Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz CD/mp3 Medion MD-5948

26 Kwi 2007 19:12 2341 5
  • Poziom 10  
    Witam, mam pytanie odnośnie tego radyjka: gdzie w tym radiu jest procesor, jaki ma symbol, czy są jakieś zamienniki tego? Oraz co mogło się popsuć jeśli nie dochodzi prąd do procesora? Czy mógłby mi ktoś pomóc z tym radiem?
  • Poziom 26  
    Jeśli nie dochodzi zasilanie do procesora to po co kupować nowy procesor, trzeba naprawić zasilanie 5V, które najprawdopodobniej jest zrobione na jednym tranzystorze, zenerce 5,1V i pewnie jakieś rezystorki. Jak nie masz schematu to szukaj takiej zenerki na ok.5V To może być właśnie to zasilanie.
  • Poziom 10  
    A mógłbyś podać jakieś oznaczenie tego tranzystora czy coś po czym bym go poznał? To będzie jakiś BD? Co do procesora to jakiś elektronik sprawdzał to radio, podobno zmienił tę część odpowiedzialną za napięcie i napięcie dochodziło do procesora tylko radiem nie dało się sterować, więc ponawiam pytanie: jak poznać gdzie jest procesor?
  • Poziom 18  
    Posłuchaj rady chicken007 i odpuść sobie na razie procesor i może wyjaśnij co się dzieje z tym radiem aby można ci pomóc.
    Procesorem zajmiesz się później.
    Pozdrawiam,
  • Poziom 26  
    Odczytaj napisy z układów scalonych powierzchniowych i podaj je, procesor będzie raczej ten największy i pewnie kwadratowy.
  • Poziom 10  
    no wiec najwiekszy i kwadratowy jest : NEC 0P6244-001B A12 0343EE00F. Inne uklady to: prostokątne:
    -0344H 9257
    -TDA 7313ND
    -SAA6579r
    Radio nie reaguje na żadne przyciski, świeci się tylko kontrolka, która powinna mrugać po zdjęciu panela, znalazłem te 2 tranzystory BD 435 i BD495, ale jest na nich napięcie.