Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth - potrzebne wszelakie informacje...

26 Mar 2007 12:04 1125 3
 • Poziom 20  
  Witam.

  Mam taką sprawę. Kolega poprosił mnie o materiały na temat bluetooth (wszystko co dotyczy blu...). W necie za dużo o tym nie ma, więc zwracam się z problemem do Was...
  Jeśli ktoś coś ma, to proszę o zamieszczenie w miarę możliwości na forum lub przesłanie na PW...

  Dziękuję w imieniu kolegi

  Pozdrawiam :)
 • Poziom 12  
  "Co to jest Bluetooth? Bluetooth to technologia, która łączy bezprzewodowo dwa kompatybilne urządzenia, np. telefony czy komputery, bez konieczności umieszczania ich bezpośrednio naprzeciwko siebie. Wiele aktualnych modeli telefonów Nokia jest wyposażonych w funkcję bezprzewodowych połączeń Bluetooth. Odwiedź naszą stronę internetową Technologie, aby uzyskać więcej informacji na temat połączeń Bluetooth oraz Telefonów Nokia z technologią Bluetooth.

  Sposób postępowania przy przesyłaniu danych za pośrednictwem połączenia Bluetooth zależy od danego modelu telefonu i jest opisany w odpowiedniej instrukcji obsługi. Wszystkie modele telefonów Nokia z technologią Bluetooth mogą w danej chwili transmitować jeden rodzaj danych.

  Niektóre najnowsze modele telefonów Nokia wyposażone są we wbudowaną aplikację nazwaną Przesyłanie danych lub Przenoszenie danych, która umożliwia przeniesienie za pośrednictwem połączenia Bluetooth, z jednego kompatybilnego telefonu Nokia do drugiego, całego folderu Kontakty, Kalendarz lub Galeria. (Galeria zawiera zdjęcia, pliki dźwiękowe oraz pliki wideo.) Jeżeli chcesz przenieść z dowolnego innego kompatybilnego telefonu takie dane, które mogą być przesyłane za pomocą tej aplikacji, otwórz ją i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Telefony kompatybilne to wszystkie telefony Nokia wykorzystujące platformę Series 60.

  Należy pamiętać, że za pomocą aplikacji Przenoszenie danych nie można przenosić wiadomości e-mail, wiadomości multimedialnych ani wiadomości tekstowych."

  Źródło http://www.nokia.com.pl/nokia/pomoc/konfiguracja/przesylanie/
 • Poziom 20  
  A może ma ktoś coś o protokołach transmisji, typie modulacji sygnału, budowie bluta USB (dokumentacje, schematy itp.)
  Samo to, że Bluetooth służy do komunikacji między urządzeniami jest sprawą jasną...
  Pozdrawiam!
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Cytat:
  A może ma ktoś coś o protokołach transmisji, typie modulacji sygnału, budowie bluta USB


  http://www.thewirelessdirectory.com/Bluetooth-Overview/Bluetooth-Specification.htm

  Code:
  Physical Layer Details
  
  Radio frequency - Bluetooth uses the unlicensed ISM (Industrial, Scientific and Medical) band, 2400 - 2483.5 MHz, thereby maximising communication compatibility worldwide.  This requirement for global usage was the key driver for this choice of spectrum.

  Modulation -  uses Gaussian frequency shift keying, GFSK, with modulation index (bandwidth-time product, BT) limited to 0.28-0.35 (corresponding to a max frequency deviation of 140-175 kHz).   


  Pasmo 2400-2483.5 MHz, modulacja GFSK, dewiacja maks. 140-175 kHz.

  Chcesz wiecej to musisz nuczyc sie szukac w sieci.

  Pozdr.