Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Elemis 5511t - brak odbioru z anteny

13 Kwi 2007 13:47 1035 6
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich! Mam problem tak jak w temacie. Telewizor ładnie śnieży na AV obraz i głos tez jest piękny,ale nie można złapać żadnego programu. Głowicę sprawdzałem na innym telewizorze i jest sprawna. Wymieniłem elektrolity w okolicy głowicy i tranzystory i nic. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą tda 8305a. Czy może on byc przyczyną? Napięcie na głowicy jest ok. Od razu pisze że nie mam oscyloskopu. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Sprawdź T3 – BF240 na module sterowania z procesorem.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Najpierw pomiary na głowicy-n1-4,6V, n.2,3,4 napięcie ok. 12V zależne od pasma, n.5- zmieniające się napięcie strojenia głowicy( jego brak to sprawdź drogę od n.1 US3-PCA 84 poprzez T 3- BF 240, US 5- powinno być ok 33V, ) n.6-12V . Jeszcze pomiary napięcia na T 501.
  • Poziom 11  
    sytuacja wygląga tak, na n1-0v na n2-ok 12v na n3-0v na n3-12v. Według wskazówek kolegi tak nie powinno być. Czego sie czepić ? Jeszcze sprawdze ten tranzystor w module sterowania.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sam widzisz, że coś się nie zgadza z napięciami na głowicy. Jak jest na n.2-12V ( UHF pasmo)to na n. 3,4 nie powinno być. Napięcie na n. 1 to ARW i musi być. Może ten T 501 lub sama głowica. Te dane z n.3 to chyba pomyłka-dwa razy inna wartość. Odłącz n. 3,4 i zostaw samo pasmo UHF .
  • Poziom 11  
    Telewizor działa jak należy. Przyczyna był uszkodzony stabilizator 1550 w module sterowania.

Serdeczne podziękowania dla kolegi LeDy który bardzo mnie oświecił.Pozdrawiam

Temat uznaję za zamknięty.