Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Hoiliday 81 nie wiruje

28 Wrz 2007 08:47 2706 15
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam problem z pralką teściowej Candy Holiday 81. Programator przechodzi cały program aż do wirowania. Po "przeskoczeniu" programatora na pozycję wirowania pralka pobiera wodę (tak jak podczas płukania) i na tym kończy się jej działalność. To znaczy nie ma żadnych ruchów bębna oraz zatrzymuje się silniczek programatora - czyli cisza kompletna. Po przekręceniu programatora z tej pozycji o "jeden ząbek" pralka wylewa wodę aż do wyłączenia (pozycja - stop), natomiast bęben jest cały czas nieruchomy. Dzieje się tak na wszystkich programach. Uruchomienie pralki z programatorem ustawionym na pozycji wirowania daje taki sam efekt.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Jurek 201
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista AGD
    Wpisz temat w wyszukiwarkę - jest tam sporo na ten temat. Jeżeli to nie pomoże, to wróć na forum :D
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 21  
    Programator mechaniczny czy kombinowany (mechaniczny z płytką
    elektroniczną ) ??
  • Poziom 11  
    Szukałem w wyszukiwarce ale niestety nic na ten temat nie znalazłem.
    Pralka ma sterowanie hybrydowe tzn. programator mechaniczny i moduł elektroniczny z układem scalonym. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć schematu, a "szukanie po kablach" jest mało przyjemne. Moduł ma trzy przekaźniki, jak się domyślam dwa z nich dopowiadają za ruch bębna w obu kierunkach przy praniu i słychać jak się włączają. Być może ten trzeci włącza wirowanie. Niestety tak jak opisałem po nabraniu wody jest absolutna cisza - nic się nie dzieje.
  • Specjalista AGD
    Sprawdź czy na przekaźnikach nie ma zimnych lutów. Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    To jak jest w końcu - tylko nie wiruje czy w ogóle nie obraca ?
  • Poziom 11  
    Podczas prania obraca w obie strony. Tak, jak opisałem na pozycji programatora "wirowanie" pobiera wodę i wszystko stoi.
  • Specjalista AGD
    A wyłącznik wirowania włączony ?
  • Poziom 11  
    Oczywiście, że włączony.
  • Specjalista AGD
    A nie powinien być wyłączony ? :D
  • Poziom 11  
    Panowie litości!
    Przecież tu nie chodzi o to, że jestem blondynem(ką).
    Wyłącznik wirowania jest w pozycji, w której pralka ma wirować. Naprawdę nie kombinujmy czy pozycja "włączony" oznacza, że jest "wyłączony", czy też odwrotnie bo zaraz zacznie się dyskusja czy pralka jest włączona do sieci energetycznej. :))
    Może jednak ktoś wie czy silnik w czasie wirowania jest włączany przez przekaźnik "na" module, czy przez styki programatora.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli ten wyłącznik wirowania jest sprawny na 100% jak twierdzisz to pozostaje modół do konkretnej analizy.
  • Poziom 11  
    Programator ma raczej wszystkie styki sprawne. Zdejmowałem obie osłony programatora i wszystkie styki wyglądają bardzo dobrze, żadnych większych nadpaleń styków czy też przegrzania blaszek sprężystych nie widać. Powalczę z pralką w środę - może coś z tego wyjdzie.
    Dziękuję za wszystkie sugestie. Na razie zamykam temat.

Pozdrawiam

Jurek201
  • Poziom 21  
    Kiedyś miałem to z whirpoolem , kręciła nie wirowała .
    Uszkodzony był silnik.
    Gwarancja i wymienili na nowy .
  • Poziom 11  
    Sprawdz w instrukcji obsługi czy któryś z przycisków funkcyjnych po wciśnięciu nie powoduje zatrzymanie wirowania.