logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Subwoofer do Pioneer 4800, Hertz ESK 165S, Rockford 501X, 250-300W, do 400zł

kam1l 13 Kwi 2007 09:29 2136 16
REKLAMA
  • #1 3782828
    kam1l
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Witam,

    Jaki byście polecili skrzynke do następującego zestawu:
    pioneer 4800
    hertz esk 165S
    rockford 501X (250W RMS w mostku) - jak oceniacie ten zestaw?

    Poszukuję głośnika szybkiego, w obudowie zamkniętej, o mocy 250-300W.
    Ceną do max 400zł (może być używka)
    Dodam że słucham muzyki clubowej (techno, house, trace...)
    pzdr
  • REKLAMA
  • #2 3782961
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    masz pare rozwiązań polecam lanzar max 12 lub revemaster BSW 124 II oba gośnik nadają sie do techniawki i mocową bedą dobre do twojego wzmaka
  • REKLAMA
  • #3 3782983
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    Polecam Lanzar max 12 (jedno cewkowy) Ravland Axx1212
  • #4 3783516
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    " jak oceniacie ten zestaw?"

    Radio jak radio,wzmacniacz też OK tylko te ESK ,a w szczególności tweeter,nie męczy cię ?Poszukaj w necie o modernizacji zwrotek dla ESK,a właściwie tego czegoś co udaje zwrotki .Poprawa dźwięku bardzo odczuwalna,a koszta małe.
  • #5 3783562
    kam1l
    Poziom 11  
    Posty: 33
    roman87, ten lanzar ma 500W RMS, 2 razy wiecej niz moj wzmak.. ;)
    powalla, te esk daja rade, mam model 165S (lepsze midybasy) z gora nie jest taka wysoka

    Prosze jeszcze jakies propozycje

    Pzdr
  • #6 3783577
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    ten lanzar ma 275W rms'u !!!!
  • REKLAMA
  • #7 3783589
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Ja polecam hertza es250 lub helixa deep blue 10''
  • #8 3783659
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    bsw 124II
  • #9 3784137
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    max12 ma 275RMS nie zadne 500, a raveland Axx1212 ma 220RMS
  • #10 3784774
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Tylko że lanzar się nie nadaje do skrzyni closed tak jak chciał kolega ale w bass reflex jest bardzo szybki również.
  • #11 3784787
    kam1l
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Poczytalem troche o lanzarze, ludzie pisza ze wolny, szczegolnie 12" do szybkiej muzy sie nie nadaje.. ?
    prosze jeszcze o jakies propozycje ciekawe.
  • #12 3784858
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    napisalem juz wyzej ze polecam Raveland Axx 1212 poczytaj co io tym pisza:)
  • #13 3784973
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    po raz ostatni napiszę bo nie będę w kółko to samo powtarzał revemaster BSW 124 II
  • #14 3785039
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    a ja bym proponowal autorowi tematu teraz uzyc funkcji "szukaj" i poczytac o glosnikach ktore ci tu zaproponowalismy bo tak gadac mozna bez konca jedni sa za max a drudzy za bsw wiec najlepiej sobie poczytaj opinie uzytkownikow i wybierz to co ci najbardziej odpowiada
  • Pomocny post
    #15 3785893
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Ja jako podsumowanie napisze że bsw potrafi grać dużo lepiej niż nawet dużo drozsze przetworniki.
  • REKLAMA
  • #16 3814057
    geniula1
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ja osobiście posiadam Ravelanda Axx 1212. Jest to naprawdęrewelacyjny głośnik!!! Każdemu mogę go z czystym sumieniem polecić. Gra bardzo łądnie i czysto a co najważniejszy przy stosunkowo małej obudowie ok 40 litrów. I idzie takie cacko wyrwać za całkeim rozsądno pieniądze na allegro. Ja kupiłęm nówkę sztukę za 200 zł. I jest to wielce nie doceniona i mało znana marka a szkoda!!!.
  • #17 18752168
    kam1l
    Poziom 11  
    Posty: 33
    Aktualnie wzmacniacz JBL GTO 2060 i subwoofer jbl 250w

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru subwoofera do zestawu audio składającego się z radia Pioneer 4800, głośników Hertz ESK 165S oraz wzmacniacza Rockford 501X o mocy 250-300W RMS. Użytkownik poszukuje szybkiego głośnika subwoofera w obudowie zamkniętej, mieszczącego się w budżecie do 400 zł, preferując muzykę klubową (techno, house, trance). Wśród rekomendacji pojawiły się modele Lanzar Max 12, Revemaster BSW 124 II oraz Raveland Axx 1212, z zastrzeżeniem, że Lanzar Max 12 ma moc RMS około 275W i jest bardziej odpowiedni do obudowy bass reflex niż closed box, a jego charakterystyka może być zbyt wolna dla szybkiej muzyki. Raveland Axx 1212 jest chwalony za czystość dźwięku i dobre brzmienie w stosunkowo małej obudowie (~40 litrów), dostępny również w atrakcyjnej cenie na rynku wtórnym. Wskazano także na konieczność modernizacji zwrotnic w głośnikach Hertz ESK dla poprawy jakości dźwięku. Podsumowując, najlepsze propozycje to Revemaster BSW 124 II oraz Raveland Axx 1212, które oferują dobrą jakość dźwięku i odpowiednią moc w zamkniętej obudowie, mieszcząc się w założonym budżecie.
REKLAMA