Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Masz monitor LG Flatron775FT? (Chasis CA-87)- Prosze zajrzyj

opero 10 Apr 2007 10:27 2619 9
    opero
    Level 10  
    Hej

Mam monitor LG Flatron 775FT (Model NO. FB775C-EP)

Mam tylko pytanie czy mozna przywrocic monitorowi ustawienia fabryczne w jakis prosty sposob??? Lub czy ktos moglby mi spisac parametry tych 18 parametrow mozliwych do edycji w ustawieniach serwisowych (monitor LG Flatron 775FT (Model NO. FB775C-EP)).

Dzieki z gory - moze ktos sie zlituje :)
    .
    PAWEL 2004
    Level 13  
    Podaj jakie Chasis (np CA92) - podaj objaw usterki
    opero
    Level 10  
    PAWEL 2004 wrote:
    Podaj jakie Chasis (np CA92) - podaj objaw usterki

Chassis No. CA-87

A odnosnie usterki pisalem tutaj caly moj post
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3769583#3769583

(Tak skrotowo: wystapil problem z ostroscia rownomierny. Po zabawie w menu ostrosc byla slaba tylko po brzegach. Potem odkrylem ze potencjometrami kolo trafopowielacza mozna regulowac ostrosc i jest juz prawie dobrze Tzn wlasnie zdaje mi sie ze jak ustawilem ostrosc idealnie patrzac na srodek ekranu to mimimalnie wykrywam ze po brzegach mogloby byc ostrzej a jak ustawie ostrosc potencjometrami wzgledem brzegow to wtedy widze ze leciutenko na srodku moznaby dociagnac ostrosc. I mysle ze jakbym potencjometrami ustawial ostrosc gdy caly obszar byl jednakowo rozmazany to mysle ze ostrosc ustawilbym wszedzie idealnie - dlaego chcialbym wiedziec jak ustawic ustawienia fabryczne lub jakby ktos podal mi swoje standardowe wartosci tych 18 parametrow

Wiecej napisalem tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3769583#3769583
    PAWEL 2004
    Level 13  
    Wgraj mu zawartość pamięci (wcześniej zgraj sobie starą zawartość) .W bazie wsadów pamięci jest takie chasis
    opero
    Level 10  
    PAWEL 2004 wrote:
    Wgraj mu zawartość pamięci (wcześniej zgraj sobie starą zawartość) .W bazie wsadów pamięci jest takie chasis
    Dzieki chociaz przypuszczam ze to bedzie zbyt skomplikowane jak na pierwszy raz :roll:
    Myslalem ze moze jakimis kombinacjami przyciskow da sie to zrobic (tak jak wchodzac np do MENU serwisowego) ale widze ze nie ma tak prosto :oops:

Rzeczywiscie ale znalazlem kilka pozycji odpowiadajacych mojemu modelowi
    LG FB775 C-EP CA 87 MONITOR FB 775 C V 1.0 C81 DC

LG FLATRON 775 FT MONITOR 24C08 FB775C V1.3

LG FLATRON775FT MONITOR LSC508460B 24C08

Ale podejrzewam ze mam wgrywac ten pierwszy

Sciagnalem ten plik w formacie .bin i jak zgrac a potem wgrac zawartosc pamieci? Moglbys napisac kilka slow jak to zrobic?

Nie znalazlem niestety jakis instrukcji
    PAWEL 2004
    Level 13  
    Musisz wylutowac pamięc i na programatorce wgrać zawartość
    opero
    Level 10  
    PAWEL 2004 wrote:
    Musisz wylutowac pamięc i na programatorce wgrać zawartość

Acha Czyli tak jak myslalem - to jednak za skomplikowane jak na pierwszy raz :cry:

No wiec teraz moge poprosic tylko o spisanie parametrow tych 18 parametrow mozliwych do edycji w ustawieniach serwisowych (monitor LG Flatron 775FT (Model NO. FB775C-EP) Chassis No. CA-87 ).
    (jak ktos ma ten monitor to trzeba nacisnac strzalke w lewo i przytrzymac rownoczesnie POWER przez ok 2 sekundy

Dzieki z gory za pomoc
    opero
    Level 10  
    Jakby ktos mial ten monitor i posiadal checi spisania standardowych wartosci parametrow to bede wdzieczny

Monitor LG Flatron 775FT (Model NO. FB775C-EP) Chassis No. CA-87 )

Chodzi mi o te parametry:

1. RDAV:
    2. GDAV:
    3. BDRV:
    4. SCON:
    5. RCUT:
    6. GCUT:
    7. BCUT:
    8. SBAT:
    9. ABL:
    10. VLIN:
    11. VBAL:
    12. SPBT:
    13. SPBB:
    14. HDFA:
    15. HDFP:
    16. VDFA:
    17. HVPW:
    18. HDTY:

Dzieki z gory
    SERWISRTVBELCHATOW
    Level 14  
    Jeśli nie potraficie wyregulować focusa to lepiej sobie podarować kombinacje bo już nie mogę patrzeć na te bzdury.JEŻELI OSTROŚĆ SAMOCZYNNIE SIĘ ZMIENIŁA TO ŚWIADCZY TO O USZKODZENIU BLEDERÓW TRAFOPOWIELACZA FOCUS HiV .A jeśli wam brakuje zabawy programowej to sobie przeinstalujcie windowsy w komputerach to może wam się polepszy w umysłach .Powodzenia
    0__0
    Level 30  
    nie masz racji , jak nie mozna wyregulowac ostrosci
    rownomiernie to uszkodzenie jest w ukladzie ostrosci dynamicznej.Smieszy mnie za to proszenie o standartowe wartosci ustawien serwisowych -takie cos mozna uzyskac poprzez zaladowanie defaultowych wartosci w oprogramowaniu serwisowym ale tak nie uzyskasz w ten sposob tego co miales na poczatku a jedynie monitor bedzie w takim stanie jak jest w fabryce przed regulacjami.
    Opcje serwisowe nie sa po to zeby dzieci mialy w czy grzebac ale po to zeby przyszpieszyc proces produkcji i regulacji monitorow.
    Wyglada to tak ze monitor po wyprodukowaniu ma zaladowane jakies wartosci domyslne parametrow konfiguracyjnych nastepnie na stanowisku regulacyjnym podlacza sie go pod kompa i analizator obrazu i komputer w ciagu kilku chwil ustawia i zapisuje wlasciwe parametry (dawniej w monitorach byly dziesiatki potencjometrow i robil to recznie czlowiek ) Trzeba to robic bo parametry elementow z ktorych zbudowany jest monitor maja pewna tolerancje i te opcje wlasnie sa po to aby
    zniwelowac te roznice np aby temp barwy jesli wybierzesz 6500 to bylo faktycznie 6500 a nie 8000.Oczywiscie mozna recznie wyregulowac wszystkie opcje -jest to opisane w instrukcji serwisowej ale wymaga narzedzi i przede wszystkim wiedzy a nie wciskania klawiszy na slepo.