Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Holiday 603 kończy na płukaniu

03 Maj 2007 09:53 3917 10
  • Poziom 11  
    Naleje wody do ostatniego płukania i ... kończy pranie. Muszę pralce "pomóc"przekrecając programator o jeden skok. Wtedy wypłucze, wypompuje wodę i wiruje. Robi to na każdym programie.
    Przyczyna jest mechaniczna czy elektroniczna ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Przyczyną może być wciśnięty przycisk o symbolu "miednicy z wodą" :idea: Albo nie wciśnięty, a niesprawny.
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o przycisk wyłaczający wirowanie to jest sprawny -sprawdziłem . Zaraz sprawdze napięcie na silniczku jak sie zatrzyma.

Dodano po 14 [minuty]:

Po zatrzymaniu, silnik nie dostaje napięcia. Napięcie odcina się po wypompowaniu wody z przedostaniego płukania. Nastepnie nalewa sie woda i koniec prania.
    Co teraz sprawdzić ?
  • Specjalista AGD
    Cześć.
    Sprawdż hydrostat i przeczyść komorę hydrostatu.
  • Poziom 11  
    Hydrostat sprawdzony-dalej silnik programatora nie ma napiecia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Poczytałem inne posty i nie moge zrozumieć dlaczego kilka płukań pralka wykonuje poprawnie , a przy ostatnim naleje wody i nie daje hydrostat napięcia na silniczek programatora ( bo chyba to jest powodem).
    Dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 15  
    Podaj numer programu na którym sie to dzieje.
  • Poziom 32  
    :arrow: plaset
    kralex napisał:
    Robi to na każdym programie.
  • Poziom 11  
    Naprawiłem-powodem takiego zachowania pralki (patrz początek tematu) był programator,a dokładnie jeden ze styków nie był na czas rozwierany. Wyrobił się plastikowy "ząbek" na blaszanym styku. Nadkleiłem to odrobina plastiku i "kropelką" i pralka chodzi.
    Naprawa okazała się czysto mechaniczna.
    Dziękuję za sugestie i porady, choć nie były trafne.