Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuje schematu miernika i pomysłu

Kornel to Pan 25 Kwi 2007 18:26 2403 3
  • #1 25 Kwi 2007 18:26
    Kornel to Pan
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Mam taki problem, chciałbym zrobić stanowisko laboratoryjne do analizy błędów pomiarów program robie w labview i mam w nim taką rzecz, że czytam wartości pomiarów z jakiegoś urządzenia i on je przetwarza i liczy błędy, natomiast mam problem bo nie mam żadnego takiego urządzenia więc w labview mam podłączoną kostkę która generuje pomiary, a chciałbym zrobić jakieś urządzenie które podłącze pod komputer najlepiej do pomiaru napięcia albo rezystancji i z niego będę brał pomiary a potem w labview je analizował. Bardzo proszę o pomoc nie wiem jak to mam zrobić potrzebuje schematu "podłączenia miernika do komputera".

0 3
  • Pomocny post
    #2 01 Maj 2007 22:04
    ZbigL
    Poziom 11  

Witaj. Może po prostu podłacz do komputera miernik uniwersalny z interfejsem RS232? Do miernika można podłaczać później różne żródła napięcia, zmienne rezystancje np. termistrory. Bardzo łatwo można podłaczyć do komputera również przetworniki A/C z interfejsem I2C.

0
  • #3 02 Maj 2007 16:11
    Kornel to Pan
    Poziom 9  

Już mam pomysł podłączę miernik metex me32 z wyjściem na rs232 ale nie mam do niego programu w labview i nie wiem na razie jak to zrobić jakby ktoś miał pomysł to proszę o pomoc

0
  • #4 03 Maj 2007 16:38
    Zaquadnik
    Poziom 27  

Zobacz czy ten metex nie chodzi w standardzie SCPI. Jeśli tak, to w necie masz całą specyfikację standardu :) Obsługa jest bardzo porosta. Polega na wysyłaniu po RS komend i odbieraniu danych :P

0