logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

SAMSUNG TS-H552U – nagrywarka nie czyta CD po pęknięciu płyty, DVD działa

_silver_ 29 Mar 2007 22:35 1721 18
REKLAMA
  • #1 3732501
    _silver_
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    Mam taki problem. pękła mi płyta CD w nagrywarce DVD i tera nie odczytuje wo gule CD a DVD chodzi normalnie, nagrywa

    Da sie coś z tym zrobić?

    Model nagrywarki SAMSUNG TS-H522U

    Dodano po 11 [minuty]:

    pomyłka w modelu powinno być TS-H552U
  • REKLAMA
  • #2 3732847
    Cybus18
    Poziom 17  
    Posty: 223
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    Witam. Sawdź czy kawałki płyty nie uszkodziły lasera DVD. wyczyść go dokładnie. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 3732863
    ul1002

    Poziom 35  
    Posty: 2618
    Pomógł: 303
    Ocena: 137
    Może być po "ptokach" ale otwórz i dokładnie wyczyść sprzęt z pozostałości nośnika pędzelkiem lub sprężonym powietrzem .
    Konto firmowe:
    Almar Serwis Roland Piszczelok
    Gliwicka, Rybnik, 44-200 | Tel.: 506XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: www.almar-serwwis.pl
  • REKLAMA
  • #4 3734042
    _silver_
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    wyczyściłem sprężonym powietrzem i nic niedało
  • #5 3734055
    /|\Atari
    Poziom 27  
    Posty: 1189
    Pomógł: 65
    Ocena: 27
    Ale sprężonym powietrzem to po optyce nie dmuchamy, żeby nie było wątpliwości. Otwórz go i podłącz samo zasilanie molexem i zobacz jak się zachowuje z płytą w środku. Czy wogóle próbuje się na niej zogniskować. Obejżyj pod lupą taśmy i włosy doprowadzające sygnał do cewek ogniskujących przy soczewce.
  • #6 3734172
    *mondzio*
    Poziom 30  
    Posty: 1268
    Pomógł: 132
    Ocena: 54
    spróbuj wgrać nowszy soft do nagrywarki
  • #7 3734180
    /|\Atari
    Poziom 27  
    Posty: 1189
    Pomógł: 65
    Ocena: 27
    *mondzio* napisał:
    spróbuj wgrać nowszy soft do nagrywarki


    Rozwaliło płyte, nagrywarka przestała działać, mamy rozumieć, że uszkodziło wsad pamięci?
  • #8 3734291
    _silver_
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    wgrałem nowego soft-a i nic

    rozwaliło płytę ale normalnie nagrywa ale tylko płyty DVD to chyba nie uszkodziło pamięci
  • #9 3734307
    Cybus18
    Poziom 17  
    Posty: 223
    Pomógł: 15
    Ocena: 4
    Najprawdopodobniej poszedł laser dvd. Sprawdź dokładnie wszystkie taśmy sygnałowe prowadzące do niego. Być może kawałek płyty uszkodził kabel i teraz laser nie działa. Pozdrawiam
  • #10 3734309
    _silver_
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    płytę cd stara sie czytać raz zakręci i staje i tak w kółko
  • REKLAMA
  • #11 3734418
    /|\Atari
    Poziom 27  
    Posty: 1189
    Pomógł: 65
    Ocena: 27
    obejżyj segment lasera pod lupą. obejżyj tasiemki, czy równo siedzą, czy nie są pęknięte. szczoteczką do mycia zębów wyczyść elektronike napędu (suchą!) może z płyty gdzieś spadł odłamek folii aluminiowej i przywarł do jakichś ścieżek.
  • #12 3734776
    ul1002

    Poziom 35  
    Posty: 2618
    Pomógł: 303
    Ocena: 137
    No to po fakcie , jak rozwali płytę trzeba natychmiast reagować i wydmuchać ze środka pozostałości z nośnika ( to srebrne ) nie mierzyłem nigdy czy to przewodzi ale wiem ze po tym często sprzęt już nie działa , mozliwe że coś dostało się do optyki a usunąć to będzie spory problem , trzeba by płukać a i tak nie wiadomo czy sie uda .
    Konto firmowe:
    Almar Serwis Roland Piszczelok
    Gliwicka, Rybnik, 44-200 | Tel.: 506XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: www.almar-serwwis.pl
  • #13 3734951
    _silver_
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    starałem sie czyścic bardzo dokładnie i muszę kupić płytę czyszczącą i może coś pomoże
  • #15 3734961
    _silver_
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    sprobować nie zaszkodzi może ten syf z lasera zdejmie jak wogule cos tam jest bo nie widziałem bo nieposiadam lupy
  • #16 3735121
    /|\Atari
    Poziom 27  
    Posty: 1189
    Pomógł: 65
    Ocena: 27
    jak ten czytnik posiada dużą prędkość odczytu to ta płyta za przeproszeniem tylko większy bu...del zrobi. Jest tam z reguły nylonowa szczoteczka która omiata soczewke, ale często o różnej twardości i długości co nieraz kończy się odchyleniem soczewki.
  • #18 3735238
    /|\Atari
    Poziom 27  
    Posty: 1189
    Pomógł: 65
    Ocena: 27
    nie zaszkodzi też położyć po kropelce lekkiego smaru sylikonowego lub teflonowego na śrube przesówającą sanki z laserem oraz prowadnice na których to wisi.
  • #19 3742609
    _silver_
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    dziękuje za wszystkie odpowiedzi ale nie ben de sie dalej bawił z tą nagrywarką.

Podsumowanie tematu

✨ Nagrywarka SAMSUNG TS-H552U przestała odczytywać płyty CD po pęknięciu jednej z nich wewnątrz napędu, natomiast odczyt i nagrywanie płyt DVD działa poprawnie. Problem najprawdopodobniej wynika z uszkodzenia lasera CD lub zanieczyszczenia optyki przez fragmenty płyty. Zalecane jest dokładne czyszczenie optyki i wnętrza napędu, unikanie dmuchania sprężonym powietrzem bezpośrednio na soczewkę, sprawdzenie taśm sygnałowych i mechanizmu lasera pod lupą, a także kontrola stanu mechanicznych prowadnic i ewentualne nałożenie lekkiego smaru silikonowego lub teflonowego na śruby przesuwające sanki z laserem. Próba aktualizacji oprogramowania napędu nie przyniosła efektu. Uszkodzenie pamięci firmware jest mało prawdopodobne, gdyż funkcje DVD działają poprawnie. W przypadku poważnego zabrudzenia lub uszkodzenia optyki usunięcie zanieczyszczeń może być trudne, a naprawa kosztowna, co skłoniło użytkownika do rezygnacji z dalszych prób naprawy.
REKLAMA