Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki modul GPS wybrac Nokia LD-3W czy NAVIBE GB 735??

forniceps 05 May 2007 16:02 10339 13
    forniceps
    Level 10  
    Witam, tak jak napislaem w temacie problem dotyczy tych dwoch modulow, czy Nokia oparta jest na chipsecie sirfstar III, czy moze korzysta z innego, bo na stronie producenta nie podaja specyfikacji. Generalnie jaka jest roznica pomiedzy nimi bo......
    skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :D
    Jarek_L
    Level 13  
    witam
    szukam odpowaiedzi na pytanie - czy moduł LD-3W współpracuje z innymi telefonami jak NOKIA, czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwesti ??
    Pozdrawiam
    forniceps
    Level 10  
    Z tego co wyczytalem, to modul Nokii wspolpracuje z wiekszoscia o ile nie ze wszytskimi modelami telefonow. Warunkiem jest, obsluga GPS w telefonie oraz bluetooth.
    Jarek_L
    Level 13  
    a jakieś własne doświadczenia w tym temacie ??
    forniceps
    Level 10  
    Niestety własnych brak jedynie tylko to przeczytałem wiec ardziej teoria niz praktyka. Za dzień lu dwa bede testował NAVIBE GB 735 z
    Sony-Ericsson K-800i.
    oloolo
    Level 24  
    Gdzieś kiedys czytałem ze lepszy jest Navibe, ale nie potarfie podać linka ,. ja posiadam navibe 732 i sprawuje sie ok
    Obydwa mają chipset Sirf Star III
    Jarek_L
    Level 13  
    w mojej sytuacji jest tak że ja już posiadam Nokia LD-3W i teraz kwestia dobrania do tego telefony z Windows Mobile.
    tooomek2
    Level 16  
    witam
    ja zastanawiałem się jaki moduł kupić, wszystko zależy do czego ma służyć tzn jaki program, ceny często zależne są od ilości kanałów tzn, ile satelit na raz i czy 2d czy3d, ja mam n6630 i tom tom 5 , teraz powiem na moim przykładzie : po co mi płacić za moduł obsługujący 25 kanałów jak tomtom i tak obsługuje 12 , kupiłem jakiś tani za 150zł i do fona mi wystarcza.
    :)
    Jarek_L
    Level 13  
    ponownie informuję że ja już mam LD-3W firmy nokia-fakt nieodwracalny i teraz chcę kupić telefon który będzie z tym cacydełkiem współpracował oprócz nokii. Głównie interesuja mnie telefony z Windowsem Mobile. I tu własnie proszę o sprawdzone informacje który telefon współpracuje z tym modułem na 100%. Prosze więc o konkretne informacje.
    Pozdrawiam
    Jarek_L
    Level 13  
    dzięki za info trochę rozjaśnia mi to sytuację.
    Pozdrawiam
    forniceps
    Level 10  
    No i stało się, listonosz przyniósł paczkę a w nim Navibe GB 735. SE k800i szybciutko nawiązał z nim połączenie bluetooth. Następnie instalacja jednego z programów z mapami. Szybka konfiguracja GPRS w telefonie była niezbędna. Pobieranie pliku i konfiguracja. poszły bez zakłóceń. Czas na znalezienie współrzędnych geograficznych po pierwszym uruchomieniu ok 1 min. Następnie wgrałem mapę miasta, i wybrałem się na przejażdżkę po okolicy. Navibe odświeża pozycje co sekundę, dokładność faktycznie taka jak w opisach ok 10-15 metrów przy zachmurzonym niebie. Przy zbyt dużym powiększeniu mapy, pokazywało mi ze jadę lewym pasem:D zresztą kto używa az takiej skali.
    Po powrocie odległość wskazywana przez licznik w samochodzie pokryła sie ze wskazaniami z GPS. Prędkość aktualna jazdy tez w miarę dokładna błąd ok 10km/h a w innym programie dokładne do nawet 3km/h co jest całkiem niezłe jak na moje potrzeby. Można jeździć bez licznika na rowerze :D Wszystko zależy od używanego programu w telefonie, ogólnie bardzo interesujące i przydatne urządzenie.
    ebarti
    Level 2  
    forniceps wrote:
    No i stało się, listonosz przyniósł paczkę a w nim Navibe GB 735. SE k800i szybciutko nawiązał z nim połączenie bluetooth (...) Wszystko zależy od używanego programu w telefonie, ogólnie bardzo interesujące i przydatne urządzenie.

Możesz zdradzić jaki program używałeś i jeżeli kilka różnych, to który według Ciebie najlepszy? Właśnie czekam na przesyłkę GB 735, a w moim SE czeka już NaviExpert, używałeś może właśnie tego?
    danis
    Level 12  
    Używam Navibe 735 razem z SE k750 i programem Trekbuddy . Jest to super program do map rastrowych http://linuxtechs.net/kruch/tb/forum/index.php
    Uzywam go do pieszych, rowerowych i samochodowych wędrówek, a ponieważ Navibe 735 ma wyłączoną static navigation więc wszystko pasuje.