Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komp powoli nie odpowidał aż padł

adam190 03 Apr 2007 18:16 1077 13
    adam190
    Level 13  
    Co jakiś czas rano nie możne było kompa uruchomic, ( wtedy wyłączałem listwe zasilającą i ponownie włączałem kompa i działało) dysk starował, wszystko niby kreciło- karta graficzna działała aż tu nagle podczas ogladania filmu się wyłączył monitor( przeszedł w stan czuwania) i zamilkł. Płyta nie wydaje żadnych dźwięków, czy jest z dyskem czy bez, z pamiecią czy bez niej. Proszę o porade gdyż muszę mieć kompa jak najszybciej sprawnego.
    lord232!
    Level 27  
    Witam.Podmień zasilacz.Pozd
    halik_ltd
    Level 23  
    Podaj dokładnie swoją konfigurację (w tym typ i nazwę zasilacza)
    adam190
    Level 13  
    Procesor pentium 4 3.0 800MHz, płyta MSI 865PE-FS NEO3, pamieć DDR 400 - 512 RAM, GRAFIKA 128 MB RADEON, zasilacz modecom feel 350 w. Kupione wszystko w 2005 roku. Bios nie wydaje żadnych dźwięków, a wiatraki kręcą, pamieci przekładałem i nic to nie zmienia. Dysk odłączony oraz wszystkie taśmy.
    halik_ltd
    Level 23  
    z tego co widać - w twoim configu najsłabsze ogniwo stanowi zasilacz - sprawdź całość na innym (sprawdzonym)

przejrzyj też płytę główną czy nie ma na niej napuchniętych kondensatorów i czy nie zalega na elektronice kurz - przeczyść całość przed ponownym odpaleniem - reset biosa też nie zaszkodzi (zworka koło kości biosu lub baterii lub wyjęcie na jakiś czas baterii podtrzymującej ustawienia)

sprawdź też swoją kartę graficzną u kogoś - lub zamontuj inną w swoim komputerze na czas testów
    adam190
    Level 13  
    Bateria jest mocna, kondensatory nie są napuchnięte. Kurzu nie ma.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Znalazłem spuchnęte 3 kondensatory a przy dwóch jest jakas zaschnięta brązowa sucha ciecz.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Wymień je czym prędzej oraz wszyskie, które są połączone z nimi biegunem dodatnim.
    2852

Level 17  
    Witam
    I właśnie te 3 elektrolity są zapewne powodem takiego zachowania sprzętu. Przyczyną ich spuchnięcia na 70% jest stan techniczny zasilacza, a na 20% to temperatura która w ich okolicy pracuje, a pozostale 10% ich jakość wykonania. W praktyce należy wymienić wszystkie spuchniete oraz te które są razem z nimi w linii zasilania. Jak je Kolega wymieni będziemy debatować co dalej.
    Pozdrawiam

Kolega Jankolo jak zawsze szybszy :) jak to sie robi ? ;)
    adam190
    Level 13  
    Wymienie cały zasilacz na jakis lepszy np:CHIEFTEC SI-A300P3 - 300 W.

Dodano po 2 [minuty]:

Podłączyłem ten zasilacz pod innego dużo słabszego kompa (AMD 800 mhz, ram 128mb, grafika 16mb) i odpalił komputer.
    ozy2001
    Level 28  
    odpalil, bo nie potrzebowal tak wysokich pradow...

jednak - nie warto jest uzywac tego zasilacza - a przerobienie go na taki, ktory by do czegos sie nadawal, to... koszty przekraczajace oplacalnosc takiej inwestycji... zasilacz sie konczy...
    adam190
    Level 13  
    Trafił juz w kosza
    ozy2001
    Level 28  
    nie wolno wyzucac czesci komputerowych do kosza ;] mozesz go oddac w kazdym sklepie z czesciami komputerowymi - mamy obowiazek to przyjmowac.

pomoz chronic nasza planete!
    adam190
    Level 13  
    Ups. No to zaniose do sklepu:):D
    ul1002

Level 35  
    Wyrzuciłeś zasilacz ? a dlaczego ? sprawdziłeś jego sprawność ? w ten sposób to wyrzuć lepiej cały komputer .

edit. tak odnieś do sklepu , jutro go ktoś dostanie w kompie i będzie szczęśliwy .