Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dorobienie wejścia w SONY XR-5890R

05 Maj 2007 13:01 1804 6
  • Poziom 12  
    Kłaniam się.

Chciałbym w radiu Sony wykonać wejście liniowe coś w stylu AUX, abym miał możliwość podłączać odtwarzacze CD. Chodzi mi o radę gdzie najsensowniej wpiąć ten dodatkowy przewód JACK.

Może ktoś wykonywał taką przeróbkę. Ja robiłem takie rzeczy już w "jamnikach" (odtwarzaczach - radiomagnetofonach) - robilem przelacznik i wymieniałem sygnał z modułu radia z sygnałem zewnętrznym (RCA na tylnej obudowie).

Schemacik radia: http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=2875

Dzięki za rady.

Bass
  • Poziom 20  
    Może sobie kasetkę Adapter załóz.

Lub podepnij się pod głowice magnetofonu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Za tą drugą poradę powinenem dać ostrzeżenie bo nie jest ona przemyślana do końca.

SławeK
  • Poziom 20  
    Przecież nie bezpośrednio.....
  • Poziom 12  
    SQUELTH. napisał:
    Może sobie kasetkę Adapter załóz.

Lub podepnij się pod głowice magnetofonu.

Nietety adapter kasetowy odpada, nie bede sie rozwodził na temat szumów i jakości. Transmiterom FM również dziękujemy, jeśli chodzi o podpięcie pod głowicę to Moderator napisał.

Załączyłem schemat, już troszkę czasu spędziłem nad szukaniem sensownego miejsca "wpięcia się", posta napisałem jako "ostateczność", liczę że ktoś ma jakiś pomysł.

Bass
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Możesz się wpiąć w C111 i C211, ale musisz zastosować przełącznik, tak jak to robiłeś w jamnikach, chyba że zrezygnujesz z odtwarzcza kaset. Prawdopodobnie będziesz też musiał dopasować jakoś poziom sygnału, ale to chyba nie problem.
  • Poziom 12  
    Kłaniam się. Dzieki za pomoc, zobacze jak z poziomami sygnałów, jak zadziała bedzie super, jak nie to bedziemy sie dalej męczyć.

Jaka może być różnica w poziomie sygnału z modułu kasety w radiu a z odtwarzacza CD?

Krzysiek