Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podpięciem sprężarki od zamrażarki

17 Kwi 2007 20:06 1061 4
  • Poziom 10  
    Witam chce sobie zrobić kompresorek do aerografu ale nie wiem jak podłączyć Sprężarkę. Jest ona dosyć Duża (3 fazowa) . pod dekielkiem jest 5 przewodów do podpięcia , w dwóch rzędach . w tym Pierwszy(Górnym) rzędzie 3 przewody a drugi 2 przewody . W tym Pierwszym Są one oznaczone tak: „U,V,W” natomiast w drugim rzędzie (dwa przewody) „1,2” |||jak To podpiąć ???? Jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić poziom oleju żeby mi się nie zatarła. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    Taką sprężarkę musisz podpiąć pod trzy śruby U,V,W a przewód ochronny do obudowy .
    natomiast dwie pozostałe śruby 1i2 to jest wyłącznik termiczny w uzwojeniu sprężarki podpinasz je szeregowo z cewką stycznika w celu ochrony sprężarki.
    Natomiast co do oleju to musisz go wylać żeby zobaczyć ile jest i nalać spowrotem . Pisze na sprężarce ile ma być myślę że około 600ml.
  • Poziom 11  
    Witam!

Pod U, V, W podłącz fazy, ale wcześniej upewnij się, że silnik sprężarki jest na napięcie 3×380V lub 3×400V. Przewody 1,2 to prawdopodobnie czujnik temperatury uzwojenia silnika (bimetalowy powinien mieć 0Ω jeżeli zmierzysz jakimś multimetrem, czujnik PT powinien mieć około 3kΩ). W starszych urządzeniach raczej stosowano bimetale. Zamieść zdjęcie tabliczki zaciskowej, to może się da więcej wywnioskować. W sprawie oleju nie pomogę.

Pozdrowienia!
  • Poziom 10  
    To znaczy ze mogę wpiąć szeregowo: Wyłącznik Ciśnieniowy, cewkę stycznika i Styki 1,2.
    Ten wyłącznik ciśnieniowy daję w celu budowy małego kompresora . i wszystko powinno być ok.?. I jeszcze jedno pytanie jak podepnę fazy pod „U,W,V” to sprężarka będzie działać bez podpinania przewodów 1i2

Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Dokładnie tak Powodzenia.