Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

COMAND 2.0 z CLK jaka mapa?

Gostek 09 Maj 2007 19:07 5905 8
  • #1 09 Maj 2007 19:07
    Gostek
    Poziom 17  

Witam

Jesli jest na forum to chyba schowane, bo nie moglem znalezc.
    Mam nawigacje MERCEDES COMAND 2.0 z CLK. Nawigacja jest z przed 2000 roku i niestety nie mozna jej uaktualnic do DX (znany problem - podczas aktualizacji poprostu sie wylacza). Jakkolwiek szukam do niej map. Sciagnalem kilka map n.p "Blaupunkt TELEATLAS no DX" itp, nagralem , ale nie chce ich czytac.

Czy ktos wie czym mozna ją nakarmic ? - Stawiam flaszke.

0 8
  • #2 09 Maj 2007 23:13
    waldi58
    Poziom 23  

Niestety nie napisałeś czy jak Comand woła o płyte z navi to pokazuje na displayu że ma to być płyta dx czy nie dx . Te nawigacje różnia sie miedzy soba i są takie wersje ( niestety !!!!) , które czytają tylko orginały. Przerabiałem ten temat i mogłem zaobserwować to dziwne zjawisko. Płyte orginalną czytał i aktualizował bez problemu natomiast klona przeczytał też bez problemu ale podczas aktualizacji zawieszał sie i kazał włożyć dobra płyte.

Dodano po 2 [minuty]:

Niestety nie napisałeś czy jak Comand woła o płyte z navi to pokazuje na displayu że ma to być płyta dx czy nie dx . Te nawigacje różnia sie miedzy soba i są takie wersje ( niestety !!!!) , które czytają tylko orginały. Przerabiałem ten temat i mogłem zaobserwować to dziwne zjawisko. Płyte orginalną czytał i aktualizował bez problemu natomiast klona przeczytał też bez problemu ale podczas aktualizacji zawieszał sie i kazał włożyć dobra płyte. Inny egzemplarz takiej samej navi ( Comand 2.0) przecztał tego klona i działał prawidłowo. Zamiana miejscami całej mechaniki cd z elektronike nic nie zmieniła i dalej było to samo.

0
  • #3 10 Maj 2007 07:14
    c280
    Poziom 27  

Command 2.0 jest zawsze DX
    Musi być idealnie czysty laser ,żeby przeczytał klona.

0
  • #4 10 Maj 2007 07:42
    Gostek
    Poziom 17  

Witam

To nie jest DX. Jest z przed aktualizacji ( dopiero po aktualizacji moze czytac DX ).
    Jak dostaje mape, to po chwili pokazuje "kaine navigation CD"

0
  • #5 11 Maj 2007 07:28
    c280
    Poziom 27  

A co pokazuje na płycie RNS-owej ?
    Z tego co opisujesz powinno być ok.
    Command 2.0 jest tylko DX .
    Command 2.5 od s-klassy W220 do "99 może być RNS-owy i NIE POMAGA żaden upgrade.

0
  • #6 12 Maj 2007 18:47
    Gostek
    Poziom 17  

A jednak DX. Pozyczylem CDR z mapa DX i dziala OK, ale nie moge sam takiego nagrac ...
    Ide kombinowac. :)

0
  • #7 23 Mar 2009 21:26
    DEFFCON
    Poziom 17  

witam.

Panowie CLK 500 wersja USA rok 2006 jaka mapa pojdzie na tej nawigacji ?
    Czy ktos testowal na CLK wersji amerykanskiej mapy z PL ?
    Pozdrawiam

0
  • #8 30 Sty 2010 22:57
    uplaudek
    Poziom 9  

Do Comanda 1 lub 2 pasują na 100% mapy DX.

0
  • #9 18 Lut 2010 19:36
    Dariooo1
    Poziom 10  

WITAM
    Miałem taki sam problem z tymi mapami. Trzeba próbowac na różnych nagrywarkach i z różnymi płytami. Zanim uruchomiłem NAVI wypaliłem z 10 płyt.

0
  Szukaj w 5mln produktów