jest windowsowy Movie Maker, ale trzeba przyznać że to tylko zabawka, którą niewiele zrobisz. Do authoringu niezły Ulead DVD Movie Factory.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Najlepszy antywirus to najnowszy norton 2007, jest poprostu najlepszy!
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    1 - Awast Lub Kaspersky Lab
    2- Norton 2006 - 2007 Utylitys :) - i tak nie używam mając neta zawsze coś się złapie polecam OBRAZ DYSKU I PO SPRAWIE W RAZIE CZEGO

3- All In 1 >. codec (czeskie) lub k litle codec FULL
    3b - nie znam
    4 - All Player :) 2.4 PL
    5 - nie wiem :)
    6 - Kerio Personal Firewale , Kaspersy Lab , Lava soft .......
    7 - niby są jakieś programy ale nie polepszysz swojego łącza z prędkości którą max Tobie oferuje.

To jest jakbyś z malucha Fiat 126p 650 \ 24Km chcial wycisnąć np 120 Km :)

Nie licze wymiany silnika i takie tam :P:P
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    1. avast.com - zsybki czas reakcji nawirusy, darmowy w wersji do domu (home) - czeste aktualizacja bazy
    3. ffdshow lub odnosnie 4. allplayer i dac sciagnij wszystkei kodeki. w opcji takie cos mam:) szybki i proste.

na pozostałe sie nie wypowiadam bo mam mały zasób "przetestowanych" programów w tych dziedzinach

Bullseye napisał:
    Ale kolega nie napisal czy te programy maja byc na winXP czy GNU/Linuxa??
    a prawda jest taka ze domyslny system to mimo wszystko windows XP

PS: punktów nie chce
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jeśli chodzi o oprogramowanie pod windowsa to z perspektywy wszystkich wersji windowsa - dane trzymaj na osobnej partycji i opanuj szybkie przywracanie systemu (przywracanie systemu z płyty - znajdziesz opisy na forach lub gazetach typu komputer świat lub PC...) prędzej czy później będzie się ślimaczył a nie opłaci się dochodzić dlaczego, lepiej przywrócić całe oprogramowanie (partycję) - a jeśli chodzi o poszczególne programy z wymienionych kategorii to pracuj na tym co najlepiej Ci pasuje, a nie najlepszych programach jakie są dostępne - często zawierają kupę niepotrzebnych bajerów - to samo odnosi się do najnowszych wersji oprogramowania (żeby sprzedać nowsze trzeba coś dołożyć i sprawić że komuś się wyda potrzebne). A jeśli chodzi o wykorzystanie tego oprogramowania zawodowo to pracuj na tym na co Cię stać. Zawsze się opłaciło skompilowanie-dostosowanie linuxa i potrzebnego oprogramowania do swoich potrzeb.
  • Poziom 9  
    Napisz coś więcej o tym przywracaniu. Chciałbym z tego skorzystać! Tylko nie bardzo mogę to znaleźć!
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Ja ze swojej strony mogę zaproponować:

3. Klite mega codec pack
    4. Subedit, Allplayer albo po prostu winamp :)
    7. Internet Download Manager

Z kodekami z tej paczki nie miałem nigdy żadnych problemów nie trafiłem na film którego by nie czytało. Co do wykorzystywania łącza to chyba chodzi o jakiś manager pobierania. Testowałem tego sporo swego czasu doszedłem do wniosku że IDMan jest bezkonkurencyjny :) Co do przywracania systemu za pomocą wbudowanych narzędzi stanowczo nie polecam. Jak już to proponuję wykorzystać program norton ghost i zrobić sobie obraz partycji z systemem na dvd. Najlepszy antywirus ? chyba nie ma czegoś takiego. Jeśli wysoka skuteczność to muli (norton który wcale nie jest the best moim zdaniem) jeśli nie muli to mało skuteczny :/ Od 2 lat nie mam nic czasem skanuję hdd pandą online albo ksaperskim jeszcze nigdy nic nie znalazł.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam
    A to ja polecę coś dla bardziej zaawansowanych ;)
    Zarówno dla Win jak i Linuksa - pkt 3, 4 i 5 - MPlayer :) Ma kodeki do chyba wszystkich formatów świata i pozwala płynnie oglądać filmy w DivX już na sprzęcie 300MHz :!: Ma również możliwość konwersji pomiędzy formatami - w tym również tworzenie z filmu animowanych gifów :!:
    Co do Antywirusa, gdy jeszcze "siedziałem" na Windows, miałem Avirę AntiVir PE Classic - dobry do słabszych komputerów, bo nie "zamula". Jak masz dobry sprzęt, polecę też Avasta. (Tzn. albo jeden albo drugi, nigdy oba na raz!). A do usuwania robaków, skoro jesteśmy przy opcji "dla zaawansowanych" polecę HijackThis :)
    PS. Tym, którzy Ci pomogli, kliknij "pomógł", to będzie chyba lepsza nagroda, niż punkty ;) Przynajmniej tak mi się wydaje.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Ile ludzi, tyle będziesz miec odpowiedzi. musisz wybrać coś średniego z tego, albo to co sie najczęściej pojawia :)

1. Avast
    2. CCleaner
    3. KL-Codec
    4. Bestplayer, MediaPlayerClassic
    5. nie używam Mozilli
    6. antywirus i firewall
    7. Neostrada :P
  • Poziom 9  
    Dziękuję wam bardzo. Tylko teraz napiszcie coś o tym obrazie partycji czy czymś takim! Bardzo chciałabym to wypróbować, a nie wiem jak się do tego zabrać! Z góry dziękuje!
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    "Napisz coś więcej o tym przywracaniu. Chciałbym z tego skorzystać! Tylko nie bardzo mogę to znaleźć!"

A teraz o obrazie ... przywracanie partycji to bardzo ważna rzecz każdy kto ma neta doświadczy prędzej czy później w większym lub mniejszym stopniu spowolnienia działania kompa tzw "zasyfienie systemu".

Nie będziemy wnikać czemu . są różne powody :)

Przychodzi nam zaraz myśl trzeba coś z tym zrobić STANDARD :) > format c:
    odnowa winda , stery , ustawiania ,programy ajj roboty a roboty.

Obraz dysku jest po to żeby nam jak najlepiej przyśpieszyć i umilić to odzyskiwanie "systemu" .

Więc wysilamy się tylko raz a porządnie a potem cieszymy się regeneracją w razie czego :P.

A teraz do sedna:

Robimy świeżego systemika + programy potrzebne nam do pracy (najnowsze nie znaczy wcale najlepsze:) ) + wszelkie ustawienia + aktualizacje.

Gdy mamy wszystko full wypas zrobione używamy jakiegoś odpowiedniego programu do robienia obrazu i kreujemy go>>> zostanie wirtualnie skopiowana cała partycja dysku np C: i skompresowana do jednego pliku.

Dzięki temu gdy tylko będą jakieś problemy system może być od nowa wgrany >> funkiel nówka z wszelkimi ustawieniami czyli zachowa się dosłownie wszystko >> ustawiania , ikony na pulpicie , czas :) wszystko .. a najlepsze jest to ze takie przywracanie trwa 1 - 12 min .. w zależności od rozmiaru zkompresowanego obrazu partycji ;)

Jeśli chodzi o same sporządzanei takowego obrazy polecam robienie tego w krokach

1. czysty system
    2. system z sterownikami
    3. system z sterownikiiami i ustawieniami
    4. system z programami
    5. system 3+ programy
    6. system 3+ 4 + uaktualnienia itp :)

Robi się to wszystko w celu wyeliminowania jakiś błędów po drodze podczas instalowania ;) - aby nie było od początku format c: ....

Taki zrobiony system można modyfikować i dogrywać do obrazów .. więc wszelkie aktualizacje są możliwe.

Jest wiele programów umożliwiających wyk obrazu z pod windowsa lub dosa .. można dogrywać do nich , wykrywają partycje NTFS , sledzą zmiany w windowsie i potrafią wgrać (podmienić) tylko te pliki które zostały uszkodzone itd..

Ja osobiście używam starego i prostego programu pod dosa NORTON G HOST > mieści się na dyskietce pracuje pod dosem i nie obsługuje partycji ntfs.

Mi jednak to wystarcza ponieważ moja part. systemowa jest w Fat 32.

Oczywiście wszelkie obrazy można zmodyfikować pod względem auto startu .. i botowania na nagranej płycie CD\ DvD (raczej :D)

Jeśli chodzi o tytuły nie będe tu wymieniać wszelkich nazw bo nie wszystkei znam a na sieci i w necie jest tego pełno :)

Osobiście polecam Norton Ghost , nowszy lub starszy obecnie jest chyba v 10 lub 11 albo i nowszy :)

Dodano po 1 [minuty]:

Ahas \ pod wieczór jak będę miał czas opisze co i jak się robi albo zapodam linki ;) , chwilowo wybywam z domu ;) pozdrawiam AoT_Hunter_PL
  • Poziom 9  
    Zapoznałem się z robieniem obrazu partycji przez ghosta! Tylko mam jeden problem! Mianowicie do odpalenia płyty potrzebna jest dyskietka startowa ghosta! A u mnie w komputerze w ogóle nie ma stacji dyskietek. Czy ma ktoś moze gotowy obraz dyskietki startowej ghosta zeby mi podesłać? e mail: kawa192(malpa)wp.pl . A i jeszcze jak ten obraz wraz z obrazem partycji umieścić na płycie dvd, zeby się sama odpalała!
  • Poziom 34  
    Wpisz na googlach "start ghosta z CD" znajdziesz opis zgodny z twoją wersja ghosta, ewentualnie możesz pobawić się z startem systemu z Pendrive, a najprościej płyta instalacyjna win98 (uruchomić w dosie) a następnie na drugiej płycie ghost z obrazem, lub jeszcze łatwiej Hirens Boot CD płyta z bootem i ghostem i jeszcze kupą przydatnych narzędzi (używając niezawadzi myśleć)
    Pozdrowienia
  • Poziom 9  
    Nie rozumiesz o co mi chodzi. potrzebny mi obraz dyskietki startowej. Bo nie mam jak go zrobic, bo nie mam stacji dyskietek!
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Cichy BootDisk
  • Poziom 9  
    czy ten program pomoze mi zrobic płytke ghosta która się będzie odpalała bez dyskietki startowej?
  • Poziom 34  
    http://www.cichy.netstrefa.com.pl/cichy/ na tej stronie znajdziesz obraz dyskietki startowej z narzędziami i dużo wyjaśnieniem co prawda niema tam ghosta ale nagraj CDRW z bootem z dyskietki Cichego a normalnie na płycie ghost + obraz gho i zajrzyj na skrzynkę
  • Poziom 22  
    Ponżzszy opis przedstawia jak nagrać Cichy BootDisk na płytę CD za pomocą programu Nero:
    1. Uruchom Nero ;-)
    2. W oknie "Nowa kompilacja" wybierz "CD-ROM (startowy)"
    3. W zakładce "Opcje startowe" > "Źródło danych obrazu startowego" są 2 możliwości:
    I. Wybierając "Logiczny dysk startowy" należy w stacji dyskietek A: umieścić nagraną już (opis powyżej) dyskietkę Cichy BootDisk
    II. Wybierając "Plik obrazu" należy następnie wybrać "Przeglądaj", zmienić pole "Pliki typu" na "Wszystkie pliki (*.*)" i wskazać plik Cichy_BootDisk.img
    4. Nic więcej nie trzeba zmieniać - wystarczy wybrać "Nowy" i wypalić płytę.
    (opcja)
    5. Oczywiście na płytę można nagrać (wrzucić) jeszcze inne program