Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM Thinkpad T21- ciemny ekran

03 Kwi 2007 20:46 2667 6
  • Poziom 14  
    Posiadam płyte do IBM T21 chciałem ją sprawdzić. Podłączyłem procesor, ram, baterie biosu, klawiaturę, zasilacz, oraz monitor. Po uruchomieni kilka razy mi zapiszczy, obrazu brak monitor ciemny jak i matryca. Mam pytanie czy świadczy to o wadliwej płycie a może musi mieć jeszcze baterię i CD. Moim zdaniem to wymienione minimum powinno wystarczyć do odpalenia plyty. Co ewentualnie jeszcze mozna było by sprawdzić, bezpieczniki sa wszystkie dobre.
  • Poziom 28  
    moze grafika nie dziala?
    jesli mozesz (nie widzialem tego modelu od wewnatrz) to podmien na inna i sprawdz. podswietlanie na matrycy dziala?
  • Poziom 14  
    Podświetlanie matrycy też nie działa. Kręci wentylatorem i dyskiem ale nic nie wybiera, klawisze nie reagują (alt+ctrl+del). Świeci kontrolka zasilania.
  • Poziom 19  
    Witam :)

Prawdopodobnie użyłeś nieprawidłowej pamięci do tego laptopa co możesz ustalić licząc ilość piknięć ( procedura post-test ) . Napęd CD jak również bateria nie są potrzebne do sprawdzenia czy płyta działa .

Pozdrawiam :)
  • Poziom 14  
    Przy uruchomieniu piszczy 2x po 3 piski po tym jeden pisk i cisza chodzi tylko dysk i wentylator. Dysk jak pisałem nie wybiera, matryca nie podświetla.
    Do testu użyłem pamieć 32M(4Mx64) 66Mhz 3.3V SDRAM IBM FRU:42H2819.
  • Poziom 29  
    Pamięć powinna być PC100 a nie PC66.