Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Shure SM58 - oryginal czy podrobka?

07 Kwi 2007 12:03 36154 74
  • Poziom 10  
    Ostatnio też zakupiłem SM58 ,z tym że bezprzewodową wersję za 1700 zl z groszami- niby oryginał ale na odbiorniku z tyłu - Made in China ???! może ktos coś dopowie na ten temat? oryginał czy podróba? Działa i sprawuje się bez zarzutu, ale jednak... mam wątpliwości...
  • Poziom 10  
    Dzięki , kupiłem SM 58 z Polsound to chyba oryginał ...??
  • Poziom 21  
    Mark dałęm ci wyrazne wskazowki jak sprawdzic a ty sie jeszcze pytasz?Pozdrawiam
    A do autora postu wydaje mi sie ze ten z allegro to jest podrobka.Brak wlacznika???To powinno byc w kazdym mikrofonie dynamicznym.
  • Poziom 36  
    maniek6600: Te mikrofony występują w wersji również bez wyłącznika.

sam zobacz:
    http://allegro.pl/item180139099_shure_sm_58_lce_100_oryginal_nowy_gwar_fv_wilk_.html

Może się to wydawać dziwne ale czasem się przydaje-przypadkowe wyłączenie mikrofonu się zdarza, osobliwie gdy na scenie występują stare baby albo dzieci.

Ja i tak preferuję mikrofony z wyłącznikiem.

Co do tych mikrofonów to wydaje mi się że to raczej podróbka - po pierwsze brak pudełka, a po drugie cena jest zbyt niska, skoro oryginał nowy kosztuje 400 zł to co za idiota sprzedawałby je "nowe" za 150 zl?

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że niekoniecznie musi to być kiepski mikrofon...tutaj musisz sam ocenić.

Co do tego "made in china" to nie przywiązywałbym do tego wielkiego znaczenia... i renomowane firmy robią rzeczy w chinach.
  • Poziom 22  
    jest wersja bez przełącznika mam dostęp do 3 sztuk
  • Poziom 21  
    A to bardzo przepraszam...Nie chcialem wprowadzac w błąd.....Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    a jak z jakoscią tego apharda ? pytam poniewaz potrzebuje jakiegos mikrofonu dla dj

pozdro !
  • Poziom 22  
    wydaje mi się że spokojnie można zgłosić to do allegro i uzyskać zwrot pieniędzy.
    i tak btw też jak Ky$sio jestem ciekawy co do jakości tego mikrofonu
  • Poziom 27  
    Wydaje mi sie ze szansa przepadła.

Otóż na aukcji nie ma nigdzie wspomniane ze to SHURE jest tylko napisane ze to SM58 a to jest SM58 ale nie SHURE tylko alpharda. Wiec kupiłeś to co było przedstawione na aukcji i rzetelnie przedstawione. Do tego jeszcze miałeś real foto. wiec administracja nie może nic zrobić. widziały gały co brały :(
  • Poziom 36  
    Jak to rzetelnie przedstawione???

Na mikrofonie widnieje napis Shure - sm58, a to nieprawda.
    sm-58 to oznaczenie z shure. A oznaczenie alpharda to et 58.
  • Poziom 27  
    No a michal_skand jaki mikrofon dostał w paczce ?? Też z napisem Shure sm58. Wiec wszystko sie zgadza. To jest ból kupowania bez porządnego rozpoznania co sie kupuje. Administracja nie może nic zrobić do ten człowiek działa zgodnie z regulaminem.
    Czyli wystawił przedmiot. Opisał go zgodnie z realem. Zrobił zdjęcia. I sprzedał.

Kupujący kupi przeczytał opis tego co sprzedaje który zgadza sie z faktycznym stanem mikrofonu. Zobaczył zdjęcia przedstawiające mikrofon i kupił. TO tyle. Takie dywagacje teraz pozostają. Niestety bardzo przykra sytuacja i sam bym sie nie chciał znaleźć w takiej sytuacji.
  • Poziom 21  
    A może autor tego tematu by napisał jak sprawa wyglada jak mikrofon sie sprawuje itp.Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    mlody_elektronik nie nie nie trzeba porozumieć się z administracja i wykazać że to podróbka sm58
    wtedy będzie możliwe uzyskanie zwrotu kasy przecież ewidentnie sprzedawca zakłamał opis a to podchodzi pod regulamin allegro
  • Poziom 11  
    witam.
    mnie też wykolegował niejaki Sajgonista na allegro
    sprzedaje podróby ,że hej....
    sprzedawał shury 58 i c606

no ale Polak mądry po szkodzie...
    coś co jest tanie to wiadomo podejrzane

uważajcie
  • Poziom 36  
    Daj linka do aukcji albo nicka uzytkownika, zeby uniknac takich niespodzianek na przyszlosc. swoja droga to oryginalny shure c-606 kosztuje ~90 zł wiec po ile byla podroba?
  • Poziom 18  
    Myślę, że mogę wam pomóc. Firma Polsound napisała w magazynie MUZYKA I TECHNOLOGIA artykuł jak wystrzegać się podróbek Shura SM 58. Orginalny mikrofon shure SM 58 powinien mieć wysokość 162mm jeżeli ma 165mm to jest podróba. Trzeba zmierzyć sówmiarką. A jak się odkręci główkę to nie powinno być żadnych nalepek, jeżeli jest taka srebrna naklejka z napisem CAUTION tzn. że masz podróbkę! A i jak już masz odkręconą głowkę to zerknij na gwint, jeżeli jest srebrny to orginał, czarny podróbka. I napisali jeszcze że jeżeli się kupi shure SM 58 za 150zł to napewno nabyliśmy podróbkę. Bo orginalny u nich kosztuje 460zł Na konie dodali że powinna być znaczna różnica w brzmieniu. Te wiadomosci zaczerpnołem z Miesięcznika MUZYKA I TECHNOLOGIA NR 11/13 Listopad 2006.

Życzę udanych zakupów.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Odeslalem mikrofon i napisalem maila do sprzedajacego. Zazadalem zwrotu pieniedzy (wraz z poniesionymi kosztami przesylki w obie strony, poniewaz wina lezy po jego stronie). Poinformowalem go rowniez o krokach, jakie podejme w przypadku braku zwrotu pieniedzy, podpierajac sie Kodeksem Karnym:

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Pieniadze (oczywiscie z kosztami wysylki w obie strony) baaardzo szybko wrocily na konto :P
  • Poziom 14  
    Ostatnio rozmawiałem o tym temacie z człowiekiem pracującym w sklepie sprzedającym między innymi Alphard'y.
    I wiecie co mi powiedział?? - bywa że do mikrofonów Alphard dołączają naklejki Shure... żeby sobie ponaklejac... tragedia.

Nie ma się co dziwić że takie cuda później na allegro się pojawiają.
    Dobrze że sprzedawca oddał Ci kasę.

A powiadomiłeś ekipę Allegro o całej sprawie? Powinni mieć gościa na oku.
  • Poziom 10  
    Oczywiście powiadomilem Allegro, jednak nie wiem, jaka byla (i czy wogole byla) ich reakcja, w każdym razie konto goscia dalej funkcjonuje, aktualnie sprzedaje Shury C606, jednak nie mam pojecia czy oryginaly...
  • Poziom 18  
    Dobrze że znalazł się ktoś kto umiał załatwić taką sprawę fachowo. Takie posunięcie dowodzi, Ze chcieć to móc. Aby tak dalej! :)

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Wychodze z prostego zalozenia, ze jezeli nie bedzie sie tepic oszustow, bedzie ich coraz wiecej i strach bedzie kupowac na Allegro. Natomiast jesli wszyscy beda ich gnebic, bedzie ich tak malo i beda dzialac tak krotko, ze bedzie mozna bez obaw robic zakupy w sieci.
  • Poziom 2  
    Witajcie.
    Bardzo zainteresował mnie ten temat bo kiedyś naciąłem się na podróbke (tą którą jest na porównaniu z PolSoundu), na szczęście wypersfadowałem kolesiowi żeby przyniósł całość kasy w zębach i tak też się stało, z popłochem uciekł ze swoim lewym mikrofonem.
    Teraz zamierzam kupić orginał i pytanie, czy to może być orginał czy nie ma szans? Dla mnie cena śmierdząca, boje się że to alphard bo napewno nie ta podróba co polsound ostrzegał.Jednak jest i orginalne pudełko i orginalne etui z wyrytym napisem Shure, a nie tak jak w przypadku mojej podróby chyba wydrukowanym albo w ogóle bez.Poza tym dokumentacja wydaje się być oki, chociaż do mojej podróby też miałem wszystko ok niby.
    Oto link:

http://allegro.pl/item201581680_mikrofon_shure_sm58_z_wylacznikiem_gwar_sm_58.html