Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa wzmacniacza na mosfetach...

22 Mar 2007 12:26 1512 10
  • Poziom 11  
    chcę sobie zbudować wzmacniacz na średnie imprezki (coś typu dyskoteki szkolne) i wpadł mi w oko taki ot wzmacniacz na mosfetach
    http://oamlabs.home.sapo.pt/oamlabs_a500a.html

czy warto zbudować wzmaczniacz?
  • Poziom 31  
    konstrukcja fajna projekt ciekawy tylko mam pytanie czy ty chcesz zrobic pojedyńczy wzmacniacz czy całosc złozoną z 5 wzmacniaczy. ten projekt jest dosc drogi i nie wiem czy jest to opłacalne jesli chodzi o nagłosnienie imprez oraz dyskotek
  • Poziom 11  
    tego jeszcze do końca nie wiem, prawdopodobnie (jak już) to zrobiłbym 4 kanały
    podoba mi się ten wzmaczniacz ponieważ jest zrobiony na mosfetach no a te trany na impry się nadają co nie ;-)
    jeżeli danielu uważasz że jest to drogie rozwiązanie to zaproponuj coś innego, tańszego
  • Poziom 31  
    ja mysle ze holton200 stereo by był dobrym rozwiazaniem na impry i chyba był by tanszy poniewaz kupił bys i trafo a nie 4 jak w tamtym układzie. holton jest na mosfetach rowniez.
  • Poziom 11  
    jakiś link do schematu opisu bym jeszcze prosił
  • Poziom 11  
    wielkie dzieki

Dodano po 4 [sekundy]:

wielkie dzieki

Dodano po 7 [sekundy]:

wielkie dzieki
  • Poziom 31  
    mogłbys zrobic tez 4X150W na mostkach TDA7924 do tego przedwzmacniacz i była by bajka taka mała koncowka mocy na imprezy.
  • Poziom 11  
    w zasadzie tak ale w mostku obciążenie musiało by wynosić więcej niż 8ohm
    do tych tda nic nie mam ale raczej zrobie tego holtona 200
  • Poziom 11  
    witam ponownie
    zapytanie moje jest takie: jak nawinąć trafo do tego holtona?
    nowe w sklepie troszke kosztuje a wiem że jak się samemu nawinie to będzie taniej
    z góry mówię że nigdy się tym nie zajmowałem
    proszę o opisy krok po kroku

pozdrawiam
  • Poziom 31  
    oj bedzie ciezko. z tym nawijaniem to jest roznie. mosisz miec jakis rdzen na ktorym to nawiniesz potem mosisz kupic dryt nawojowy o odpowiedniej srednicy zarowno na napiecie pierwotne jak i a wtorne, potem bedziesz mosiał nawinąc uzwojenie wtorne z odczepam. wg mnie orginalne trafo i nowe to jest o wiele lepsze nz zrobione. jak nie robiłes tego nigdy to nie polecam takich eksperymentow.