Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SPS5462/06 - zatrzymujący się program

walentyy 10 Kwi 2007 12:07 5206 6
  • #1 10 Kwi 2007 12:07
    walentyy
    Poziom 17  

Trafiła mi się używana i niestety uszkodzona zmywarka BOSCH SPS5462/06 (FD7709), w której kilka razy w trakcie cyklu zatrzymuje się program. Ale po delikatnym przekręceniu programatora (o jeden ząbek) cykl idzie dalej. Pierwsze zatrzymanie cyklu jest zaraz na początku programu po pierwszym nabraniu wody. Zdjąłem front obudowy, żeby zobaczyć w jakich pozycjach programatora następuje zatrzymywanie. Program zatrzymuje się w tych punktach, gdzie na programatorze „ślizgacz” znajduje się pod koniec schodka i z niego nie zeskakuje a co za tym idzie nie włącza się silniczek w programatora. Czy to oznacza konieczność wymiany programatora, czy jakaś inna część może mieć na to wpływ.

Dodam, że w trakcie kilkudniowych testów zmywarki na wszystkich programach, dwa razy wylała mi z przodu wodę, ale to chyba była wina złego wypoziomowania zmywarki w prowizorycznych warunkach.

0 6
  • Pomocny post
    #2 10 Kwi 2007 14:25
    euro2L
    Poziom 41  

Przeciść układ hydrostatu i czy grzeje ??

2
  • #3 10 Kwi 2007 15:31
    walentyy
    Poziom 17  

Zmywarka grzeje. Trzeba popychać program w 3 lub 4 miejscach i cykl zmywania dochodzi do końca.

Proszę o jaśniejsze wytłumaczenie z tym układem hydrostatu, gdzie to jest i jak to wyczyścić. Poniżej podaję schemat tej zmywarki z opisanymi symbolami poszczególnych części.

0
  • #4 11 Kwi 2007 10:55
    walentyy
    Poziom 17  

Proszę o pomoc w lokalizacji hydrostatu. Rozebrałem obudowę elektozaworu. Czy taki cienki przeźroczysty wężyk, który jest podłączony do dolnej części elektrozaworu i razem z wężem wlewowym i spustowym idzie do dolnej części zmywarki, jest podłączony do hydrostatu?

0
  • Pomocny post
    #5 11 Kwi 2007 11:17
    zayzayer
    Specjalista AGD

walentyy napisał:
    Proszę o pomoc w lokalizacji hydrostatu.

Wężyk PVC 104298 (2 str.) połączony jest z hydrostatem 153843 (3 str.).
    Jak stanie możesz spróbować dmuchnąć do tego wężyka od strony płaszcza wodnego w kierunku hydrostatu. Ta rurka co idzie z Aqua-Stopu połączona jest z płaszczem w jego prawym, dolnym rogu i reaguje na przelania które spowodowane mogą być najczęściej jego zanieczyszczeniem. Na próbę można tę rurkę odłączyć.

1
  • #7 13 Kwi 2007 09:24
    walentyy
    Poziom 17  

Rozebranie układu hydrostatu załatwiło sprawę. Wężyk był raczej drożny, wydaje mi się, że winny był sam hydrostat lub nieszczelność w podłączeniu wężyka od strony płaszcza wodnego lub hydrostatu.

0
  Szukaj w 5mln produktów