logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie głośniki do Renault Clio pod Carpower HPB 602 i HPB 1502?

p@vlo 05 Maj 2007 00:29 1325 9
REKLAMA
  • #1 3849899
    p@vlo
    Poziom 17  
    Posty: 292
    Pomógł: 7
    Ocena: 4
    auto: renault clio
    muzyka głównie techno

    aktualnie posiadam 2 wzmacniacze
    carpowera hpb 602 oraz hpb1502
    głośniki:
    16cm y-line + tweetery sinusa
    jajka kenwood'a nieznam modelu bo tabliczki zatarte :(
    stare i zmeczone... tyle o nich wiem
    sterowanie jvc kd-sh 99rb

    plan:
    1. zakup przodu pod hpb 602 (400zl max)
    2. zakup głosnika pod mostek w 1502 ( zalezy ile warto dac mialem stx'a 30-300-4 AP ale gral jak na mnie za wolno)
    chce głosnik w skrzynie zamknieta ... chodzi mi o uzyskanie szybkiego basu nie interesuje mnie leista krowa która bede slyszal 10 km i 2 wsie od auta chce szybki sprawny basik ... i mam nadzieje ze ten wzmak ciut pomoże
    3. w polke zamiast jajek poleca moje phonokary (myslalem tu o uzyskaniu jakiejs przestrzeni) czy warto??


    slucham waszych typow odnosnie tych 3 punkcikow :wink:
  • REKLAMA
  • #2 3849950
    InterMan
    Poziom 13  
    Posty: 98
    Pomógł: 4
    Ocena: 5
    1> cos z serii PowerBass
    2> infinity ale seria KAPPA PERFECT
    3> daruj sobie i wymień półke na taka bez dziur lub te zasłoń
  • REKLAMA
  • #3 3849982
    p@vlo
    Poziom 17  
    Posty: 292
    Pomógł: 7
    Ocena: 4
    2> infinity ale seria KAPPA PERFECT

    deko sie zakrztusilem ... jak zobaczylem cene
    xD
  • #4 3850068
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    he no widze ze sprzecik sie rozrasta :) ja proponuje cenowo tak:
    1. helix blue 62 lub pb s6c - hpb 602 jest nie oklamujmy sie srednim napedem do przodu i nie ma co sie pchac w jakies kosmiczne ceny przodu
    2. pb s-12 w closed przychodzi mi w tej chwili do glowy
    3. hmm nie wiem sam co napisac - ja rowniez myslalem ze uzyskam przestrzen majac glosniki w boczkach z tylu ale bo zalozeniu suba po prostu ich nie slysze. nie wiem chyba graja :)
  • #5 3850171
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Na przód PowerBass ES-6C( do kupienia na essa.com) a na subika polecam coś z półki helixa (np deep 10'')lub phase oczywiście postawiłem tu na jakość a nie na jakiś bezsensowny łomot:)
  • REKLAMA
  • #6 3850379
    p@vlo
    Poziom 17  
    Posty: 292
    Pomógł: 7
    Ocena: 4
    crazy_88 o to wlasnie mi chodzi
    dave_19 no tak to juz jest; cos cie dawno na gg nie dorwałem :P pozdro!!
  • #7 3850488
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    jestem jestem codziennie na gg, jak cos to pisz pogadamy :) tak jak crazy mowi jest w tej chwili na allegro phase thriller 10" chyba uzywka jesli sie nie myle ale w dobrym stanie. do hpb 1502 w closed szukaj czegos do okolo 350 rms tak zeby elegancko go kontrolowalo i mialo wykop.

    zreszta qrde ty masz sluchac silnika swojego w clio a nie muzyki :D to tak OT.
  • #8 3851329
    InterMan
    Poziom 13  
    Posty: 98
    Pomógł: 4
    Ocena: 5
    p@vlo napisał:
    2> infinity ale seria KAPPA PERFECT

    deko sie zakrztusilem ... jak zobaczylem cene
    xD


    tylko mi nie mów ze 599zł za dobry głosnik to dużo, no chyba ze dobry jest dla Ciebie Lanzar za 219zł
  • #9 3851382
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    jak w closed to moze Es250 i pod niego 1502
  • REKLAMA
  • #10 3851551
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    he dla jednego 2 tys to nic a dla innego 100 zl to duzo. na miejscu pavlo wybralbym pomiedzy hertz es 250 lub pb s-10 ,12. na przod rowniez pb i bedzie ladnie.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru głośników do Renault Clio z wykorzystaniem wzmacniaczy Carpower HPB 602 i HPB 1502, z naciskiem na muzykę techno i szybki, kontrolowany bas w zamkniętej obudowie. Na przód rekomendowane są głośniki z serii PowerBass, Helix Blue 62, PB S6C lub Hertz ES-6C, które dobrze współpracują z HPB 602, przy budżecie około 400 zł. Do subwoofera pod mostek wzmacniacza HPB 1502 sugerowane są modele PowerBass S-12, Helix Deep 10", Phase Thriller 10" lub Hertz ES250, wszystkie w konfiguracji zamkniętej obudowy, zapewniające szybki i precyzyjny bas o mocy około 350 W RMS. W kwestii głośników w półce zamiast "jajek" Kenwooda, zaleca się ich wymianę na pełne, szczelne rozwiązanie, gdyż głośniki w boczkach tylnej półki mogą nie zapewnić oczekiwanej przestrzeni dźwiękowej. Dyskusja podkreśla konieczność dopasowania mocy i charakterystyki głośników do możliwości wzmacniaczy oraz preferencji słuchacza, unikając nadmiernego "łomotu" na rzecz jakości i kontroli basu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA