Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora AWS 504 + FSA 504

10 Kwi 2007 14:44 4022 17
  • Poziom 12  
    Otoz jestem szczesliwym posiadaczem tych sprzetow :D:D ale jest jeden problem otoz w momencie gdy do amplitunera podlaczam korektor ale tylko gdy jest wlaczony zaczyna mi buczec cicho tak jakby cos sprzegalo, w momencie kiedy go wylącze to przestaje buczec.
    prosze o pomoc
  • Poziom 12  
    Pomoze mi ktos??? nie wiem co to moze byc bo uziemienia ta wierza nie ma moze jakies male przebicie na zasilaczu od korektora???
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam,
    rozwin "podlaczam korektor ale tylko gdy jest wlaczony". Podlaczasz wlaczony korektor pod wzmaczniacz ? Jak rozumiem gdy masz podlaczony korektor do wzmacniacza i wlaczasz korekotr to masz przydzwiek ? jest to przydzwiek sieci ? niski monotonny dzwiek ? jezeli tak to masz problem w korektorze a raczej w jego zasilaczu, sprawdz a lepiej wymien wszystkie elektrolity w zasilaczu. Ale przedtem sprawdz ekranowanie przewodow doprowadzajacych i odprowadzajacych sygnal z korektora. Podlacz moze ten korektor pod cos innego i zobacz czy buczy wtedy stawiam na problem zasilania wkorektorze.
  • Poziom 12  
    tak niski monotomny dziek takie buczenie. Tak problem wytepujew tedy kiedy wlanczam korektor do sieci on do wierzy kablami RCA jest caly czas podlaczony tylko w momencie kiedy zaczyna dzialac to buczy.
    Otoz sprawdzilem to tylko zrobilem na odwrot podpiolem Korektor z Radmora 5470 i nic nie buczalo dzialalo jak ta lala
    czyli pewnie jest to problem w zasilaczu dobra dzieki bede musial to zrobic tylko nie wiem kiedy mi sie to uda ale jak co do dam znac co i jak i czy pomoglo

dzieki jescze raz 8) 8) 8)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    OK, skoro dziala z innym to korektor jest OK, sprubuj:
    1 - podlacz wyjscie korektora pod inne wejscie we wzmacniaczu.
    2 - sprawdz kable polaczeniowe, moze to byc uszkodzony ekran.
    3 - moze masz uszkodzone gniazdo przylaczeniowe we wzmacniaczu, zimny lut na masie itp. poruszaj obejzyj.
    To co piszesz to przydzwiek sieci wywolany blednym ekranowaniem lub prowadzeniem masy, to drugie raczej odpada bo jak sadze niczego tam nie przerabiales wiec stawiam na peknieta sciezke masowa przy gniezdzie czy poluzowany ekran w kablach.
    Powodzenia
    PS zaraz to sie pojawia jak korektor jest podlaczony do sieci - moze masz petle masowa - prad plyniw w petli po przewodach masowych, zmien polaczenie kabli, najlepiej odlacz wszystko i po jednym podlaczaj az cos sie zmieni.
    A chdzilo to do tej pory OK ? co sie stalo ze sie popsulo ? co zmieniles ?
  • Poziom 12  
    Nie nie podlaczylem korektora do innego amplitunera. Do amplintunera podlaczylem inny korektor i buczenia nie bylo :)
    Wiec amplituner chyba jest sprawny jak z innym korektorem nie buczy.
    Ten problem pojaiwa sie tylko podczas gdy korektor jest włącznony.
    Kiedy zasilania korektor nie ma(nie pracuje) w tedy nie ma problemu nic ie buczy i wszytsko jest tak jak powinno.
    musze posprawdzac ten korektor co mi doradziles 8)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Skoro tylko przy zasilanym korektorze "buczy" to stawiam jak wspomnialem na poczatku na zasilacz - elektrolity, zobacz czy nie spuchly a profilaktycznie wymien wszystkie w zasilaczu na nowe. Jak to nie pomoze to obejzyj gniazda przylaczeniowe - tam gdzie podlaczasz wzmacniacz, moze jest zimny lut na masie to tez powoduje buczenie w koncu same kable moze w nich ekran nie kontaktuje.
  • Poziom 12  
    napewno posrawdzam wszytsko 3 raz dziekii sie odezwe napewno jak pospradzami dam ci znac czy miales racje 8) pozdro
  • Poziom 12  
    Sprawdzilem wzmacniacz wszytsko jest dobrze z innym korektorem dziala bez zarzutu tylko z tym korektorem jest calyc zas problem.
    Sprawdzilem na korektorze czy niema zimnych lutow w gniazdach, ale nie ma.
    Sprawdzilem tez czy masa jest dobrze podlaczona tez jest nawet w 2 miejscach czyli to nie to.
    nie wiem co to moze byc normalnie chyba sie zalamie :|
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    W korektorze sa dwie masy na obudowie wpiete?Jesli tak to odlacz jedna z nich!
  • Poziom 12  
    No dokladnie sa dwie masy jedna z jednej strony plytki a druga z drugiej strony plytki ale ten korektor nie byl jescze nigdy otwierany.
    Otwieralem go ja dzisiaj 1 raz od nowosci (Rozdziewiczalem go :D :D :D ) dzisiaj i mial jescze na srobce oryginalna naklejke gwarancyjna diory wiec masa musi byc oryginalnie przylutowana. Dlatego nie wiem czy tak nie powinno przypadkiem byc??, ale to sprawdze i zobaczymy czy zadzialalo.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Moze sprubuj jeszcze:
    - odlacz wszystko od korektora i podlacz tylko wyjscie do do wzmacniacza, czy buczy. Ewentualnie podlacz tylko sluchawki na wyj korektora.
    - nie podlaczaj narazie "obu" mas mozesz robic petle masowa gdzi indukujasie dodatkowe prady objawiajace sie buczeniem
    - co sie stalo ze nagle zaczal buczec ? cos ruszales czy zmieniales ?
    - sprubuj go uziemic, to dawalo rezulataty z garmofonami unitry i niekturymi wkladkami magnetycznymi, ale przyokazji caly zestaw pracowal "ciszej" jezei chodzi o przydzwieki.
    - zastosuj dobre sprawdzone kable, np. takie na ktorych cos innego dziala i nie buczy.
    - skoro go otworzyles to sprawdz elektrolity, to juz nieco wiekowy sprzet a elektrolity made in PL nie sa rewelacyjne, wymien wszystkie w zasilaczu a napewno te najwieksze.
    - podlacz ten korektor do innego wzmacniacza
    To tyle narazie co mi przychodzi do glowy.
    Powodzenia
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    Wiem ze jest orginalnie tak zrobione, co nie znaczy ze jest to dobrze.Ja tak mialem w FS502 odlaczylem jedna mase i jest OK!A jak u Ciebie?
  • Poziom 12  
    Niestety usuniecie jednej z masy nie pomaga sprawdzalem i po jednej stronie i po drugiej. Co wiecej pogarsza sprawe poniewarz wtedy kiedy nacisne przycisk FLAT na wzmacniaczu jest to spauzowanie korektora dzwieku to problem sie nasila slychac go duzo glosniej. Jesli natomiast wroce do 2 mas to problem znika.
    Teraz musze sprawdzic te elektrolity we wzmaku.
    Czy elektrolity maja jakis zwiazek ze korektorem?? tzn czy dostaja wieksze obciazenie i zaczyna wtedy buczec???
    Bo korektor FSA 504 ciagnie zsilanie ze wzmacniacza kablem
    Din 5.
    Patrzac po schematach byly takze korektory z wlasnym zasilaniem ale ja mam ten ktory go niema.
  • Poziom 12  
    Hmmm zajazlem dzizisaj do wzmacniacza i Kondensator niewyglada zbyt dobrze tzn. wokol niego, bo jest w pozycji poziomej, po jednej i po drugiej stronie na nim jak i na plytce jest taki brazowy skrystalizowany nalot.
    Rozumiem pewnie ze jest do wymiany??
    I w paru miejscach jest popuchniety tzn ma takie dziwne bulki na sobie.

Nie mam mozliwosci podlaczenia korektora do innej wierzy i sprawdzenia czy buczy niestety.
    Ale dalej mnie nurtuje pytanie czemu ta diora nie buczy z innym korektorem?? hmm...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Oj to cos nie tak, wywalaj to i wszystkie podobne,
    odpowiadajac na twoje pytanie te elektrolity sluza do "wygladzania napiecia" jakie zasila korektor, czyli mowiac prosciej jak najmniejszemu burczeniu, jak chcesz mozesz sprobowac podlaczyc na duzo mniejszych pojemnosciach i zobaczysz jak burczy. Wieksze obciazenie powinna byc wieksza pojemnosc.
    Co do zasilania ze wzmacniacza nie pamietam czy tam idzie prad zmienny czy staly, ewentualnie sprawdz tez te czesc wzmacniacza ktora zasila korektor tam tez moglo cos spuchnac. Jak wymienisz elektrolity to wyczysc tez te naloty, sa one kwasne i beda ci korodowac wzmacniacz i plytke, mozesz umyc nawet woda - nie wlaczony wzmacniacz !, ale przed wlaczeniem wysusz dokladnie !
    Powodzenia
  • Poziom 12  
    Na tej plytce jest tylko jeden podwojny 4700 microFaradów / 40 Volt
    Zarazj jade po taki i bede wymieniał.
    Jak skoncze to napisze czy operacja sie powiodla ;).

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

Niop Udalo sie przelutowane pare Elektolitow i sprawa zalatwiona :D dzieki wielkie za pomoc.
    Mam za to jescze jeden problem ale to nowy temat zaloze bo dotyczy silnika i mechanizmu sterujacego.
    JEscze raz wielkie dzieki pozdrawiam !!!!!