Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Yamaha OPL3 SAx WDM spowolnienie dzwięku pod WinXP

Śruba 30 Kwi 2007 12:40 2377 5
  • #1 30 Kwi 2007 12:40
    Śruba
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z kartą dzwiękową Yamaha OPL3 SAx WDM w laptopie Power Tec Multimedia 350 Mhz 196 RAM pod Windows XP Profesional. Dzwięk jest spowolniony. Kiedy włączy się piosenkę z winampa lub innych programów do mp3, słychać jakby wciągało kasetę :) Próbowałem zmiany sterowników znalezionych w internecie, jednak nic to nie pomogło. Stery z Windowsa NT powodują zawieszenie się systemu, trzeba przywrócić ustawienia fabryczne żeby ponownie ruszył. Dla podpowiedzi dodam że dzwięk pod 98 chodzi normalnie (tak wynika z relacji poprezdniego właściciela tego laptopa). Proszę o wskazówki, może to kwestia odpowiedniej konfiguracji lub jakiś ustawień BIOS'a.

0 5
  • #2 30 Kwi 2007 20:55
    mazzji
    Poziom 17  

W tym przypadku raczej nic nie zrobisz gdyż ten komputer jest stanowczo za słaby dla win xp. Zainstaluj windowsa 98 albo ME, no jeszcze możesz pokombinować z 2000 ale do tego systemu też trochę za słaby procesor i za mało ramu

0
  • #3 24 Sty 2008 14:58
    hajs444
    Poziom 11  

witam kolego
    masz może sterownik do tego modelu YAMAHA pod XP??
    jeżeli tak to czy mógłbyś porzucić link lub cos w tym stylu ??
    z góry dzięki
    pozdrawiam

0
  • #4 24 Sty 2008 15:06
    Rudolf_
    Poziom 24  

Jako takich nie ma sterowników do YMF71x i YMF70x (czyli SAx) - są one w systemie.
    Nawet sama Yamaha tak to opisuje:
    http://www.yamaha.co.jp/english/product/lsi/download/win2kme.html
    (w jęz. angielskim)

Możesz zerknąć na:
    http://www.yamaha.co.jp/english/product/lsi/download/index.html
    tam jest sterownik do SAx pod Windows NT, może ruszy pod XP.
    A jeśli zainstalujesz Win98, to na tej stronie jest sterownik do tego systemu.

0
  • #5 24 Sty 2008 15:18
    Ibuprom
    Poziom 25  

Na jakim poziomie masz zajętość procesora podczas odtwarzania mp3? Jak się zachowuje podczas odtwarzania plików .wav? Czy DMA dla dysku włączone?

PS. XP na tym sprzęcie może "płynął" nie będzie ,a le da się go używać całkiem przyjemnie do typowo biurowych prac.

0
  • #6 24 Sty 2008 15:45
    hajs444
    Poziom 11  

co do zajętości i innych tego typu rzeczy jeszcze nie wiem bo dopiero go testuje na XP sam miałem wątpliwości czy XP wogule pójdzie ale juz nie takie złomy na tym systemie śmigały no xp poszło nawet bez problemów ale nie przewidziałem problemu ze sterami:/ do grafiki jakoś znalazłem a z dźwiękiem jest problem w sumie to mogłem zainstalować win-NT lub 2000 do tego juz szybciej cokolwiek znaleźć ale po zainstalowaniu XP nie chce mi sie znów bawić w formaty tak wiec staram sie go przystosować, ale nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie.

0
  Szukaj w 5mln produktów