Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 1050 - nie uruchamia się

12 Kwi 2007 18:11 21045 24
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam następujący problem. Po nastawieniu programu powinny zapalić się diody wskazujące konkretny program. Tymczasem nie palą się żadne diody i pralka nie reaguje tzn. nie uruchamia się.
    Czy jest możliwość samodzielnego sprawdzenia w czym może tkwić usterka, czy też konieczna jest wizyta serwisanta.
    Z poważaniem Tomasz.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Prąd oczywiście dochodzi. Jezeli chodzi o ewentualne zalanie to raczej odpada. Odkręciłem pokrywę panelu i wszystko suche i czyste. Jeżeli chodzi o zasilanie to mam pewną wątpliwość związane z bliżej mi nieznanym urządzeniem (czarna niewielka puszeczka do której podłączone są 2 z 3 przewodów zasilających. 3 przewód czyli uziemienie podlączone jest do obudowy). Z puszeczki tej wychodzą 2 kable łączące się z panelem sterowania. Wg mojego miernika wychodzi tutaj napięcie
    4 V.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Przewód sprawdziłem. Do filtra dochodzi 230 V. Czy jest możliw awaria owego filtra przexciwzakłóceniowego czy raczej to panel sterowania ??
  • Specjalista AGD
    damastes napisał:
    Do filtra dochodzi 230 V.

A wychodzi z niego tyle samo :)
  • Poziom 10  
    Z fitra wychodzi 4 V
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Po prostu zmostkuj wejście z wyjściem a uziom zostaw. To powinno zadziałać ale dla bezpieczeństwa trzeba by wymienić ten filtr.
    Do sprawdzenia mostek wystarczy a dalsza praca urządzenia... może być bez filtra a jak zdobędziesz nowy to go zamontuj.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Podłacz te pralkę bez filtra na chwilę to przecież nic się nie stanie.
  • Poziom 10  
    Dziękuję uprzejmie za porady. Dzisiaj spróbuję ominąć ten filtr.

P.S. jestem prawnikiem więc sprawy związane z elektroniką są mi dość obce.
  • Poziom 24  
    No to koledzy co doradzali mogą mieć kłopoty (oczywiście natury prawnej).
  • Poziom 10  
    Buuu. Ominąłem filtr i nic. Odkręciłem więc i ów panel sterowania a tam wokół jednego z przycisków jakaś zaśniedziała plama. wygląda jakby coś sie z niego wylało albo ewentualnie na niego. Mniemam, że to pewnie po panelu. i pewnie większy wydatek bo filtr znalazłem za 54 zł. Ktos wie ile taki panel kosztuje i gdzie go można dostać bo w internecie niestety nie znalazłem
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Czy ktoiś z Państwa wie gdzie można dostać panel sterowania do pralki electrolux ewt 1050, nr seryjny 214 00135, nr prod: 91376135101.
  • Specjalista AGD
    Witam.

Jeżeli posiadasz aparat cyfrowy to zrób zdjęcia tych uszkodzonych części a zobaczymy, co jest Ci naprawdę potrzebne do naprawy. Koszt modułu sterowania to ok 300 złotówek takwięc warto wiedzieć, czy któryś z innych elementów pralki nie powoduje jego uszkodzenia.
  • Poziom 10  
    Oto zdjęcia, a na 3 zdjęciu licząc od góry wokół 3. przycisku od prawej strony była jakaś plama. Tak jakby coś się tam wylało albo ze środka, albo na ów przycisk. Wyczyściłem spirytusem i skręciłem. Przy którymś tam razie po włączeniu do prądu pralka o dziwo zaczęła pracować. Moja radość była jednak przedwczesna, ponieważ udało się zrobić tylko jedno pranie, a następnego dnia znowu nie reagowała. W sklepie domax w Krakowie poinformowano mnie że ta częśc kosztuje 150 zł, ale trzeba czekać 2 tygodnie.
    Pralka Electrolux EWT 1050 - nie uruchamia się Pralka Electrolux EWT 1050 - nie uruchamia się Pralka Electrolux EWT 1050 - nie uruchamia się
  • Specjalista AGD
    Sprawdź, czy złącza (te z przewodami) widoczne na dole na 3 zdjęciu nie są zaśniedziałe czy nawet zalane przez proszek. A jak wygląda drugi moduł? Nie było tam żadnych zacieków z proszku?

Ten moduł wyświetlacza to raczej jest do wymiany ale jak się uda przeczyścić to może jest do uratowania. Najważniejsze żeby na złączach było wszystko ok

Pozdrawiam
    Łukasz
  • Poziom 10  
    Dzięki złącza są czyściutkie i chyba w porządku. Mam jeszcze pytanie - ten drugi moduł to który, bo nie mam pojęcia o co chodzi?
  • Specjalista AGD
    Ten na zdjęciach to tylko moduł klawiatury a jest jeszcze jeden wykonawczy (dokładnie jak w komputerze pc). Szukaj pod tym górnym panelem z przyciskami.
  • Poziom 10  
    To teraz już jestem zupełnie zdezorientowany ponieważ oprócz tej płytki (zdjęcie 1 i 2.) pod przyciskami widocznymi na zdjęciu 1. w poprzedniej wiadomości nie ma innej elektroniki. Oczywiście nie licząc pokrętła programatora, ale ten jest z boku i wygląda, że wszystko z nim w porządku. Przesyłam jeszcze dwa zdjęcia całej płytki.
    Pralka Electrolux EWT 1050 - nie uruchamia się Pralka Electrolux EWT 1050 - nie uruchamia się
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Witam
    Załączam wykaz komponentów elektrycznych tej pralki. Płytka wyświetlacza o której tyle dotychczas napisano ma oznaczenie na rysunku 5 zaś elektronika głowna jest umieszczona poniżej i ma oznaczenie 23 jest ona znacznie droższa (ok 350 - 400 zł)
    Ja bym wprowadził pralkę w program serwisowy, sprawdził wszystkie po kolei jego kroki, sprawdził ewentualny kod błędu (jeśli jakiś się pojawi) jeśli jakiś błąd pralka ma w pamięci to należy wcześniej go skasować.
    Niezależnie od powyższego koniecznie należy sprawdzić grzałkę na upływność (megaomomierz wysokonapięciowy).
    pozdr. AK
  • Poziom 10  
    Witam.
    Czy jest możliwe samodzielne uruchomienie programu serwisowego (ew. co jest potrzebne) czy konieczna jest wizyta kogoś z serwisu? Wyciągnąłem ten drugi moduł i chyba nie jest dobrze bo z obu stron jest mocno okopcony. Okopcone sa rezystory, kondensatory i kilka innych elementów, których nawet nie znam. Czy ktoś ma opis elementów, które tu występują - może uda sie je wymienić.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Podlacze sie tutaj bo mam podobny problem z identyczna pralka. Po wlaczenia do kontaktu zaczyna od razu pracowac pompa, na kazdym programie, niestety nie swieci sie zadna lampka, blokada klapy nie dziala.
  • Poziom 11  
    Witam.

W związku iż także posiadam takową pralkę, a dziś rano gdy trwało pranie nagle wszystko się wyłączyło i czuć było tylko mocny swąd przegrzanej lub popalonej elektroniki :( Teraz jak podłączam do gniazdka pralkę nic się nie dzieje.
    Proszę na wstępie o wskazówkę:
    - gdzie znajdę w pralce bezpiecznik zabezpieczający?
    - jak otworzyć panel z elektroniką?
    - jakieś sugestie co najpierw sprawdzić poza bezpiecznikiem?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Sebastian
  • Poziom 1  
    Jak otworzyć panel sterowania w pralce Electrolux 850 RPM gdyż wystąpiła blokada pokrywy i otwiera sie tylko do połowy . Proszę o podpowiedż