Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Listwa pod rtv. Musi posiadać minimum 8 gniazd.

29 Kwi 2007 22:45 882 8
  • Poziom 16  
    Witam, szukam dobrej listwy pod sprzęt rtv. Koniecznie musi posiadać minimum 8 gniazd, ew. 7.

Znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/item189587716_listwa_zasilajaca_bandridge_be5017f_7_gniazdowa.html

Czy ta listwa ma dobre parametry?? Chcę pod nią podpiąć:
    DVD
    Tuner
    Wzmacniacz
    Mixer
    Cd Player
    TV
    Komputer

i dobrze by było gdybym miał jedno wolne gniazdko na ładowarkę, lub odkurzacz, czy suszarkę :- )

Mam odnośnie listwy powyżej pytanie, czy jak ona jest właczona na tym guziczku i sprzęt pracuje, to jak uderzy piorun, to może spalić sprzęt?

Czy jak jest wyłączony, to piorun nie spali sprzętu?

Tam jest zaznaczone, że firma daje ubezpieczenie na uszkodzony sprzęt, jak to wygląda w praktyce? jak to wyegzekfować? Firma nie jest z Polski?

pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Reklama dźwignią handlu,he,he, . Listwa przyzwoita .Wyegzekwowanie odszkodowania ,chyba w sądzie.Jeszcze nikt nie wymyślił takiego zabezpieczenia aby w 100% chroniło ,szczególnie przed uderzeniami pioruna.Niemniej warto ją mieć ,ponieważ redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia sprzętu. Najbezpieczniej w czasie burzy wyciągnąć wtyczkę.
  • Poziom 16  
    Redukuje, czyli że może ochronić przed piorunem? Nawet jak jest włączona?
  • Poziom 22  
    Redukuje możliwość uszkodzenia sprzętu podczas przepięć i innych anomalii sieci elektrycznej ,Przeciętne uderzenie pioruna 4mln. Volt natężenie do 1mln amper niema takiego urządzenia które by wytrzymało przy bezpośrednim uderzeniu .
  • Poziom 16  
    Redukuje, jak jest właczona tak? A w takim razie po co jest wyłaczanie?

I co się właściwie dzieje ze spzętem jakby (odpukać) juz coś...?
  • Poziom 22  
    Tak kiedy jest włączona!?.Wyłącznik jest standardem , aby wyłączyć wszystko mając listwę na biurku,teoretycznie jest chroniony tak jak masz napisane w opisie urządzenia z uwagami które opisałem,ponieważ większość producentów przesadza w danych technicznych .Poza tym listwa aby działała musi być podłączona do gniazdka z uziemieniem !.
  • Poziom 16  
    "Tak kiedy jest włączona!?." to znaczy, że jak jest właczona, to też się to redukuje, bo ta interpunkcja jakaś myląca jest?
  • Poziom 22  
    Jak jest włączona częściowo chroni ,gdy wyłączysz na wyłączniku trochę lepiej a gdy wyciągniesz wtyczkę to na 100%. :D:D:D:D:D
  • Poziom 16  
    Dzięki, wielkie :)

pozdro, zamykam topic.