Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - sortowanie według formatów

Gorgoroth 03 Oct 2003 21:47 4741 6
    Gorgoroth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!
    Mam taki problem z excelem2000... Otoz mam zrobiona taka dosc duza tabelke (aktualnie 100wierszy i kilkanascie kolumn)... W jednej kolumnie wpisuje linki do plikow, teraz chcialem posortowac sobie wiersze tej tableki alfabetycznie, wszystko ladnie ale jest problem z kolumna gdzie sa linki. W kazdym polu tej kolumny mam wpisany taki ciag jak nazwa pliku na ktory wskazuje komorka (przykladowo plik XXX.PDF => nazwa komorki XXX.PFD , ZZZ.PDF =>ZZZ.PDF itd...) Przy sortowaniu poukladaly sie odpowiednio nazwy pol ale zostaly w tych polach stare linki (krotko mowiac posortowal nazwy ale w polach pozostawil stare linki :x ) Czy ktos wie jak zrobic zeby sortujac przenosil razem z nawza komorki ukryty pod nia link :?:
    ErykK
    Level 14  
    nalezy zaznaczyc obszar ktory chcesz sortowac
    np: zaznaczasz 100 wierszy i kilkanascie kolumn i sortujesz wg. ktorej kolumny chcesz.
    zrobilem test i to dziala
    Gorgoroth
    Przeczytaj dokladnie moj post :idea: Wiem jak sie sortuje :D Ale chodzi mi o srotwanie pol ktore zawieraja linki do plikow czy stron internetowych te pola sa sortowane w dziwny sposob... Sortuje ciag znakow ktory znajduje sie w tych polach ale nie sortuje linkow na ktore te pola wskazuja, poprostu linki zostaja w tych polach co byly a zmieniaja sie tylko nazwy tych pol :?
    ErykK
    Level 14  
    u mnie zrobilem tak wpisalem 10 jakis nazw pod ktore przypisalem linki np. elektroda.pl to elektroda.pl itd
    w drugiej kolumnie jakies cyfry
    i exel sortuje wszystko tak jak nalezy czyli pod elektroda.pl dalej jest link ten co ma byc,
    a mozesz przeslac kawalek tego, to zobacze
    ErykK
    Level 14  
    u mnie zrobilem tak wpisalem 10 jakis nazw pod ktore przypisalem linki np. elektroda.pl to elektroda.pl itd
    w drugiej kolumnie jakies cyfry
    i exel sortuje wszystko tak jak nalezy czyli pod elektroda.pl dalej jest link ten co ma byc,
    a mozesz przeslac kawalek tego, to zobacze
    albo zapisz to do innego pliku i tam sprawdz czy dziala
    Gorgoroth
    Wyslalem Ci na mail to, z tym ze wiekszosc juz poprawilem recznie :? Zostalo jeszcze tylko kilka... Moze wiesz jak sprawic zeby excel automatycznie komorkom przypisywal jako link nazwe komorki :?:
    elektryk
    Level 42  
    Wyślij mi też, chciałbym to zobaczyć.