logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Vectra '99 - Podłączenie kabli do radia CAR300(d) bez wtyczki

Van_Gandalf 14 Kwi 2007 10:33 5691 16
REKLAMA
  • #1 3786077
    Van_Gandalf
    Poziom 19  
    Posty: 502
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    Witam wszystkich, mam auto Vectre z 99r i radio CAR300(d)
    lecz w auci ktoś uciął kostke odpowiedzialna za komunikacje z wyświetlaczem .
    wystaja z auta takie kabelki:

    biały w ekranie
    żółty w ekranie
    zielony i biały w jednej koszulce
    niebieski
    i cztery brązowe z białym paskiem

    czy ktos wie gdzie są sygnały SDA SCL MRQ i DIAGNOSE ??
    przypuszczam że SDA ISCL będą to te w ekranie
    za pomoc dziękuje
    pozdrawiam Van
  • REKLAMA
  • #3 3789172
    Van_Gandalf
    Poziom 19  
    Posty: 502
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    niestety nie mogę tam tego znaleść...
  • REKLAMA
  • #4 3790330
    Heroses
    Poziom 24  
    Posty: 921
    Pomógł: 71
    Ocena: 160
    www.studio24.prv.pl tam to znajdziesz.
  • #5 3790421
    Van_Gandalf
    Poziom 19  
    Posty: 502
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    tam jest tylko do corsy...
  • #6 3790449
    Heroses
    Poziom 24  
    Posty: 921
    Pomógł: 71
    Ocena: 160
    Sprawdź jeszcze to moze tam znajdziesz coś ciekawego www.eelkevisser.nl/
  • #7 3793206
    Van_Gandalf
    Poziom 19  
    Posty: 502
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    Też przejrzalem, niestety tylko popularne brązowe kabelki z różnymi paskami....
  • REKLAMA
  • #8 3793314
    Elektron1234
    Poziom 20  
    Posty: 375
    Pomógł: 35
    Ocena: 100
    Witam Chodzi ci tylko jak ida kable do tej kostki "C" 10 pinowej tak?
  • #9 3795567
    Van_Gandalf
    Poziom 19  
    Posty: 502
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    kable sa odcięte i wystają takie jak opisalem, i chce wiedziec jak powinny byc umieszczone w tej wtyczce.
  • #10 3799302
    zunek
    Poziom 13  
    Posty: 28
    Pomógł: 5
    Ocena: 59
    24-biały
    25-zielony
    26-biały w ekranie
    21-żółty w ekranie
    20-brązowy
    23-niebieski
    17-brązowo biały
    18-brązowo biały
    22-brązowo biały
    24,25,26,21-zmieniarka CD
    20,23-przetwornik telefonu
    17,18,22-wyświetlacz-17-9,18-10,22-11
  • #11 3799543
    Van_Gandalf
    Poziom 19  
    Posty: 502
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    witam, nie bardzo rozumiem tej rozpiski,
    numery czemu odpowiadają? (wtyczce przy wyświetlaczu LCD w desce?)
    i dlaczego się powtarzają?
  • #12 3799665
    marekj31
    Poziom 23  
    Posty: 625
    Pomógł: 27
    Ocena: 113
    moze to ci cos pomoze jest do opel car 200
    Załączniki:
    • Vectra '99 - Podłączenie kabli do radia CAR300(d) bez wtyczki img174.gif (11 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #13 3799701
    zunek
    Poziom 13  
    Posty: 28
    Pomógł: 5
    Ocena: 59
    24-biały
    25-zielony
    26-biały w ekranie
    21-żółty w ekranie
    20-brązowy
    23-niebieski
    17-brązowo biały
    18-brązowo biały
    22-brązowo biały
    numery pinów kostki radia z opisem kolorów
    24,25,26,21-zmieniarka CD
    20,23-przetwornik telefonu
    17,18,22-wyświetlacz
    opis do czego służą
    -17-9,18-10,22-11
    9,10,11-numery pinów kostki wyświetlacza TID
  • #14 3800002
    Van_Gandalf
    Poziom 19  
    Posty: 502
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    Ja chcę założyć radio CAR300(d) które ma 3 wtyczki ISO tak jak z rysunku kolegi marekj31, kolega zunek podaje mi rozpiske prawdopodobnie oryginalnego radia z tego auta (nie wiem jakie powinno być) z poprawną kolorystyką tylko jakie sygnały mają te kabelki?
    Co to za wtyczka z 26 pinami? chodzi mi tylko o komunikacje SDA SCL MRQ i Diagnose

    Auto ma taki wyświetlacz:
    Vectra '99 - Podłączenie kabli do radia CAR300(d) bez wtyczki

    zdjęcie zamiesciłem ze strony www.studio24.prv.pl

    ps...

    styk sygnał
    1,5,8 +12V
    2 masa
    9 SCL
    10 MRQ
    11 SDA

    Czy poprawnie????
  • #15 3801842
    audiomax
    Poziom 1  
    Posty: 1
    podłącz na pałe aż zadziała nic sie nieuszkodzi na sda i scl będzie po 5 voltów
  • Pomocny post
    #16 3805948
    zunek
    Poziom 13  
    Posty: 28
    Pomógł: 5
    Ocena: 59
    kostka radia
    Vectra '99 - Podłączenie kabli do radia CAR300(d) bez wtyczki
  • #17 3863445
    Van_Gandalf
    Poziom 19  
    Posty: 502
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    radio zrobione wyswietlacz gada z radiem..
    za pomoc dziekuje :)

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podłączenia kabli do radia CAR300(d) w samochodzie Opel Vectra z 1999 roku, gdzie oryginalna kostka komunikacyjna z wyświetlaczem została ucięta. Użytkownik opisuje wystające kable o kolorach: biały, żółty, zielony z białym, niebieski oraz cztery brązowe z białym paskiem i pyta o przypisanie sygnałów SDA, SCL, MRQ i DIAGNOSE. W odpowiedziach podano rozpiski pinów kostki radia i wyświetlacza TID, gdzie piny 9, 10, 11 odpowiadają kolejno SCL, MRQ i SDA. Kolory kabli przypisano do funkcji: zmieniarka CD (piny 21,24,25,26), przetwornik telefonu (20,23) oraz wyświetlacz (17,18,22). Zalecano podłączenie kabli metodą prób i błędów, gdyż na liniach SDA i SCL powinno być napięcie 5 V. Użytkownik potwierdził poprawne działanie po podłączeniu, a także udostępnił zdjęcia kostek radia i wyświetlacza. Wskazano również źródła informacji i schematy dotyczące radia Opel CAR300(d).
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA