Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Step5 , Step7 , WinCC

MarGo 03 Oct 2003 19:38 6295 8
SterControl
 • #1
  MarGo
  Level 2  
  Poszukuję materiałów w jezyku polskim na temat programowania w Stepie5 i w Stepie7 oraz WinCC (SCAD-a).
 • SterControl
 • SterControl
 • #3
  MarGo
  Level 2  
  Dzięki za info. ale nic tam nie mogłem znaleść na temat połączenia się ze sterownikiem S5-100 - chodzi mi o interfejs i autoryzację do Stepa 5
 • #4
  strdaniel
  Level 20  
  jest dostępna książka programowanie sterowników siemensa
  "s5/s7 windows. programowanie i symulacja sterowników plc firmy siemens" państwa król
  kosztuje około 65zł ale jest to spora cegła i na temat tych sterowników jest to chyba najlepsze polskie opracowanie
  dostęna jest np . w księgarni technicznej z krakowa (netowa)
 • #5
  michasp
  Level 17  
  Witam!

  Jest też księga: Programowanie sterowników PLC, jest tam sporo o Simaticu S5 - można się dużo dowiedzieć. A tak, to polecam pytać się o rózne rzeczy (step5/step7) na forum: Elektronika przemysłowa ...

  Z własnego doświadczenie proponuję załatwić wersje demo, albo pokombinować jakieś pełne - Step5 i step7 - i poćwiczyć. Kiedyś szukałem WIN CC demka, ale nie zdobyłem, może ktoś ma - ale proszę się pytać na tym forum co podałem wyżej.

  Pozdrawiam,

  Michał.
 • #6
  polczar
  Level 1  
  Jeśli chodzi o materiały dla STEP5 po polsku to muszę poszukać, gdzieś miałem coś takiego z kursu w firmie INTEK Wrocław czy coś takiego. Mam też o STEP7 ale tylko na papierze:(. A tak w ogóle to do czego Ci to potrzebne jeśli nie tajemnica? Może mogę Ci inaczej pomóc? :). O ile mi wiadomo to brak jest oficjalnych materiałów o WIN CC po polsku - nawet w ramach szkoleń w SIEMENSIE takie materiały były po angielsku i niemiecku - to raczej kosztowny program i rzadko w Polsce stosowany, a ci którzy go stosują to raczej w w/w językach kumaci - kupując program dostajesz komplet materiałów na papierze w języku do wyboru j.w.

  Szkolenia ze STEP-ów w prowadzi INTEX Gliwice, ATEMPOL Piekary i chyba SIEMENS Wa-wa - tylko w tych miejscach są dostępne w miarę oficjalne materiały po polsku w ramach kursu - ok 1500PLN za 5dni z obiadami w INTEX-ie. Oczywiście jeszcze są różne polibudy - fajną instrukcj do laborek z STEP5 mają w Opolu - miałem kopię ale pożyczyłem i nie wróciła :(, mają też w Gliwicach ale nie miałem okazji skopiować - może ktoś z kolegów ma układy i pomoże Ci ?

  Jakiś czas już programuję w STEP7 i WIN CC (tak z 3-4lata), ale jeśli chodzi o dema itp to SIEMENS jest raczej niechętny - ale warto spróbować u dystrybutora np. SIEMENS Katowice p.Karol Kawaler (handlowiec - sprzedaje SIMATIKI lub p.?.Germanek support techniczny) numeru telefonu akurat nie pamiętam (mam w robocie, jeżeli Ci zależy to daj znać - podeślę
  Autoryzacja do STEP5/7/WinCC to raczej ciężka sprawa - mają dosyć ciekawy system autoryzacji i jej zabezpieczenie - to raczej temet na długie wywody, swego czasu jednak znalazłem w sieci stronkę jak skopiować dyskietkę autoryzacyjną - to jest całkiem ciekawy temet - http://www.alecmcnamara.freeserve.co.uk/keydisk/ czasami to działa a czasami nie. Ale, ale spróbuj w Katowicach - mi kiedyś wypożyczali autoryzację (po cichu) dopóki nie kupiłem sobie własnej. Spróbuj zbajerować gościa - może się uda? A gdy Ci już wypożyczą to dalej wg instrukcji j.w. i już masz własną! Jeśli chodzi o szczegóły to pytaj - może będę wiedział.
 • #7
  MarGo
  Level 2  
  <jest dostępna książka programowanie sterowników siemensa
  "s5/s7 windows. programowanie i symulacja sterowników plc firmy siemens" państwa król >

  Zgadza się ale jest w niej trochę błędów . Moją opinię również podziela kolega który również jest jej właścicielem.

  <A tak w ogóle to do czego Ci to potrzebne jeśli nie tajemnica?

  Tajemnicą oczywiście nie jest - w mojej firmie jest takich sterowników kilkanaście więc postanowiłem coś więcej na ten temat dowiedzieć się , ponieważ w przyszłości może to mi być potrzebne , a w tych czasach wszystko możliwe. Wszystko zależy od pracodawcy czym ma się ktoś zająć .
  W tej chwili rządzi ekonomia .
 • #8
  KePeSIaN
  Level 12  
  Och :)
  Panowie specjalisci od siemensa - ma pytanko

  Regulacja podcisnienia w komorze paleniskowej kotla i trzeba zastosowac pid'a tylko moj help w stepie cos nie calkiem dobrze dziala i niektorych tematow nie wyswietla tylko sie wywala lacznie z managerem . Mam pytanko !!
  ktorego pida zastosowac z biblioteki siemensa ??
  na moje to FB41 ale tak do konca to nie jestem pewny , moze mi ktos pomoze !!
  dzieki
 • #9
  arwit
  Level 27  
  Ta zależy jaki sterowni jes używany (100U, 115U 135U), oraz jakie wymagania stawiane UAR. Ja w ukałdach o dużych wymaganiach w sterowniku 135U stosuje oprogramowanie SIEMENS'a R64.