Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radio Renault Scenic 2000

ispw 26 Mar 2007 22:11 3208 2
    ispw
    Level 11  
    Witam. Zakupiłem ostatnio Renault Scenic z roku 2000. Niestety zostało pozbawione radia. W samochodzie pozostał joystic (na forum spotkałem się z nazwą „satelita”) i wyświetlacz.
    Myślę że rozsądnym zakupem będzie dobranie oryginalnego używanego radia (wiele modeli dostępnych na np. allegro). Zdaję sobie sprawę i czytałem o tym że można kombinować z jakimiś interfejsami ale myślę że wolałbym jednak oryginał.
    I tu pytanie czy istnieje możliwość identyfikacji jakie było wcześniej tam zamontowane radio, bo jak wyczytałem na forum to rok 2000 był jakimś przełomem w stosowanych radiach. Może się okazać że np. wyświetlacz nie będzie współpracował z tym radiem.
    W kieszeni po radiu pozostały dwa kable biały i czarny – to jak sądzę to chyba te ISO (podobne już gdzieś spotkałem), nieco mniejsza wtyczka żółta (to zapewne od tego sterowania i wyświetlacza) i jeszcze jedna szara taka nieco większa z 30 złączami (żeńska) rozłożonymi po 15 w dwu rzędach.
    Proszę o sugestię co do możliwości identyfikacji (w miarę możliwości bez demontażu połowy samochodu) – może jakiś nr. zawarty w „czymś”. Jak również może ktoś mi podpowie przeznaczenie tego 30 pinowego złącza.
    ispw
    Level 11  
    robert klimowski wrote:
    http://www.studio24.prv.pl/ tu jest sporo informacji o tych sprawach

Dzięki za podpowiedz. Z tej strony zasięgałem już informacji (na forum bardzo często są odnośniki), niestety o te dla mnie za mało.
    Problem nadal aktualny.
    PS. Wyświetlacz najbardziej podobny jest do tych od TUNER LIST. A ta30 pinowa wtyczka to pewnie od diagnostyki - zlacze do komputera