Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA AK25 zmieniacz CD

goldhand 16 Kwi 2007 18:12 1058 0
    goldhand
    Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z wieżą Panasonic SA AK25, a konkretnie z jej zmieniaczem. Wiem, że temat był już kilkukrotnie wałkowany, ale niestety wyszukiwarka niewiele mi pomogła i dlatego proszę Was koledzy o pomoc. Sprawa wygląda następująco. Jakiś czas temu oddałem jednemu gościowi (podobno miał być fachowcem) wieżyczkę bo padła jakaś elektroniczna część i przy okazji poprosiłem go by wyczyścił mi soczewkę lasera, no bo skoro i tak miał wszystko rozkręcać to nie problem zrobić i to. Kolo tak się wczuł w temat, że rozebrał zmieniacz by się dostać do tej soczewki (a wiem że niekoniecznie należy to rozebrać bo sam kiedyś czyściłem ją bez rozbierania) no i nie potrafił złożyć go ponownie w poprawny sposób. W końcu sam się za to wziąłem i właśnie dziś złożyłem zgodnie z Service Manualem dostępnym u nas na forum. Niby wszystko chodzi, ale to jeszcze nie to bo w momencie wsuwania tacki jak już się zamknie to jest chwila podczas której słychać pracę silnika sterującego jej pracą i dopiero po chwili następuje zatrzaśnięcie zamka tacki. Poza tym jest jeszcze druga akcja . Kiedy wybiera się przyciskiem źródło dźwięku jako CD lub TAPE w prawym dolnym rogu wyświetlacza pojawia się napis ECHO (był już wtedy kiedy przyniosłem sprzęt od "fachmana"). W związku z powyżej opisaną sytuacją mam pytania:
    1. Co konkretnie w zmieniaczu może być powodem takiej dziwnej pracy
    przy zamykaniu tacki zmieniacza? (Niby ustawiałem ją na znak bo lewej stronie tacki a dalej jakby coś było złożone nie tak - pytanie co?)
    2. Czy napis ECHO widniejący w dolnym prawym rogu wyświetlacza jest spowodowany nieprawidłowym złożeniem zmieniacza czy może jeszcze czymś innym? --- i co ten napis generalnie oznacza bo słuchałem próbnie płyty w CDiku i nie słychać by w słuchawkach było jakieś ECHO?
    Za wszelkie sugestie i wskazówki będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam