Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baterie do telefonów. Firmy takie jak BlueStar czy Forever.

zbok 29 Apr 2007 15:46 24680 8
    zbok
    Level 14  
    Witam,
    Pewnie nie tylko ja ale i wielu użytkowników telefonów doczekuje dnia w którym postanawia że musi kupić nową baterie do telefonu, kwestia tylko jaką wybrać. W internecie jest wiele produktów różnych firm...najcześciej takich które tak naprawdę w rzeczywistości nie istnieją :)
    Co fajniejsze w większości te nieoryginalne baterie maja pojemność kilka razy większa niż standardowe oryginalne ogniwa. Jendak w rzeczywistości ponoć te pojemności rzedu 1500-3200mAh są tylko na papierku a w rzeczywisttości te baterie maja pojemność ok 600mAh

I oto moje pytanie:
    może ktoś z Was kupował takie wynalazki albo jakieś baterie takich chocby firm jak BlueStar czy Forever, jeśli tak to podzielcie się doświadczeniami na temat baterii do telefonów. Czy opłaca sie wydawać pieniądze na takie baterie? czy lepiej dorzucić troche kasy i kupić coprawda baterie o mniejszej pojemności ale oryginalna?

Z góry dzękuje za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam
    fikus
    Level 16  
    polecam baterie takich marek jak:
    forever
    bluestar
    foof (w sumie jakosc tych bateri jest identyczna jak bluestar).

Niestety baterie forevera sa drozsze wiec za wiele ich nie sprzedalem jednak nigy zwrotu nie mialem. Co do foof czy bluestar ida w znacznie wiekszych ilosciach i czasem trafi sie jakas felerna ale ci kleinci ktorzy kupili u mnie te baterie ponad rok temu ostatnio zaczeli wracac po kolejne dla innych swoich telefonow i szukaja wlasnie tych marek.

Wydaje mi sie, ze baterie foofa sa dosyc dobre jesli jednak chcesz kupic do siebie na dluzszy czas to kup forevera. Jakies 4 lata temu mialem w oferice baterie koracel bardzo dobra jakosc niestety juz ich nie ma:/

Tak na probe tez kupilem kilka takich tanszych z allegro nie powiem bo jak sie trafila dobra to potrafila troche wytrzymac ale znacznie wiecej bylo zwrotow wiec szybko zrezygnowalem...
    WhiteFoot
    Level 27  
    tak ,też mam niebiesko od BlueStara ;) w gablotach ale FooF i Forever także obecny
    baterie BlueStar, FooF , Forever testowane na testerze, z pojemnosciami przeważnie jest tak,że minimum jest to samo co na naklejce lub nawet wiecej

Pozdr
    zbok
    Level 14  
    A zdaża się żeby np.: bateria firmy Forever, BlueStar czy jakiejś innej firmy trzymała dłużej niż oryginalna bateria?
    Bo zastanawiam sie nad faktem czy kupić oryginalna baterie która ma pojemność ok 800mAh czy np kupić baterie Forever-a o pojemności 950mAh bo cenowo sa praktycznie na tym samym poziomie.
    Fyszo
    Level 37  
    Jest spory rozrzut parametrów szczególnie w nieoryginalnych. Ale jest to możliwe nawet często. Oryginalne sa projektowane bardziej pod kątem trwałości niż wydajności, stąd te różnice.
    kemot_81
    Level 15  
    Sprzedaje foof/forever już kilka lat i mogę śmiało polecić. Testowałem kilka innych marek w małych partiach, ale najmniej problemów jest z powyższymi. Forever jest na trochę lepszych ogniwach i ma lepsze wykończenie. Poza tym firma trochę inwestuje w wizerunek, reklamę i serwis klienta(certyfikaty dla sprzedawców,gwarancja z możliwością przedłużenia na stronie www, reklamy w prasie i w punktach sprzedaży), więc nie zniknie tak szybko jak inne produkty ryżojadów o śmiesznych nazwach i pojemnościach. Są klienci którzy 2 lata temu kupowali u mnie baterię i teraz chcą taką samą.
    zbok
    Level 14  
    aha...czyli widze że Forever nie ejst taki zły :) ale jakbyście mieli doradzic to co kupić:
    oryginalna baterie 780mAh Li-ion
    czy
    Forever 950mAh Li-POLIMER

różnica w cenie jest dosłownie groszowa
    djn
    Level 25  
    kupujac forever wiesz co kupujesz bo z podrabianym foreverem jeszcze sie nie spotkalem a kupujac "oryginal" z allegro kupujesz czasami nie wiadomo co z naklejonym hologramem :)