Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera P11. 144, 1.8 benzyna 2001 rok

05 May 2007 14:09 8846 5
  • Level 10  
    Przy zdemontowanym przednim fotelu
    (rozpięty przewód obwodu bocznej poduszki bezpieczeństwa)
    uruchomiłem silnik, w wyniku czego zapaliła się kontrolka sygnalizująca stan awaryjny pasów bezpieczeństwa.

Pytanie moje brzmi:
    w jaki sposób skasować sygnalizowany stan awaryjny ?

pozdr.
  • Level 14  
    W Nissanie jak i wiekszosci innych marek jest samotestowania AirBag po przekreceniu zapłonu i o ile w niektórych markach awaria po kolejnym prawidłowym tescie zniknie z tablicy deski rozdzielczej - to akurat w Primerze pozostaje tylko podłaczenie pod tester i wykasowanie awarii AirBag
  • Level 10  
    Wielkie dzięki !!!!!

Co poniektórzy proponują mi odpięcie na chwilę akumulatora,
    ale trochę się tego boję.
    Zapewne trzeba będzie odwiedzić serwis, bo jak rozumiem,
    poduszki w tej chwili są zablokowane i nie „odpalą”
  • Helpful post
    Level 14  
    można odłączyc akumulator nic sie nie stanie złego - ale na 100% nie zmieni to stanu w Nissanie .Przerabiałem to wiele razy w P11 i zawsze kończyło sie testerem - jedyna usterka która samoczynie ulegała wykasowaniu po wystapieniu błedu w tym samochodzie - to ABS , jesli wystepował problem z którym z czujników i sie go wymieniło na sprawny system automatycznie po diagnozie wygaszał kontrolkie awarii na desce .

Dodano po 14 [minuty]:

wracają do drugiej cześci pytania - poduszki będą pracowac komputer diagnozuje zawsze dwa typy błędów :chwilowy zapamietany i błąd stały- usterka.
    Jeśli przy kolejnym sprawdzeniu systemu test wychodzi ok - poduszki beda działac ,- jedynie zostaje slad na desce z informacja że wystapiła awaria i trzeba go wykasować
  • Level 10  
    Dzięki !!!

Pozdrowienia ze stolicy polskiej soli
    WIELICZKI
  • Level 10  
    Już po kłopocie, trwało to kilka minut, dzięki.

pozdr.