Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka karta dźwiękowa i głośniki 5.1?

patrykga 17 Apr 2007 11:28 3653 14
    patrykga
    Level 11  
    Witam serdecznie
    Właśnie planuje zakup zestawu głośników 5.1 i jakiejś karty
    dźwiękowej, do tej pory znalazłem głównie 3 zestawy którymi byłbym
    zainteresowany jeżeli chodzi o głośniki:
    1. GENIUS SW-HF5.1 Home Theater 5000
    2. Creative 5.1 Inspire T6100
    3. Logitech 5.1 X-540
    Nie jest to może lista ostateczna ale zastanawiam się głównie nad tymi
    3, dobrze by było gdybym do głośników mógł podłączyć komputer i DVD.
    Zastanawiam się jakie byłyby wasze propozycje w tej kwestii. Dodatkowo
    chce zakupić jeszcze jakąś kartę dźwiękową, powiedzmy do 400zł,
    komputera nie używam raczej do grania, jedynie słuchanie mp3 i
    oglądanie filmów jeżeli chodzi o jego zastosowania multimedialne.
    Zależy mi więc na dobrym dźwięku 5.1. Proszę o wskazówki i własne
    opinie.
    Dzięki wielkie
    Pozdrawiam
    lucask87
    Level 15  
    Do niedawna używałem głośników Creative 5.1 Inspire T6100 (plus Creative Audigy 2) i bardzo mi się podobały (grają naprawdę bardzo dobrze), także z czystym sumieniem mogę je polecić. Dźwiękówka do 400 złotych -> poszukaj jakiejś fajnej X-Fi Creativa (np. http://allegro.pl/item184136321_sound_blaster_x_fi_xtreme_gamer_fatal1ty_pro_64mb.html )-> teraz mam kartę X-Fi i razem z głośnikami Creative Inspire T7900 dźwięk jest fenomenalny!
    /|\Atari
    Level 27  
    Ja na swoim sprzęcie praktycznie tylko mp3 słucham i nie wyobrażam sobie tego na głośnikach 5.1. Na twoim miejscu więcej wsadziłbym w głośniki niż w karte bo mp3 to tylko mp3. Nie jest to źródło Dolby Digital, a odtworzenie tego w 5.1 zachwieje tylko scene stereo. Fajne do komputerów są zestawy Altec Lansing niestety w polsce niezbyt osiągalne.
    patrykga
    Level 11  
    Głównie będe na tym oglądał filmy, zarówno DVD jak i DIVX więc pod tym względem kupuje takie głośniki, muzyki słucham od czasu do czasu:) Ma to być coś ala kino domowe:)
    Platon
    Level 42  
    patrykga - geniusy sa bezkonurencyjne, nawet sie nie zastanawiaj.
    patrykga
    Level 11  
    Jeżeli chodzi o głośniki to praktycznie podjąłem już decyzje:) Będą to Geniusy, mam jeszcze pytanie o kartę dźwiękową, jaka polecacie za rozsądną cenę do oglądania filmów i słuchania muzyki? Jestem realista nie chce płacić powiedzmy 400zł za kartę której nie wykorzystam, praktycznie nie gram w gry, więc niepotrzebna mi żadna wymyśla, zbajerzona, ma po prostu ładnie odtwarzać filmy i przyzwoicie mp3. Co polecacie?
    Dziękuje wszystkim za rady:)
    totenkopf
    Level 11  
    Na kartę radzę Ci jednak "wyłożyć". To ona decyduje co usłyszysz. Polecam X-FI Extreme Music. W Audigy się nie masz co bawić bo to przeżytek już jest.

Jakość na karcie X-FI jest fenomenalna, tylko nie kupuj Extreme Audio bo to nie jest genuine X-FI a jedynie podrasowane Audigy.

Karta w cenie 300-400 to jest norma, droga karta to jest rząd 1000 PLN. Poniżej 300 PLN masz buble tylko.
    [Ignas]
    Level 15  
    Od bardzo dawna osobiscie uzywam Audigy 2 + Logitech Z-5500
    Zakup karty zalezy w głównej mierze od tego czy głośniki mają iść po analogu czy SPDIF (cyfowe), w pierwszym przypadku im lepsza karta tym lepszy przetwornik, w drugim wystaczy taka co nie przeszkadza.
    Większośc głośników z dekoderami pracuje w max 96 Khz, i w przypadku wyścia cyfrowego w zupełnosci wystarczy karta, która jest w stanie przenieść taki sygnał.
    patrykga
    Level 11  
    A jaką karte polecacie akurat do tych głośników? totenkopf myślałem już o tej karcie, znam jej mozliwości choc szczerze powiem obawiam się o to czy ja przy tych głośnikach naprawde ją wykorzystam przy filmach DIVX, XVID, DVD i muzyce mp3, a może inaczej, czy różnica będzie na tyle słyszalna by wydać sporo kasy więcej:) Czy nie lepszy (chodzi oczywiście o współczynnik ceny do możliwości i wykorzystania przeze mnie itp.) Audigy 4?
    Dziękuje za rady:)
    totenkopf
    Level 11  
    Chodzi o to żebyś miał przyszłościowy konfig. Możliwości wykorzystasz jak nie teraz to za pół roku. Ale jak nie chcesz to nie musisz szaleć, ta 4 nie powinna być zła.
    patrykga
    Level 11  
    Chodzi mi o teraz, dokładnie dla tej konfiguracji, przyszłościowo to ja myśle że wyjdzie nowa wersja karty:)Jak będe zmieniał głośniki - nie prędzej jak za 2 lata razem z kompem, jestem informatykiem, kompa w domu używam tylko i wyłącznie do pracy, muzyki i filmów, 0 gier, filmy oglądam może z raz, 2 razy w tygodniu:) Muzyki też nie słucham ciągle, chce jednak zmienić stare już i plastikowe głośniczki, mam jakąś badziewną karte dźwiękową (z resztą Geniusa jak i głośniki procesor karty - CMEDIA)i też chce ją zmienić bo ona już i przy tych głośnikach marnie gra:D Jak w przyszłości zmienie sprzęt to nie ździwie się jak zintegrowana w nim karta dźwiękowa dla moich potrzeb nie będzie dużo gorsza od tej F-x music:) Po prostu pytam czy naprawde opłaca się dla mojego użytkowania wydawać bądź co bądź prawie 300zł więcej na tą karte, pytam na teraz nie przyszłościowo:)
    [Ignas]
    Level 15  
    Jeżeli ma być lepsza od integry to dla 5.1... SounBlaster Live! 5.1 , Max Audigy 2...
    Nie wierz w te wszystkie duperele i super fantastycznych procesorach ect. chyba że zamierzasz zakupić jakieś głośniki za kilka tysięcy złotych :)
    Do zestawu za 400-500 Audigy 2 zupełnie wystarczy.

Ciekawy jestem jakie głośniki mają ludzie co łykają dźwiękówke po 1000 zł... zapewne JBL-ki za minimum 6000-8000 zł :)
    totenkopf
    Level 11  
    Jak ktoś ma glośniki za 6 koła to nie jedzie na jakiejś śmiesznej dzwiękówce z PC'ta nawet za 1000 PLN tylko na porządnym sprzęcie wolnostojącym.

Jak się przesiadasz z C-MEDIA na Creative to nawet SB Audigy SE będzie dobrym wyborem.
    /|\Atari
    Level 27  
    Po co mu najnowszy Audigy skoro nie gra w żadne gierki? Tylko filmy i muzyka. Do tego jest wystarczająca dwójka. Ba, mało tego, mam u siebie może nie jakiś super sprzęt, ale taki któremu praktycznie żaden fabryczny zestaw głośników do PC nie podskoczy i spisuje się u mnie wyśmienicie prawie 10 letni SB Live!, a używam tego tak jak autor tematu.

Koledzy wyżej Offtopują, ale ja ci powiem wprost - nie opłaca się. Takie jest moje zdanie. Bo w żródłach dźwięku typu AC3/Mp3 etc, to procesor DSP karty raczej się niczym nie popisze, a z pewnością nie będzie miał wielkiego udziału, na tych wypaśnych kartach.
    Sharkdestroyer
    Level 1  
    witam,

moze mi cos poradziecie:

chciałbym zestaw audio do PCta, 5.1, pilot mile widziany nawet na kablu, mile widzane drewno chociaz na subwooferze; dobry bas, cel: gry (także na słuchawkach 5.1); mój budżet to niestety max 250pln

jak będziecie sugerowac zestaw, to prosba o zasugerowanie karty muzycznej;

A własciwie co i dlaczego jest lepsze: analoowa czy cyfrowa i co z tm wyborem potem-mamy ograniczenia w wyborze zestawów? co najpierw kupic: karte i pod nia zestaw, czy zestaw i pod niego karte?

Rozważałem Logiteca X 530, ale duzo osób pisze, że łapią radio i reagują trzaskami na włączanie urządzeń elektronicznych i to mnie zniecheciło; do nich porownuja Creative T6100, ale nie maja żadnego pilota

co jeszcze wchodzi w gre? te Geniusy sa fajne, ale za drogie