Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SPS5462/06 - zatrzymujący się program

10 Kwi 2007 12:07 5644 6
 • Poziom 17  
  Trafiła mi się używana i niestety uszkodzona zmywarka BOSCH SPS5462/06 (FD7709), w której kilka razy w trakcie cyklu zatrzymuje się program. Ale po delikatnym przekręceniu programatora (o jeden ząbek) cykl idzie dalej. Pierwsze zatrzymanie cyklu jest zaraz na początku programu po pierwszym nabraniu wody. Zdjąłem front obudowy, żeby zobaczyć w jakich pozycjach programatora następuje zatrzymywanie. Program zatrzymuje się w tych punktach, gdzie na programatorze „ślizgacz” znajduje się pod koniec schodka i z niego nie zeskakuje a co za tym idzie nie włącza się silniczek w programatora. Czy to oznacza konieczność wymiany programatora, czy jakaś inna część może mieć na to wpływ.

  Dodam, że w trakcie kilkudniowych testów zmywarki na wszystkich programach, dwa razy wylała mi z przodu wodę, ale to chyba była wina złego wypoziomowania zmywarki w prowizorycznych warunkach.
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  Przeciść układ hydrostatu i czy grzeje ??
 • Poziom 17  
  Zmywarka grzeje. Trzeba popychać program w 3 lub 4 miejscach i cykl zmywania dochodzi do końca.

  Proszę o jaśniejsze wytłumaczenie z tym układem hydrostatu, gdzie to jest i jak to wyczyścić. Poniżej podaję schemat tej zmywarki z opisanymi symbolami poszczególnych części.
 • Poziom 17  
  Proszę o pomoc w lokalizacji hydrostatu. Rozebrałem obudowę elektozaworu. Czy taki cienki przeźroczysty wężyk, który jest podłączony do dolnej części elektrozaworu i razem z wężem wlewowym i spustowym idzie do dolnej części zmywarki, jest podłączony do hydrostatu?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  walentyy napisał:
  Proszę o pomoc w lokalizacji hydrostatu.

  Wężyk PVC 104298 (2 str.) połączony jest z hydrostatem 153843 (3 str.).
  Jak stanie możesz spróbować dmuchnąć do tego wężyka od strony płaszcza wodnego w kierunku hydrostatu. Ta rurka co idzie z Aqua-Stopu połączona jest z płaszczem w jego prawym, dolnym rogu i reaguje na przelania które spowodowane mogą być najczęściej jego zanieczyszczeniem. Na próbę można tę rurkę odłączyć.
 • Poziom 17  
  Dziękuję, myślę że poradzę sobie z wyczyszczeniem układu hydrostatu.
 • Poziom 17  
  Rozebranie układu hydrostatu załatwiło sprawę. Wężyk był raczej drożny, wydaje mi się, że winny był sam hydrostat lub nieszczelność w podłączeniu wężyka od strony płaszcza wodnego lub hydrostatu.