Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra,HB,dwa dekodery,jedna antena.

09 Maj 2007 14:59 4664 15
  • Poziom 14  
    Witam.Chce zakupic cyfrowy polsat z dekoderem samsung ale modelu nie pamietam,antena srednicy okolo 60 cm.,czy jest mozliwosc zeby po za kupie podwojnego konwertera,z dwoma wyjsciami na dekoder z HB,i z dwoma wyjsciami na dekoder z ASTRY,sa wogole takie konwrtery? Bo chcialbym w jednym pokoju ogladac cyfrowy polsat i kanaly z Astry,a w drugim pokoju z dekoderem Philips DSX 6010,miec mozliwosc niezaleznego ogladania kanalow ogolnie dostepnych z HB i Astry? Z gory dziekuje z odpowiedzi.
  • Poziom 28  
    Dwa podwójne konwertery TWIN, zez, diseq i większa czasza.

Takie coś tylko konwertery mają dwa wyjścia
    Astra,HB,dwa dekodery,jedna antena.
  • Specjalista elektryk
    Dokładnie. 2 konwertery TWIN, 2 przełączniki DISEqC. I antena faktycznie większa. Jakieś 80-90 cm. Przy 60 konwertery będą bardzo blisko siebie i prawie będą na siebie zachodzić. Z resztą przy większej czaszy będziesz miał większy zapas na złe warunki atmosferyczne i lepszy sygnał na konwerterze zezującym.
  • Poziom 11  
    Można też zastosować konwerter Monoblock Twin (są to dwa konwertery typu Twin zintegorwane w jednej obudowie z przełącznikami DiSeqC). Konwertery tego typu przeznaczone są do anten o szerokości 80-90cm (zasadność zastosowania tej wielkości anteny - patrz wcześniejsze posty). Takie rozwiązanie jest tańsze, łatwiejsze w montażu (nie potrzeba uchwytu "zez") i wygodniejsze - poprostu z konwetera biegną tylko dwa kable do każdego tunera. Problemem w takiej instalacji może być jednak sam "poWizyjny" odbiornik Philips 6010 , gdyż ten nie obsługuje fabrycznie funkcji przełączania sygnałem DiSEqC. Jeśli nie jest przerobiony, to bedzie w takim układzie odbierał tylko Hot Birda.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    witam
    ja osobiście zawsze odradzam stosowanie monoblocków nieważne "singla" czy "twina".
    wrazie uszkodzenia któregoś z elementów wewnątrz tego "cudeńka" to jesteśmy zmuszeni wymienić całość a to kosztuję:(
    pozatym przy oddzielnych konwerterach jest zawsze łatwość rozbudowy instalacji sat o kolejne pozycję na orbicie:)
    co do odpowiedzi dla kolegi @jaro1981 to proponuję:
    czasza około 90cm,
    2 razy konwerter twin,
    uchwyt zezujący stosowny do posiadanej anteny,
    przełącznik diseqc 5/2 np: Axinga.
    masz wtedy dwa punkty z niezależną Astrą i Hotbirdem:)
    pzdr4all
  • Poziom 11  
    Biorąc pod uwagę, że aktualnie konwertery typu monoblock posiadają od 3 do 5 lat gwarancji, ten argument nie jest przekonywujący, tym bardziej, że w renomowanych sklepach są one w ramach gwarancji poprostu wymieniane na nowe. W układach opartych na konwerterach Twin z osobnymi przełącznikami, czesto zdarza się natomiast sytuacja, że (przy słabym tłumieniu wstecznym wejście - wyjście przełącznika)sygnał DisEqC jednego tunera wpływa na przełącznik zastosowany dla drugiego tunera, co w skrajnych wypadkach komplikuje możliwość oglądania różnych programów jednocześnie na dwóch tunerach. Tej przypadłości w konwerterach typu monoblock jak dotąd nie zauważyłem, a mam w tej dziedzinie ładnych parę lat profesjonalnego doswiadczenia.
    Podtrzymuję swoje zdanie w kwestii polecenia konwerterów typu monoblock.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    a ja mimo nieprofesjonalnego a amatorskiego ;)podejścia do tematu sat polecam jednak osobne konwertery nie monoblocki
    na pojedyńczych można ustawić lepszą jakość sygnału
  • Poziom 21  
    witam
    a ja z techniką sat mam do czynienia nie tylko jako sprzedawca w sklepie ale przede wszystkim jako monter codziennie działający w terenie.
    właśnie dlatego podtrzymuję zdania własne i kolegi @kocur108:
    nie polecam monoblocków, klasyczne układy zezujące jak najbardziej TAK.

pzdr4all
  • Poziom 22  
    A ja mam monobloka twin , Pioneer 1430, Ferguson 7013 przy antanie 90 cm sygnał 90% z Astry i 70% z HotBirda. Uważam, że monoblok jest super choćby ze względu na prostotę instalacji i ustawienia.
  • Poziom 35  
    Nie chwal sie bo wcale nie masz rewelacyjnego sygnału jak na taka antene.
    Powinieneś mieć na dwóch satelitach po 99% sygnału, chyba ze masz bardzo długie odcinki kabla.
    Przestaniesz mówić że monoblocki są super jak Ci padnie jeden element monoblocka.
  • Poziom 11  
    Średnio na ok. 1000 sprzedanych monoblocków rejestrujemy 2-3 reklamacje (w okresie 3 - 5 letniej gwarancji konwertery są wymieniane na nowe) więc praktycznie jest to znikomy promil... Szczerze mówiąc z mojego doświadczenia konwertery typu solo częściej ulegają awariom. Przy czym to jest tak jak z losowaniem totolotka - niestety jak się trafi...
    Nie jestem zagorzałym zwolennikiem monoblocków, lecz dla instalatora - amatora jest on idealnym rozwiązaniem, ze względu na prostotę instalacji oraz koszt zakupu. Monoblock 60zł. Konwerter solo x2: 48zł + przeł. DiSEqC: 20zł + uchwyt zez: 12zł = 80zł (nie licząc dodatkowych kabli i wtyczek).
  • Poziom 35  
    Nie wiem gdzie są takie ceny jak podałeś ale w moim mieście ceny są zupełnie inne np:konwertery inverto single x2=36zł,diseqc viper 14zł,uchwyt zez 8zł. razem 58zł.
    Dlatego nie można mówić że monoblock jest tańszym i lepszym rozwiązaniem ale na pewno prostszym.
  • Poziom 9  
    heh a ja wlasnie kupilem nowke sztuke na allegro monoblocka za 40.03 a normalnie kosztuja one 48zl dochodzi co prawda koszt przesylki 8zl ale i tak jest to tansze o 2 zlote i szybsze i proste rozwiazanie a zawodnosc tych konwenterow jest naprawde mala jestem z poznania i monoblocka w hurtoni w ktorej sie zaopatruje moge kupic za jakies 60zl
    a twin inverto tez nie naleza do najtanszych bo kosztuja kolo 50zl sztuka pluc zez plus dwa diseqi wychodzi na to samo a nie trzeba robic zadnych jampow do disecqa ani ustawiac zeza
  • Poziom 18  
    -ale na zezie ustawisz dokładniej niż na monoblock
    -jak ci walnie wymieniasz całość a tu jeden element
    -spróbuj ustawić więcej satelit na monoblocku
    czyli cięzko rozbudować instalacje z monoblockiem
  • Poziom 9  
    a po co wiecej mowimy tu o instalacji hotbird astra ktora wiekszosci normalnych uzytkownikow wystarcza azawodnosc jest taka jak zwyklych konwenterow bym powiedzial
  • Poziom 18  
    może i zawodność jest taka sama tylko niech ci walnie
    wymieniasz całość
    a w zezie jeden element od 5 lat mam goldeny i disecqa też golden i żadnych problemów o jakości niewspomnebo na pojedyńczych ustawisz dokładniej i nikt mi niepowie że jest inaczej zbyt wiele anten pomagałem montować i monoblocki również
    ma jedną zalete ładniej wygląda