Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MINOLTA Di350 syfy na wydruku

26 Apr 2007 18:37 1061 6
 • Level 26  
  jak w temacie, podczas kserowania na wydrukach są jakieś syfki, syfki są takie same na wszystkich kopiach, czyściłem lustra ale nie za bardzo to pomaga. Dodam że syfki występują także z wydruku z komputera (kserokopiarka ma kontroler druku), podmieniałem moduły będna, na nic to się zdało, zastanawiam się czy może jest jakiś syf na laserze, ale nie wiem, w minoltę bawię się od dwóch miesięcy, więc jeszcze nie poznałem jej dostatecznie. może ktoś zechce mi pomóc.
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post

  Level 43  
  Jeśli "syfki" są w jednakowych odstępach , powtarzają sie cyklicznie i występują pomimo wymiany bębna to znaczy, że są na wałku teflonowym :D
 • Level 26  
  niestety syfki są tylko w jednym miejscu, tak że jak kseruję A3 to syfki się nie powtarzają. A co do pieca to cały rozkręcałem przy okazji wymiany teflonu.
 • Photocopiers specialist
  załącz skana kopii to będzie do czego się odnieść. Nie pisałeś czy jest to na początku, na końcu, czy jest to pasek, kropki czy co innego. A może gdzieś kartka przyciera i rozmazuje ci obraz? Może toner się osypuje i kartka strąca jego odrobinki na początek kopii? Możliwości ci od groma :-)

  C.
 • Level 27  
  Jeżeli syfki powstają także podczas wydruku z komputera to lustra możesz sobie odpuścić.
  załącz skan tak jak napisał copyman.
 • Level 26  
  dziękuję za zainteresowanie, syfki są mniej więcej na środku kartki A4, jak drukuję na A3 to są dokładnie w tym samym miejscu mierząc od brzegu kartki (druga połowa kartki jest pozbawiona syfków), wyglądają jak delikatne przypruszenia, występują tak samo na każdej kartce, jutro zrobię skan.
 • Level 26  
  marek216 miał rację, wina była w utrwalaniu, pisałem że utrwalanie było robione, ale się machnąłem z inną taką samą minoltą, mam ich kilka i czasem się mylę która to która.