Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowanie windowsa i czarny ekran

19 Kwi 2007 23:38 6726 13
  • Poziom 21  
    Mam problem poniewaz komputer chodzil normalnie az gdy padl zasilacz, zostal on podstawiony i wszystko chodzi. Zostal nasmarowany wentylator na grafice i wyczyszczony na procku. Gdy komputer dostal juz zasilacz komputer zaczal sie normalnie wlaczac czyli ladowanie systemu xp pro gdy ma sie pokazac ekran z wyborem uzytkownika zapada ciemnosc. Do trybu awaryjnego mozna wejsc. Wie moze ktos o co chodzi?
  • Poziom 12  
    Jak zwykle o to że jest to Windows :)
    a na serio miałem coś podobnego, powiesił mi się kiedyś i musiałem go restartnąć, potem już zachowywał się jak twój. Nie jestem pewien, ale chyba jakieś pliki mu się podczas tak spontanicznego zamknięcia wysypują i kaplica. Ja musiałem od nowa zainstalować, i w sumie tobie też bym to radził :) Świeży windows dłużej pochodzi niezawodnie (jak na swoje możliwości :D)
    Pozdrawiam

Moderowany przez jankolo:

Proszę zapisać się do stowarzyszenia miłośników format c: - tam będzie dla kolegi duże pole do popisu. Uprzedzam: kolejna nieuprawniona porada dotycząca sformatowania dysku wywoła konsekwencje regulaminowe.

• Poziom 37  
    :arrow: kinek81
    Wspaniała porada. Ma kolega w zanadrzu jeszcze jakieś równie genialne?

:arrow: Rychuu
    Nie sądzi kolega, że wypadałoby podać konfigurację komputera, a już przynajmniej o jakiej karcie graficznej i zasilaczach mowa?
    Na początek proszę usunąć w trybie awaryjnym sterowniki od karty graficznej i zobaczyć czy na standardowych Windows załaduje się bez problemu.
  • Poziom 30  
    możesz też spróbować naprawy systemu
    z płytki instalacyjnej
    danych w ten sposób nie potracisz
  • Poziom 23  
    U mnie taki sam stan rzeczy powodowała uszkodzona kość pamięci - także sprawdź swoją(e) (memtest powinien działać w trybie awaryjnym).
  • Poziom 14  
    Dobrze mieć zawsze jakąś płytkę z narzędziami -ja używam "ultimate boot cd" botowalna i masa narzędzi do sprawdzania praktycznie wszystkich "flaków". Skoro wchodzi ci do awaryjnego - to usuń część sterowników (na początek tak jak podpowiadał kolega polecam grafikę) bo wydaje sie że coś tu może być nie tak. Polecam też start/uruchom/msconfig - zobacz co tam się uruchamia.
  • Poziom 16  
    U mnie sie tak działo jak przypadkowo zalaczylem ekran glowny jako telewizor(czy jakos tak).
    Pomagalo tylko odinstalowanie sterów spod trybu awaryjnego.
  • Poziom 14  
    Podepnę się pod temat.
    Umnie coś podobnego tylko problem w mniejszej skali.
    Podczas ładowania windy ( paseczek ) przygasa ekran do zupełnie ciemnego (jakby ktoś monitor wylaczyl) i za 1-2 sekundy znów się rozświetla i pasek ładowania znów widoczny . Winada się ładuje do końca i komp normalnie pracuje. Podmienialem karte grafiki , malo tego wrzucalem grafikę na AGP i PCIE 9 plyta ma oba sloty) przeinstalowywałem sterowniki . nic nie pomaga . Przy odpalaniu zawsze mam przygasanie monitora i chwilową przerwe w ladowaniu windy (pasek się przed przygaśnieciem zatrzymuje) Aaaa przeinstalowywalem też system i nowe stery do plyty głównej też zarzucilem.
    Moze w kontekscie problemów kolegi macie jakiś pomysł na przypadlość mego "biurowego" kompa.
    Proc P4D 3,4 GHz (mod 945) płyta Asrock 4CoreDual-VSTA , grafika GF 6200, RAM 2x512 400MHz dual. HD WD 80GB PBJ800
  • Poziom 23  
    Jaki masz zasilacz?
  • Poziom 37  
    "robin 102"
    Wymień monitor na lepszy "nowszy " bo to jest twój problem (dostosowanie rozdzielczości karty graficznej do możliwości monitora).
  • Poziom 14  
    A no tak zabyłem o zasilaczu wszak to ulubiony nasz forumowy winowajca wszelakich przypadłości. Zasilacz mam Topower 400Wat 290Wat na linni 12V więc nie ma problemu z zasileniem tego biurowego konfigu. Malo tego mam tez fajnego sprawdzonego feela 350 i też ciagnie piknie ten konfig.
    Monitor podmieniałem. Poprzednia karta GF MX 440 z tym monitorosem tylko płyta i proc inne i wszystko chodziło bez problemu. Jako pierwszą obstawiałem grafikę włożoną na AGP i dla tego wymieniłem na GF 6200 na PCIE sytuacja dalej ta sama. Może stery odinstalować od i puscić na domyślych windy . Tego nie próbowałem. ????
  • Poziom 20  
    Ja miałem tak, że sterowniki powodowały wyłączenie się monitora gdy miał pokazywać się ekran logowania. Podmieniłem kartę graficzną (FX5200) na starsza rivę i poszło normalnie. Odinstalowałem sterowniki do grafiki, wsadziłem z powrotem FX, zainstalowałem sterowniki i chodzi bez problemu.
  • Poziom 14  
    Odinstalowałem sterowniki i kartę graf. Puściłem uruchamianie systemu na sterownikach domyślnych windy i wszystko OKi . Ekran nie przygasa.:D
    Zainstalowalem znów sterowniki raz pobrane ze strony producenta , później z płytki od karty (trochę starsze) i problem wrocił na nowo !!! Na jednych i drugich!!! Z tym ,że teraz monitor przygasa na 3-5 sekund, a było krócej. Pomóżcie bo już wymiękam. Komputeros poza tym śmiga świetnie. Gdzie problem.?????
    Nie ważne czy włożę kartę na AGP czy na PCIE (mam dwa rodzaje kart )
    Nie ważne też czy stery instaluje przez kreatora windowsa czy przez setup pobrany wraz ze sterownikami. Co się z czym gryzie ??? Obie karty sprawne chodza bez problemu na innych kompach. (sprawdzałem)
  • Poziom 14  
    No i co nikt nie ma jakiegoś chytrego planu ???