Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa prozniowa - schemat

Brauniack 02 Kwi 2007 09:39 5821 10
  • #1 02 Kwi 2007 09:39
    Brauniack
    Poziom 27  

Witam serdecznie. Potrzebuje schemat budowy takiej pompy jak na zdjeciach. Pompa jest olejowa, zostala naprawiona po duzej awarii ale efekt jej pracy to tylko -2 bar a dawala -7bar.Brakuje jedenj uszczelki wewnatrz pompy, zostala dopierana doswiadczalnie ale... nie udalo sie.Bardzo prosze o pomoc.Dzieki i podrawiam.

Dane spisane z tabliczki popmy,
    DVP VACUM TECHNOLOGY
    BOLOGNA ITALY
    Seria 0000353
    Type LB.25WR9690030
    Flow Rate 25m3 na h

0 10
  • #2 02 Kwi 2007 15:24
    pukury
    Poziom 35  

witam !! naprawiłem kilka pomp próżniowych i z moich doświadczeń wynika że najmniejsza niedokładność i po ptakach . a próbowałeś na stronie producenta ? . może coś Ci poradzą . znalazłem ich stronę i są tam różne pompy - napisz do nich .pozdrawiam !!

0
  • #4 03 Kwi 2007 21:26
    SP7SEC
    Poziom 26  

zestaw naprawczy do tej pompy to koszt minim 500 eur
    ale jak jest wyschodkowana to jeszcze wchodzi w gre honowanie ,można zawsze coś we własnym zakresie ale na filtry mgły olejowej niema mocnych to musisz wymienić,jest istotna poza tym regulacja szczeliny i łopatki muszą być idealne

Dodano po 36 [sekundy]:

zestaw naprawczy do tej pompy to koszt minim 500 eur
    ale jak jest wyschodkowana to jeszcze wchodzi w gre honowanie ,można zawsze coś we własnym zakresie ale na filtry mgły olejowej niema mocnych to musisz wymienić,jest istotna poza tym regulacja szczeliny i łopatki muszą być idealne

0
  • #5 03 Kwi 2007 22:28
    pukury
    Poziom 35  

witam !! no niestety jest tak jak pisze Kol. ! - musi być idealnie . jako przykład mogę podać że robiłem niedawno remont pompy od aparatury badawczej ( olejowa , dwustopniowa ) i w szale pracy założyłem jedną uszczelkę odwrotnie - i fiasko . wydawało się że to obojętne - a nie . innym razem po wielu próbach dorobienia łopatek z różnych tworzyw klient się załamał i za niezłą kasę kupił nowe ( taki sobie niby " grafit " :D ) . piszę o tym dlatego żeby było jasne że nie da się " na skróty " . pozdrawiam !!

1
  • #6 04 Kwi 2007 12:17
    Brauniack
    Poziom 27  

Kol. SP7SEC skad wiesz ze zestaw naprawczy kosztuje 500Euro i gdzie mozna by bylo to kupic.

Zalaczam schemat tych elementow gdzie jest problem, po demontazu, uszczelka "wysypala" sie tak ze nie wiem jak powinna wyglac, z mojej teorii powinien byc zawor zwrotny ale dzialajacy na tej zasadzie gdy w korpusie gdzie jest wytwarzane podcisnienie przez lopatki pompa zaciagnie zaduzo oleju to zawor go wyrzuci. Probowalem zrobic samemu taki zaworek ale pompa osiagala -2Bar to zawor sie otwieral i nie wytwarzalo podcisnienia. Wczesniej pompa dawala ok -7,5Bar. Tak ze poszukuje wlasnie tego elementu. Jest to sprawa bardzo pilna.
    Dziekuje kolegom za odpowiedzi.

0
  • #7 09 Kwi 2007 21:50
    bonanza
    Spec od Falowników

Brauniack napisał:
    efekt jej pracy to tylko -2 bar a dawala -7bar.

Takie ciśnienia nie istnieją - albo pomylone jednostki, albo kac po prymaaprylisie.:D (2.04.)

0
  • #8 09 Kwi 2007 22:08
    pukury
    Poziom 35  

witam !! jestem pewien że Kol. sie przejęzyczył :D - oczywiście że pompa nie może uzyskać podciśnienia o wartości minus 5 atm . ( np 5 atm) . może co najwyżej zbliżyć się do wartości 0 atm . pozdrawiam !!

0
  • Pomocny post
    #10 11 Kwi 2007 00:48
    pukury
    Poziom 35  

witam !! myślałem że sprawa załatwiona ! . zadzwonię jutro do szwagra i dowiem się o namiary na gościa który dostarcza im podzespoły do pomp - może coś będzie wiadomo . pozdrawiam !!

0
  Szukaj w 5mln produktów