logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ciśnienie zadziałania zaworu bezpieczeństwa w ekspresie do kawy

Krzyś1968 08 Maj 2007 14:26 2933 1
REKLAMA
  • #1 3861881
    Krzyś1968
    Poziom 11  
    Posty: 66
    Ocena: 18
    Witam
    Szukam zaworu bezpieczeństwa do profesjonalnego ekspresu do kawy. Może ktoś wie, przy jakim ciśnieniu ma zadziałać zawór. Za pomoc dziękuję.
  • REKLAMA
  • #2 6213941
    januszewski122
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ciśnienie wytwarzane przez ekspres to 15 do 18 barów.
    Zawór bezpieczeństwa powinien być 25 barów.
    Jednakże zawory bezpieczeństwa stosuje się sporadycznie, gdyż pompka nie wytworzy zbyt wysokiego ciśnienia, a wzrost ciśnienia poprzez zbyt wysoką temperaturę jest ograniczony zabezpieczeniem termicznym.
REKLAMA