Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Jackson

szakal234 11 Oct 2003 01:43 4206 9
    szakal234
    Level 12  
    Słuchajcie mam Jacksona 5cio czterdziestkowego i słyszałem od znajomych że jest możliwość dorobienia 3-ciej dolnej bandy przez dodanie diody, czy to jest prawda i jest to wykonalne :?: Prosze o informacje.

Z góry dziękuje.
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Można dorobić dolną czterdziestkę , ale nie radziłbym tam nikomu pracować.
    Jest to pasmo morskie (linii oceanicznych) i póżniej mogą być kłopoty.
    Miałem w ręku pismo ze skargą skierowane do polskiego PAR od linii włoskich na zakłócenia transmisji ze statku ze strony polskich stacji CB.
    A był tam cały nasłuch - łącznie z adresem zakłócającego!
    szakal234
    Level 12  
    Witam ponownie dzięki za zainteresowanie oraz za przydatne stronki, teraz moge śmiało zacząć kolejne przeróbki bowiem mam ich już dość dużo na swoim koncie ale w słabszych modelach.
    A tak do tematu to mam w tym radiu drobny problemik a wiec dzieje mi sie coś takiego że gdy radio jest zimne to po naciśnięciu naśnej lekkie sprzęganie dopiero po okresie ok 1min przy naciśniętej nośnej ustaje albo przy dotyku tylnej części radia sprzęganie ustaje prawie przy każdej antenie a w mobilu to już nie mówie. Czy to może być spowodowane moimi wcześniejszymi przeróbkami m.in płynna regulacja mocy w AM oraz dodatkowy R.Beep oraz przeróbka mikrofonu marki Intek.

Za jakiekolwiek iformacje zgóry dziękuje i pozdrawiam :)
    art23
    Level 25  
    byc moze spowodowane jest to wymiana mikrofonu ktory ma wieksze wzmocnienie mialem taki przypadek kiedys w lincolnie ,wymiana kabla do gruchy pomogla poniewaz oryginalny mial rzadszy ekran ja zastosowalem nowy kabel od klawiatury do kompa i spisywal sie idealnie bo mial podwojny ekran.Nie mozna rowniez wykluczyc ze to podwzbudzanie moze miec zwiazek z regulacja mocy.Pozdrawiam
    H3nry
    Level 32  
    Pokombinuj z masa w gruszce, tj punktem jej podpiecia(tzw. strojona masa).
    Wymiana kabelka napewno nie zaszkodzi -wczesniej organoleptycznie sprawdz jakosc ekranu kabelka.
    Mozesz takze dolozyc troche ekranu do samego mikrofonu-np blacha ocynkowana oczywiscie wewnatrz .
    Jezeli dodales wzmacniacz mcz. w radiu to zaekranuj =>zamknij w puszke -i poskracaj przewody polaczeniowe.Czasami pomaga:
    dolozenie kondziolka 1nF -jako blokujacy w mikrofonie pojemnosciowym,
    koralik ferytowy na przewodach sygnalowych i Uz=>zapewne sa takie zaraz za gniazdem mikrofonowym.
    Zyczac owocnych przerobek w Jacksonie ktore to radio uwazam osobiscie jako jedno z najlepszych propozycji w swojej klasie na rynku pozdrawiam serdecznie :>
    szakal234
    Level 12  
    Dzięki za propozycje kabel mam porządny ale jakoś nie pomyślałem o ekranie mikrofony wystarczyło kawałek blaszki aluminiowej i co prawda jeszce jak chodzi to sobie z dopałkiem to przy ok 150w jak jest zimne jeszcze troszke sprzęgnie ale to jest tylko moment. Teraz właśnie biore sie do małych przeróbek które podsunął mi c2h5oh (bez obrazy że tak na ty) Wrazie jakichkolwiek problemów i niejasności będe do was pisał w niedługim czasie. Jeśli macie jakieś jeszcze propozycję na ulepszenie mojego maleństwa to są one bardz mile widziane.

Serdeczne dzięki i pozdrowiam wszystkich CB-stów.
    szakal234
    Level 12  
    Cześć. Jak widać już powróciłem ponieważ pojawiły mi sie problemiki stronka którą podał c2h5oh http://members.tripod.com/~Malzev/cb-radio/jackson_.htm zawiera przeróbkę dodatkowej czterdziestki i poprostu jeszcze niewiem jak to dokładnie zrobić. Mam rośbę czy ktoś módłby mi przedstawić tą sprawe troszke jaśniej?
    Thenatoorat
    Level 13  
    Mam Jacksona i w troszkę inny sposób znalazłem dodatkowe bodajże 18 kanałów. Trzeba gałke od zmiany band umieścić tak mniej więcej w środkowym połozeniu np pomiędzy bandą A I B wtedy na chyba pierwszych 18 kanałach jest szum i da się rozamawiać natomiast powyżej 18 jest już cisza