Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapłon i rozrząd silnika kosiarki

16 Kwi 2007 08:47 33449 9
  • Poziom 17  
    Mam silnik jak w tytule jest wykruszny ząb koła od rozrządu czy ktoś mógłby doradzić jak złożyć silnik po wymianie w/w tak żeby rozrząd był ustawiony prawidłowo a także jak się ustawia zapłon takiego silnika .Nadmieniam że silnik trafił do mnie w kawałkach bo gdybym sam rozbierał nie było by pewnie tego problemu .Prosze o ewentualne podpowiedzi i sugestie , silnik 3,5 HP Briggs Stratton.Uszanowanie !
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Witam !Dziękuje za podpowiedż ale pojawił się problem na kole od rozrządu jest widać wymieniony znak i to zarówno na tym uszkodzonym jak i na tym co ma być zamontowane ,nie mogę znależć żadnego punktu odniesienia na kole z wału silnika ,a może trzeba policzyć ilość zębów od wycięcia na wpust ? .Jeszcze jedno jak ściągnoć koło magnesowe trzeba jakiś specjalny sciągacz ?Bedę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące tego typu silników . Pozdrawiam !
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Dzięki wskazówkom znalazłem punkcik na kole zębatym ,zdjąłem koło zamachowe i nie zwróciłem uwagi na ustawienie cewki zapłonowej ,czy wystarczy ustawić aby nie obcierało koło zamachowe ,po złożeniu trzeba regulować zawory ?W ramach podziękowania wciskam Pomógł.Uszanowanie !
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    mam pytanie co do silnika tej kosiarki. W trakcie koszenia zatrzymał się gwałtownie nóż bo trafił na leżącą rure w trawie. tak od tej chwili nie może już silnik zapalić czasami próbuje ale odbija tak wygląda jakby zapłon sie przestawił. Czyżby ścięło klin można to jakoś sprawdzić bez zdejmowania koła zamachowego ?? W środku wał niby wygląda na OK.
  • Poziom 35  
    Mając pewne doświadczenie w tej materii można sprawdzić, czy klin został ścięty. Trzeba jednak odkręcić nakrętkę, zdjąć podkładkę i sprawdzić, czy klin-rowek koła magnesowego jest przesunięty względem rowka wału silnika. Jeśli rowki te nie pokrywają się oznacza to, że trzeba ( ściągaczem ) zdjąć koło magnesowe i założyć typowy klin ( wykonany z metalu miękkiego).
  • Poziom 9  
    witam podłącze się pod temat gdyż mam tylko jedno małe pytanko :D czy na zdjęciu poniżej rozrząd jest dobrze ustawiony?
    Zapłon i rozrząd silnika kosiarki
  • Poziom 9  
    znalazłem i wiem że źle :p