Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie internetu i TV kablem koncentrycznym

14 Kwi 2007 10:35 3345 10
  • Poziom 14  
    Mam takie pytanie. W moim mieszkaniu jest telewizja i internet z ŚTK. Komputer mam w 2 pokoju. Telewizja kablowa jest podłaczona w pokoju gdzie jest gniazdo. Od gnazda jest kabel połaczony z specjalnym jakimś rozgałęźnikiem co chyba rozdziela sygnał TV i internetu. Internet jest pociagnięty od tego rozdzielacza do drugiego pokoju kablem. W tym pokoju gdzie jest komputer jest też telewizor i chciałbym też podłączyć TV kablową również do tego pokoju. Czy moge w pokoju gdzie jest gniazdo zastąpić ten rozgałęznik zwyklym spliterem(za 6zł), a tam gdzie komputer wstawić rozgałęznik z rozdzieleniem na TV i internet???chciałbym wykorzystać już pociągnięty kabel(ok 10 m). Czy to niewpłynie na jakość transferu danych????
  • Poziom 39  
    Powinieneś przeciąć kabel dochodzący do drugiedo pokoju i w miejsce przecięcia wstawić splitter pozwalający na podłączenie do TV.
    Nie powinno to wpłynąć na transfre (osobiście podłączyłem podobnie trzy odbiorniki TV).
  • Poziom 14  
    Połączyłem tak jak na tym schemacie: połączenie internetu i TV kablem koncentrycznym
  • Poziom 18  
    Mam nadzieję, że ten rozgałęźnik to nie jest jakaś "ALDA" - jeśli tak to z czasem możesz mieć problemy - modem może się wylogowywać z powodu słabej jakości rozgałęźnika.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Dlaczego wstawiłeś 1/3? trzecie niewykorzystane wyjście powinno byc zamknięte rezystorem 75om
    Prawidłowo powinien być 1/2, na wyjściu do telewizora (tego pierwszego) załozony filtr kanału zwrotnego.

odczytaj parametry upstreamu ze strony modemu 192.168.100.1

Pzdr
  • Poziom 14  
    takie predkości mam na speedteście
    Latency: 168 ms
    Download: 245 kbps
    Upload: 122 kbps

moje łącze to 256kb/s

a oto parametry modemu:
    froward path:
    Signal Acquired at 402.000 MHz
    SNR: 35.6 dB
    Received Signal Strength: -12.8 dBmV
    Bit Error Rate: 0.000 %
    Modulation: 256 QAM
    return path:
    Connection: Acquired
    Frequency: 23.0 MHz
    Power Level: 51.7 dBmV
    Channel ID: 2
    Modulation: 16 QAM

Data Service Details

Provisioned Address: Yes
    Provisioned Time: Yes
    Provisioned Configuration: Yes
    Registered: Yes
    BPI: Disabled

a jak zrobić ten filtr kanału zwrotnego??? co moze sie dziać jak go niebędzie?? tak samo jak niebędzie tego rezystora na 3 wyjściu??
  • Poziom 16  
    Każdy rozgałęźnik wprowadza tłumienie sygnału. Im więcej rozgałęzień tym większe tłumienie. Z tego co podałeś masz już dość niski poziom sygnału na modemie: -12.8 dBmV co może powodować "wypadanie" modemu z pracy. Jeśli nie potrzebujesz rozgałęźnika w pierwszym pokoju to z niego zrezygnuj. Jeśli jest potrzebny, to daj z wyjściem podwójnym - ma mniejsze tłumienie niż potrójny.
    Jesli net działa to nie musisz nic robić z kanałem zwrotnym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zbyha napisał:
    Z tego co podałeś masz już dość niski poziom sygnału na modemie: -12.8 dBmV co może powodować "wypadanie" modemu z pracy.

Poziom sygnału jest jeszcze w normie.
    Modem musi działać poprawnie w zakresie od -15 do 15 dBmV.
  • Poziom 16  
    Taka jest teoria +/- 15dBmV, lepiej jednak byłoby, by w praktyce nie pracować na skraju zakresu. Jakies chwilowe wahnięcia poziomu i modem "wypadnie".
  • Poziom 14  
    a co może spowodować takie "wypadniecie"?? jak narazie wszystko dobrze chodzi, niewidze różnicy. A czy te połączenie będzie lepsze?:

połączenie internetu i TV kablem koncentrycznym
  • Specjalista elektryk
    Witam

Takie rozwiązanie będzie poprawne technicznie - nikt nie "doczepi" się do Ciebie, będziesz miał czystą instalację.

Pzdr