logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mały problem router adsl do neostrady +2 kompy po wi-fi i..

OPTIMA-1 19 Kwi 2007 15:21 1160 4
REKLAMA
  • #1 3801938
    OPTIMA-1
    Poziom 10  
    Posty: 52
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Neostrada chodzi na jednym i drugim ale nie możemy przegladac swoich plików nawzajem na koputerach chociaż dyski są udostępnione.
    Komunikat się pojawia nie masz uprawnień ???
    Router delinka.
    To jak towarzysze pomożecie !!!
  • REKLAMA
  • #2 3802282
    mpn103
    Poziom 34  
    Posty: 2989
    Pomógł: 172
    Ocena: 87
    A jak się dostajesz do drugiego kompa?
    Po adresach IP? Jeśli po nazwie typu \\serwer\ to może się nie połączyć bo D-Linki miały standartowe blokowanie portu 139 Netbios Name.
    Sprawdź czy czasem nie jest na tym D-Linku włączony Firewall
  • REKLAMA
  • #3 3802339
    OPTIMA-1
    Poziom 10  
    Posty: 52
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    W tym routerze jest tyle tych ustawień że nie wiem jak to zrobić żeby te zasoby można było przeglądać, między dwoma kompzmi.
    Napewno masz racje że coś jest blokowane , netBios Name nie znalazłem w zakładce firewall na routerze.
    Strasznie to zagmatwane.
  • REKLAMA
  • #4 3804657
    Rudolfak
    Poziom 14  
    Posty: 94
    Ocena: 3
    proponuję włączyć konto gościa, po tym w opcjach włączyć anonimowy dostęp do zasobów udostępnionych czy jakoś tak...
  • #5 3805418
    OPTIMA-1
    Poziom 10  
    Posty: 52
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Witam.

    No xxx dostanę z tymi kompami.
    Nie napisałem że jeden ma XP Homa a drugi XP profesional ale to przecież nie ma znaczenia.

    W grupie roboczej się widzą a zasobów nie można przeglądać , takie XXX się wyświetla:
    .---------------------------

    ---------------------------
    \\Vinci nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.

    Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.

    wszystko jest udostępnione i nic ???
    pomocy bo potnę siekierą tą swołocz.

    pzdr.
REKLAMA